Krvácení z dásní u batolete

2923
1.7.06 15:31

krvácení z dásní u batolete

Minulý týden náš batolecí syn prodělal svou první virózu, doktor u něj zjistil boláky v krku, což jistě pro malého pacienta bylo hodně bolestivé. Během týdne jsem ale zjistila, že má oteklé obě dásně. Navíc u čištění zubů, které v této situaci bylo spíš vždycky pokusem než funkčním čištěním, Jakubovi začaly krvácet dásně. Půodně jsem měla podezření na zatím neprořízlé druhé stoličky, ale to by mu snad neotekly celé dásně. Nebo je to součást virózy? Máte někdo obdobnou zkušenost či radu?
Chtěla jsem mu dát k pití šalvěj( i k vyhojení boláčků v krku), ale fakt se mi nepodařilo do něj čaj dostat.

Veru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

225
1.7.06 17:15

Ahoj Vrony,dcerke tiez raz krvacali dasna a zabral jej KAMISTAD ustny gel.Pouziva sa aj pri prerezavani zubov,pri bolestivych zapaloch dasien,sliznice ust a pier.Dostat kupit v lekarni.Na syna mam jednu fintu ked odmietal pit pri chorobe caj a zarabany liek v caji dala som ho do striekacky zo sirupu Panadol(ma aj Brufen a ine detske sirupceky).Jedine tymto sposobom som don nieco dostala.Teraz zabera aj na brcko alebo flaska s pititkom od Rajec.Ine flasky a hrnceky odmieta(Avent,NUk)Snad som trochu poradila.Skore uzdravenie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2923
3.7.06 14:07

Moníčku,

díky za odpověď, dnes jsme naklusali k zubařce a ta potvrdila, že je to virózou. Na doporučení jsem koupila roztok Corsodyl, teď jen co nejlíp potřít dásně, už si připadám jak lapiduch, jak synka násilím držím při vyšetření, při aplikaci léků… :)

Veru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
4.7.06 11:49

a nejedná se oz ánět dásní? Malá tím prošla ve 14měs, dásně nateklé do takových rozměrů, že jí skoro nebyly vidět zoubky a krvácely. K tomu měla pusu plnou aftů. Hodně bolestivá záležitost, nejedla a vůbec nepila.
Krom fialové vodičky na afty mi bylo doporučeno dávat slbaý odvar čaje ze šalvěje na zatažení dásní, víc pro nás udělat nemohli. Po týdnu přidali ATB.
G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2923
4.7.06 12:53

Taky mě to napadlo, ale jsem ráda, že zubařka to viděla spíš na důsledek virózy. Šalvěj je výborná věc, ale chuťově nic moc, do pusy bych mu ji nedostala. Corsodyl nám pomohl skvěle, už po jedné aplikaci u zubařky a druhé, velmi povšechné, doma se to dost zlepšilo a dokonce jsme vyčistili zuby, sice piánko, ale vyčistili, uf!

Veru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4706
22.11.12 09:54

Mojí 2 leté také krvácejí dásně, nevím z čeho to je.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
189
17.2.14 10:31

Moji malé také krvaceji dasně začalo to vysokou teplotou pak bolaky v pusině. Trva to uz tyden použivam calgel. Jak dlouho to muže trvat než to přejde? Moc mi neji a skoro nespi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
16.8.19 19:42

Ahoj holky.. opět obnovuju diskuzi :nevim:
Začínám být mírně zoufalá.. v neděli se malé (16 měsíců) v puse na špičce jazyka objevil puchýřek.. druhý den už je měla na vnitřní straně rtů :? Do toho se ji prořezávají obě 5 dole.. takže katastrofa.. hned v pondělí jsme začli mazat genciánou.. žádné zlepšení, ve čtvrtek jsme začli aplikovat Neocid - kamarádky dcera na afty trpěla snad půl roku vkuse tak na její doporučení.. ten gel docela pomohl.. ale začala mít oteklé dásně :? Dneska při čistění zoubků začly krvácet.. já uz jsem fakt zoufalá.. malé Mudra má dovolenou a zásup, když jsem volala, prý postupuju dobře.. kdyby byla horečka tak čípky.. jenže mě už se to nechce líbit.. taky mi příjde, že na spodních jedničkách má jakoby odchlíplou dáseň a jazyk má bílý jak kdyby měla moučnivku ty jo :,( co mám dělat.. nechci zas jezdit na pohotovost.. mě vyperou, že chodím kvůli blbosti (naše pohotovost je další horor)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2986
16.8.19 19:53

@Denyliah A co zkusit zubaře? Nebo má pediatr určitě někde zástup.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19182
16.8.19 19:54

@Denyliah tak přesně tohle měl syn začátkem měsíce, rostla mu pětka, přešlo to jakmile se prořezala a ještě měl šílený průjem a potřebu kousat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
16.8.19 20:05

@Havlova ahoj.. zástupu jsem volala a řikala mi, že postupuju dobře.. že by spíš doporučila fialku ale i ten neocid je dobrý… kdyby malá měla horečky, dát nurofen a jinak v pondělí ke své doktorce :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
16.8.19 20:08

@ka2ka ahojky.. měl i afty a krvavé dásně? A dávala jsi mu na to něco? Takže tak 2 týdny? Mě z toho fakt už.. jsem už z toho unavená.. mám strach ať něco nezanedbám.. malá jen pláče.. je mi ji strašně líto :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19182
16.8.19 20:16
@Denyliah píše:
@ka2ka ahojky.. měl i afty a krvavé dásně? A dávala jsi mu na to něco? Takže tak 2 týdny? Mě z toho fakt už.. jsem už z toho unavená.. mám strach ať něco nezanedbám.. malá jen pláče.. je mi ji strašně líto :(

měl afty oteklá dásně totálně rudý, to jsem nikdy neviděla, v puse moučnivku nebo to tak vypadalo, on neplakal ale pořád si sahal na ten zub co mu rostl. To nejhorší trvalo asi pět dní a pak ještě pár dní než se to odhojilo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14682
16.8.19 20:29

@Denyliah dcera to měla v zimě, nečisti jí teď zuby, šíleně to bolí, nic jiného než fialka nebo neocid a Nurofen na to není, prý to může trvat až 14 dní, malá to měla asi 8 dní - už si to nepamatuji přesně, plnou pusu aftů, nateklé dásně, krev z dásní po čištění zubů
na pohotovost nemusíš, nic jiného by na to beztak nedali, jestě by se tam nakazila něčím jiným
a na jídlo jí dávej jen tekuté nebo kašovité jídla, aby ji to nebolelo, když kouše
je to hrozný nápor na psychiku, ale musíš vydržet, já jsem si tehdy nejvíc vyčítala, že jsem jí čistila ty zuby a rozkrvácela jí to
u nás to s růstem zubů nesouviselo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
17.8.19 23:05

@Denyliah my ted necim takovym taky prochazime, hruza.
Je to uz 10 dni.
Nejdrive teploty 38,5 tak dostavala nurofen, nic vic. Na pohotovosti nam rekli, ze asi stolicky, moc a crp ok.
Teploty 5 dnu a plna pusa aftu, noci silene, jidlo zadne a piti jakstaks.
Tak jsme sli k Dr. na zastup a aftozni stomatitida.
Teploty ustaly a zacly ty afty trapit, tak jsme potirali KAMISTAD gelem no a ty se trosku zlepsily a dva dny ted brutalne krvaci dasne :(
Takze v pondeli jdeme znova a jsem teda zvedava, jinak jsem koupila dnes tantum verde roztok a potiram tim dasne, ale cistit zuby kartackem nepripada v uvahu.
Takze jsem zvedava, jak nas to dlouho buddm trapit.
Ale tech 10 dnu je uz ted silenych a dlouhych.
Tak pak pisni, jak na tom jste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama