Můžu dát miminku mléko?

Anonymní
24.11.20 22:50

Můžu dát miminku mléko?

Ahoj holky, máme 5ti týdenní miminko. Plně na UM. Ublinkne si třeba 2× denně ale dneska se úplně pozvracel, přibližně 200ml to určitě bylo. Stalo se to poprvé. Protože byl celý poblity musela jsem ho umýt. Teď je od pobliti cca 45 minut, ale hystericky řve hlady, saje si ruce i všechno ostatní. Dudlík ho uklidní jen do doby, než zjistí, že z něj nic neteče. A já teď vůbec nevím, zda mu můžu dát už napít? Nebo ještě chvíli počkat? Aby se to neopakovato znovu..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3036
24.11.20 22:54

Dal bych třeba 60ml a pockala, hlavně zkusit odrihnout. Me teda na mm nekrkal první 3 mesice

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
272
24.11.20 22:55

Pockala bych hodinku minimálně a nechat ho si trosku cucnout, třeba nemá hlad, trápí ho prdíky nebo žaludeční šťávy ze zvracení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
24.11.20 23:03

Dala bych taky trochu klidně už teď. Ono si tak aspoň spláchne ty šťávy z krku. Jen ať se napapá a bude líp. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
844
24.11.20 23:06

Ja po pobliti davam odrihnout a taky hned po odrihnuti trochu cucnout. Sama vim, jak boli paleni zahy a jak pomaha zapit to mlekem… Nejcasteji se mi poblije, protoze si neodrihne. Po odrihnuti pije normalne. Takze ja bych dala mlicko, at se netrapi hlady…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.20 23:09

Když bude blinkat často, mlíčko mu nemusí sedět a chtělo by to změnu..Jaké mlíčko pijete?

• Citovat
  • Nahlásit
yse
944
24.11.20 23:20

Nemas detsky hermankovy caj? Je od 1.tydne a uklidnil by brisko. Dala bych jen trosku, ne jako nahradu za mliko. Mliko bych dala nejdriv za hodku. Odbrknuti u mrnousku jde hur a nekdy dele trva nez se povede. Zkus treba i poklepavat (jemne) po zadickach, kdyz drzis na odbrknuti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2007
24.11.20 23:20

Dala bych mu už klidně teď, klidně na dvakrát, v mezičase odříhnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.20 23:28
@Anonymní píše:
Když bude blinkat často, mlíčko mu nemusí sedět a chtělo by to změnu..Jaké mlíčko pijete?

Máme Sunar premium 1. Davali ho malému už v porodnici na prikrmeni, protože jsme měli problém s kojením a sestřičky říkaly, že bychom UM neměly měnit.
Malému ale sedí, nikdy problém nebyl

@yse čaj máme, ale ten malý odmítá úplně. Hned ho vyplive.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.20 23:34

Sestřičky toho nakecají hodně :D Ale sunar je výborný to souhlasím..Jen prostě když děti hodně blinkají změna mlíčka pomůže..Ale tak zas tolik neblinká..2krát je ok.

• Citovat
  • Nahlásit
1994
24.11.20 23:39

Dala bych, ale mensi davku. Musi mit hlad, kdyz to slo vsechno ven, a ma prazdne brisko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2661
25.11.20 07:45

Po vyblinkání (pokud vyzvrací všechno, nejen, že si ublinkne) se má žaludek nechat aspoň hodinu v klidu. Souhlasím s @yse dala bych heřmánkový čaj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 09:03

Tak včera jsme tu hodinku vydrželi. Pak dostal napapat a bylo to už v pořádku. Akorát vůbec nevím, co to mohlo způsobit? :nevim: po jídle si někdy ubrkne, někdy ani po půl hodině. Ale nikdy nezvracel takto moc. Poslední dobou máme problémy i z bříškem, ale to jak jsem už asi vypozorovala by mohlo být i vigantolem? Jestli to není blbost. Ale vždycky je po něm strašně neklidný, macha rukama, nohama, pláče a bolí ho bříško. :nevim: zas na druhou stranu mi ale přijde nesmysl, aby toto dělal vitamín. Tak nevím, jestli to nebude spíše náhoda, že je takový neklidný zrovna po něm.

• Citovat
  • Nahlásit
201
25.11.20 12:45
@Anonymní píše:
Tak včera jsme tu hodinku vydrželi. Pak dostal napapat a bylo to už v pořádku. Akorát vůbec nevím, co to mohlo způsobit? :nevim: po jídle si někdy ubrkne, někdy ani po půl hodině. Ale nikdy nezvracel takto moc. Poslední dobou máme problémy i z bříškem, ale to jak jsem už asi vypozorovala by mohlo být i vigantolem? Jestli to není blbost. Ale vždycky je po něm strašně neklidný, macha rukama, nohama, pláče a bolí ho bříško. :nevim: zas na druhou stranu mi ale přijde nesmysl, aby toto dělal vitamín. Tak nevím, jestli to nebude spíše náhoda, že je takový neklidný zrovna po něm.

Mému malému vigantol taky způsoboval koliky. Půl hodiny po podání řval hodinu někdy i dvě, než padl únavou. Kroutil se, bolelo ho bříško, a to se přes den vyprdel hezky a jindy problém neměl. Spojitost mi došla až sem mu ho jednou zapomněla dat a byl jak vymenenej, úplně v klidu usnul. Vyměnila sem za Terezii. Pocti si o tom na netu, někdo to kritizuje ze to není schválené jako léčivo, vigantol jediný je, a není tam tudíž garantovány obsah daného vitamínu. Ale nebudu davat něco po čem malému evidentně není dobre, to raději ať je toho vitamínu trosku min. Někdo nedává vůbec nic, ale to bych neriskla, hlavně teď v zimě kdy téměř nesviti slunce.

Problémy nezpůsobuje samotný vitamin ale druh jeho nosiče - jaký je tam tuk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 13:32

Určitě nedávat, já takhle byla v začarovaném kruhu pár dní, malý se přejídal mateřským mlékem, pil klidně co hodinu, pak házel šavle, zase plakal, myslela jsem že snad hlady, ale bylo to proto, protože ho pálí žáha nebo bolí bříško, letěla jsem s ním až do nemocnice jak už jsem nevěděla co s ním dál, tam ho nechaly tři hodiny bez papání a do tří dnů byl klid, malý mi totiž vytáhne za 5 minut i 100ml, tak se furt přejídal, protože jsem ho u prsu držela jak dlouho chtěl, což byla u mě chyba. Tři dny jsme poleželi v nemocnici, prďola si na 5 minut cucne a pak 2,5 až 3 hodinky mu nic nedávám, kdybych dala, zase by se to vrátilo k tomu co bylo, přibírá pěkně, tak není co řešit.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat