dovolená bez dítěte

473
4.7.06 13:35

dovolená bez dítěte

Ahoj holky,
moje mamka je super a je i super babička. Bohužel má narozeniny, svátek i vánoce v jednom měsíci, takže s dárkama je to pakec. Na dovolené nebyla snad 15 let. Rozhodla jsem se jí potěšit a vzít jí na dovolenou. Vybrala jsem 6 denní poznávací zájezd do Itálie na památky. Má to být dárek a překvapení. Po počátečním šoku bude určitě nadšená. Chci jet ted, protože plánujeme další dítě a pak už bych zase dlohou jet nemohla.

A ted k věci: Pojedeme samy dvě. Můj 2 letý syn zůstane doma s tatínkem. A s pomocí tchýně a mého tatky to budou muset přežít. Manžel je v klidu, s mou dovolenou plně souhlasí. Jenže já moc v klidu nejsem. Malý beze mně ještě nikdy nebyl déle než půl dne a to ho hlídala právě moje mamka, na kterou je zvyklý a má ji moc rád. S tchýní se vídá. Jednou - dvakrát do měsíce jí jdou s manželem navštívit. Můj tatka je taky super děda, ale většinou po chvíli mizí :) . A tak nějak nevím jestli je dobře, že tu malého nechám…jak to bez něho přežiju? Od té doby co ho máme se nějak víc bojím, třeba jestli se ten náš autobus nevymele a tak… No jsem asi pako :lol: .

Co si o tom myslíte vy? kdy jsem poprvé byli bez dítěte? jak jste to přežili? Jak to přežilo dítě a jeho hlídači?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4039
4.7.06 13:46

brala bych všemi deseti…oddych navíc když je mamka příjemnou společností…
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
748
4.7.06 13:48

Jejda i já bych to brala všema deseti!! Stýskat se Ti bude s tím počítej, ale je to jenom pár dnů. Určitě si bez tebe taťka poradí. No, ale jestli nechceš jet tak já si to s teoou vyměním ju?!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
966
4.7.06 13:53

Leeo,
já byla poprvé bez Vaška, když mu byl 1,5 roku, protože jsem musela do porodnice porodit mu bráchu :D . Do té doby jsme se separovali fakt maximálně na dvě hodiny (no jednou na 4, když jsem musela k zubařce do Prahy..). Celých 5 dní byl doma s tátou a prý to byla těžká pohoda. Jen to první ráno po probuzení prý trochu nechápal, kde jsem. Měli navařeno a to je pro chlapy hlavní.
Fakt je, že se mi po něm stýskalo, a to hodně, i když už jsem měla u sebe další mimino k muchlování. Ale to pořád spalo a já měla na stýskání spoustu času. To ty mít nebudeš, protože budeš obíhat s babičkou Koloseum nebo Michelangelova (sakra, jak se to píše?) Davida.
Nic se neboj, jeď a nádherně si to s mamkou užijte. Chlapi to doma zvládnou bezvadně a chybět jim nebudeš (no tak trošku jó, no :) ). A takový myšlenky, že se váš autobus vymele, si vůbec nepřipouštěj. To bys nemohla ani na nákup.

Šťastnou cestu.

Makýš a Tygříci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1076
4.7.06 13:55

Ahojda,

neváhej a odjeď! Já byla s manželem na suprové desetidenní lyžovačce ve Francii v době, kdy bylo Matyášovi 15 měsíců. Nejdřív jsem se těšila, potom jsem začala propadat panice jak to zvládnou a nakonec jsem si to príma užila. Samozřejmě že se mi stýskalo, za SMSky jsem utratila spoustu peněz, ale spokojenost byla na všech frontách. Mates si na mě za celý týden ani nezpomněl! Spal i jedl naprosto ukázkově, babi si ani nevšimla, že mu během mé nepřítomnosti vyrostly tři stoličky :lol:

Tak si to užij. Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1403
4.7.06 14:10

Vcera jsme se vcera vratili z opozdene svatebni cesty (o tri roky :-) Betku zatim hlidala babicka. Bylo to celkem 8 dni a predtim taky sama nebyla. Zvladla to skvele, jen babicka byla myslim trochu hotova :-)
Me se teda dost styskalo, ale stejne to bylo krasne. kdyz navic jeste zustane doma tata, tak vubec nevahej a jed.
Krasnou dovolenou preje
Kacica

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
4.7.06 14:24

Zbalila bych si behem hodiny:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Missorka
4.7.06 14:56

Mám obě děti na týden u babičky, včera mi volali:

AHOJ, MAMINKA PRACUJE, JDEME S BABIČKOU DO BAZÉNKU, NEMÁM ČAS TEĎ.

To mi řekl, pak jsem zavěsila a řvala, nicméně mi potom došlo, že je skvělý, že si to tak s babi užívá.

Sbal se, jeď a pořádně si to užij!!!

• Nahlásit
  • Citovat
354
4.7.06 15:10

Taky říkám: NEVÁHEJ. Mojí Alžbětce jsou 2 roky a v neděli jsme ji poprvé nechali na Moravě u babičky.Od středy jsem na to myslela neustále, že ji tady nebudu mít. Samozřejmě se mi moc stýská,ale snažíme si s manželem ten týden volna užít. Dneska jdeme do kina, zítra na výlet atd.atd Bětka je podle telefonátů u babi moc spokojená, chodí se koupat, blbnou. Děti potřebují i prarodiče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
4.7.06 15:33

Neboj přežiješ to :D Moje malá začla jezdit k babičce ve 3m, momentálně tam je zas a na 14dní. Vždy se mi chvíli stýská, malá to s babičkou zatím vždy přežila a stejně je to i naopak :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
695
4.7.06 15:40

Já byla zatím bez synka 2 dny (to mu bylo 11m), na víkend byl s tátou u babičky a dědy, navíc tam byli ještě švagrovci se svojí mimi-holčičkou, takže lidí tam bylo dost a o zábavu postaráno. Myslím, že si na mě ani nevzdychl.
Jednou to zkusit musíš, teda můžeš :wink:
Jestli to ještě stihneš před zájezdem, můžeš nechat malého k babičce na hlídání aspoň na zkoušku, třeba na necelý den.
Ahoj, Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
4.7.06 17:47

Taky říkám: jeď!!! :)

Ale mám čerstvou zkušenost s mou skoro 27 měsíční kukačkou: je myslím docela samostatná, je beze mně přes den často a na dlouho (u babiček, u mé kamarádky). Před pár dny ji napadlo, že půjde spinkat k babičce. Odvezla jsem ji tam a už jsem plánovala, co podniknu … od babi chodily nadšené smsky, jak je všechno super, jak se připravují na spinkání … o půl destáté zoufalý telefon, at si pro Elišku přijedu, že strašně brečí, a že tam spinkat nechce:(((

To tě nechci strašit, byla to úplně jiná situace - nebyla doma a neměla tatínka ani maminku. jsem si jistá, že s taťkou by to zvládla naprosto bez problémů, ani by si nevšimla, že nejsem doma ;) . Jen, že mě to u ní hrozně překvapilo ..... 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
5.7.06 00:52

Díky všem za reakce. Dneska jsem oznámila mamce, že jedeme spolu na dovču. Po té co to obrečela (dojetí :lol: ) se začala těšit a já se těším taky, takže snad to bude super. Nemohla jsem se dočkat co tomu řekne a jsem moc ráda, že jsem jí udělala radost.

Hlídači to určitě zvládnou, jen jsem zvědavá na odpolední spaní… s tatínkem i s dědou to dá v pohodě, ale nevím nevím jak s tchýni, ještě nikdy s ní spát nešel…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2923
5.7.06 13:01

Leeo,

měla bych tytéž pocity, co ty( a la co se stane). Většinou mám zkušenost, že se našemu malému stýská míň než mě(aspoň navenek). I když jsme od něj ještě nebyla na noc. Zdá se mi, že by to byl problém spíš pro mě :)

Veru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2483
5.7.06 13:13

Ahojky,
nas malej chodi k rodicum pravidelne od malinka, a mam tak trosku opacnej problem, je na nic zavislej, kdyz je treba tyden nevidi, tak se mu po nich styska a jim po nem taky. Byla jsem na dovolene jen s nim protoze zase na druhou stranu si to nejak bez nej na dovce neumim predstavit, ale je fakt, ze jsem celou dovcu o nem skoro nevedela, byl naprosto uzasnej, samo ze jet nekam na pamatky je neco jineho a myslim, ze i pro tebe to bude super relax, taky bych jela alespon na prodlouzeny vikend!!!! Urco si to uzijete, ja jsem vzdycky na mekko, kdyz je malej u tchanovcu treba jen na vikend a ja jsem v praci, ale na druhou stranu jsem rada, ze maji spolu tak hezky vztah, naprosto bez problemu.

Krasnou dovolenou preje Terra :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama