Gel na dásně

1296
3.7.06 10:10

gel na dásně

JEŠTĚ BYCH MĚLA JEDEN DOTAZ, JAK SE JMENUJE NĚJAKÝ GEL NA DÁSNĚ, KDYŽ ROSTOU ZOUBKY ??

A CO JE PRO MALÉ ( NECELÝCH 5 MĚSÍCŮ ) DĚTI NA BOLEST A TELOTU ??

DÍKY

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

559
3.7.06 10:15

Ahojky,

já mám na dásně vodičku Babydent- umrtvuje a pomáhá prořezávat, ale v lékárně Ti toho nabídnou více.
Na teplotu a bolest, můžeš dát Paralen čípky, Nutrilon sirup nebo dětský Panadol. Já teda mám jen tohle.

Ahojky Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
3.7.06 10:16

Gel máme doma, ale bohužel si nemůžu vzpomenout, jak se jmenuje :( Někdo si ale určtitě vzpomene. :lol:

Na teplotu a zmírnění bolesti a zánětu zkus Nurofen sirup. Je pro děti od tří měsíců. Jen na teplotu jsem dávala čípky Paralenu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
3.7.06 10:16

jo, jo - gel se jmenuje Babydent :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
3.7.06 10:23

Nám zabírá MUNDISAL GEL, jinak jsme zkoušeli BABY DENT a CITRO GREP :wink:

Peťula K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1296
3.7.06 10:23

MOC DÍKY.
TEN BABYDENT, MÁ ALE STRAŠNOU SPOUSTU DĚSIVÝCH VEDLEJŠÍCH ÚČINKŮ. JAK JSTE HO SNÁŠELI VY ?? A DÁ SE V LÉKÁRNĚ KOUPIT BEZ PŘEDPISU ?
A TY LÉKY NA BOLEST A TEPLOTU, MŮŽOU SE DÁVAT BEZ VĚDOMÍ DOKTORKY ??

DÍKY MOC ZA ODPOVĚDI NA MOJE VŠETEČNÉ OTÁZKY :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
3.7.06 10:27

Gelů je spousta, my používaly buď Calgel nebo Mundisal gel. Ale pozor - malá si na něho tak zvykla, že se z ní stal malý závislák. Bez něj už mi potom nechtěla spát 8O . Gely se dají sehnat bez předpisu a doktorka o tom nevěděla. Až na další preventivce jsem jí jenom oznámila, že malá má 2 zuby :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
3.7.06 10:29

Na tom Nurofenu je napsaný, že max. do pěti dnů by měly příznaky zmizet, když ne, tak pak navštívit doktorku. Bereme ho teď, protože malej se někde nachladil.

Paralen nám doporučila sama doktorka k použítí, když bude potřeba. Takže když mu vyskočila teplota nad 38, dala jsem jeden čípek a ráno bylo po horečce. Vetšinou se spojitostí - zuby a horečka.

Co se týká vedlejších příznaků na babydnetu, nic jsme nezaznamenali. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
695
3.7.06 10:43

Máme Calgel na zoubky. Existují i čípky Virbucol, je to homeopatikum, ale nemáme je vyzkoušené, je potřeba to konzultovat s lékařem homeopatem.

Na teplotu: to co psaly holky výše. My máme ještě Ibalgin Sus (chutí jako malinový sirup), ale ten se hodí spíše na horečky při nemoci, má silný účinek, Marek ho bral, když měl Šestou nemoc.
Ahoj, Marki

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
3.7.06 10:51

Z gelů se mi nejvíc osvědčil Citrogrep gel. Mundisal nic moc, Baby Dent jsem nezkoušela a Calgel je někde na předpis, někde ne.
Nic jako závislost se u nás teda ani omylem neprojevilo.
Z těch přípravků na bolesti a teploty - nikdy jsem se neptala doktora, vždy jsem to použila dle uvážení. I bez teplot. Pokud malou bolely zoubky nebo pokud opravdu hodně moc plakala přes den, byla nevrlá a už jsem nevěděla, co se děje, tak jsem v:,–(ila na bolest, protože mimi vám neřekne, jestli ho něco bolí a může to být i hlavička. Kombinuju Panadol a Nurofen, jen na bolest dávám samotný Nurofen.

U horeček jsem kontaktovala dr (tedy u těch přes 39), jinak píší do 3 dnů, jinak navštívit dr.

G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9233
3.7.06 12:41

Máme odzkoušeno asi všechno.
Mundisal gel,Kamistadt,Citrogrep,Calgel.
Calgel je u nás bohužel jen na předpis :( ,ale osvědčil se nám nejvíc.A když je nejhůř tak sypu homeo.Chamomila vulgaris.

Dana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
3.7.06 13:23

Nám pomohly homeopatika Chamomilla vulgaris, jsou určený speciálně pro děti na prořezávání zoubků. Mají je v lékarně bez předpisu. Jsou úplně skvělí. Měli jsme babydent a byl úplně na … :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1535
3.7.06 13:52

Nám vůbec nepomohl Citrogrep, ale Calgel byl super, u nás bez předpisu. Naštěstí nás z těch 16-ti tesáků potrápil zatím jen jeden :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
224
3.7.06 14:23

Ahoj, nám pomáhal Babydent - na chvilku, a homeopatika Camomille Vulgaris 30, po těch malá dokázala usnout. Homeopatika jsou v malých kuličkách, rozpustíš je v koj. vodě v injekční stříkačce (bez jehly :lol: ) a dáš je prckovi. Nám valná většina vytekla a i tak to zabíralo :D

Držím palce,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
6.10.11 07:55

Ahoj holky.
mám takovou prosbičku: malý se mi budí přesně o půlnoci(jako kdyby měl v kebulce budík) začne fňukat a pokračuje to až do rána, někdy usne na dýl někdy jen na chvíli. Dudlík nezabírá, spinkat se mnou nezabírá. Je mu 5 měsíců. To už asi budou zubajdy, že? Nevyspali jsme se už 14 dní, jinak předtím spinkal zlatě(občas spinkal až do rána)
díky za rady :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama