Nemocné dítě nechce pít

420
3.7.06 17:08

Nechce pít!!

Holky poraďte,
jsem z malé už úplně na nervy. O víkendu měla vysoké teploty, ráno přes 39, tak jsme byli včera na pohotovosti - angína. Má ATB, včera nejedla, to by nevadilo, ale nechce nic pít. Dnes snědla trochu vývaru a sýr, ale od rána se ani jednou nenapila ze svého pitíčka, pije z flašky od Rajce. Normálně tam má vodu a v pohodě, dneska jsem zkoušela i sladké, vodu z kompotu, do skleničky, do hrníčku, čaj - prostě nic. Myslela jsem, že ji bolí v krčku, má tam čepy, ale když trochu jedla, tak proč se nenapije? Ráno pije obvykle 240 ml mlíka, dneska 120, teď chtěl udělat mlíčko a když jsem jí ho dala, začala křičet nenene a nevzala si. Už fakt nevím co s ní, koupila jsem meloun, ale vzala si jen pidi kousek. Nemá vůbec počůraný plenky.
Jak vidí pití, začne volat nene. Copak nemá žízeň? Nemáte nějakou radu a zkušenost?
Lucka+Klárka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2318
3.7.06 18:00

Ahoj,

něco podobného jsme měli minulý týden - střevní chřipka, vedra a syn odmítal pít. Byla jsem z toho taky nešťastná. Nabízela jsem všechno možné z různých pohárků, ale bezúspěšně. Nakonec mi tady někdo poradil napájet ve spánku. To zabralo. Když Matýsek usnul, dala jsem mu vodu v láhvi s pítkem a on bez problémů pil. Taky jsme koupili Hipp ORS 200 na zavodnění. Je to sice hnusné na chuť, ale syn se toho sám od sebe napil.

Drržím palce, ať to zlomíte!

Lasička a Matýsek 18 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
3.7.06 18:38

Zkusím jí dát do postýlky pití a budu doufat, že to vypije :-) Dneska v noci jsem jí to tam taky nechala a trochu vypila, ale nic moc, bojim se dehydratace.
Díky moc za povbuzení,
Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
3.7.06 19:17

Třeba ji to opravdu v krku bolí proto nechce pít, a pocit žízně taky nemusí mít, no když byla malá nemocná taky odmítala pít (v té době pila z hrníčku s pítkem) no a nakonec sem zkusila jí pití dávat lžičkou a zabralo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
322
3.7.06 20:31

Ahoj,
asi se vám to bude zdát moc brutální, ale já jsem syna, když byl nemocný a nechtěl pít prostě nutila. Byla jsem z toho totiž taky úplně na nervy, doktorka nám řekla, že když má horečku nemusí jíst, ale pít prostě musí a tak prostě musel. Hodně jsem ho chovala a četla mu a tak, ale jenom pokud se napřed pořádně napije. Prostě jsem mu řekla, že musí, jinak že mu číst nebudu a chovat ho nebudu. Ale musí se to tak nějak odhadnout s citem, určitě nebylo cílem, aby dlouho plakal, cílem bylo jen aby se napil přestože nechce. A jsou mu už skoro tři, takže to chápal, na malé dítě by to nefungovalo, to bych zkoušela spíš to pití ve spánku (to už zase na velké dítě moc nejde). Je mi sice taky proti srsti být přísná na nemocné dítě, ale myslím, že občas je to pro jeho dobro, léky taky prostě musí, i když třeba zrovna nechce a jenom pouhé vysvětlování po dobrém u nás v tomto případě nezabralo.
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
3.7.06 20:54

AHojka, to Vám teda fakt nezávidím. Myslím, že je možné, že má třeba žaludek trochu „na vodě“ a pít nechce proto (tak to mívám já, když jsem nemocná, tekutiny vůbec nemůžu pozřít). Ale asi to budeš muset zkoušet na sílu, zvlášť, když má horečky. Zkusila bych klidně víckrát tu polévku a podávala bych pití, když se trochu vypotí, to se jí uleví, tak by to mohla zkousnout.
Držte se. Anulenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
3.7.06 20:59

Ahojky,
večer si vzala trochu té polívky a pití jsem jí nechala v postýlce. Já to na sílu zkoušela, že jí nedám dudlík na spaní, nepustím dvd prostě tak, dokud se nenapije, ale ona se prostě nenapije a začne děsně plakat. Uvidím zase zítra. Na té pohotovosti mi právě taky říkali, že pití je důležitý hodně.
Jdu se tam podívat, jestli něco vypila :D
lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
3.7.06 21:06

Ahoj, tenhle problém často řeším v práci. Někdy pomáhá (kromě melounu, ten už jsi zkoušela) taky okurka (v celku nebo nastrouhaná, trochu oslazená jako salát), řídké polívky na lžičku, případně vyzkoušet nějakou hravou formu - třeba pít jen tak mimochodem při hře s malinkými hrníčky pro panenky, v bazénku (klidně na balkóně) nebo ve vaně třeba z kyblíčku, zkoušet si hrát s brčkem. Nebo třeba vodovou zmrzlinu (koupenou nebo zmraženou doma, třeba ze šťávy a oslazenou - jen pozor na ty kyselé, jestli ji přece jen bolí krček), to by jí mohlo i ulevit. Vyzkoušej, jestli by vypila spíš něco studeného, nebo něco teplého, jestli ji bolí v krku, může jí něco vyhovovat víc. Ono málokteré dítě pije, když je nemocné, bohužel… Někdy není jednoduché odhadnout, do jaké míry stojí za to dítě nutit, a kdy už by se mohlo „seknout“ právě jen proto, že pít musí.
Tak pevné nervy!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1719
4.7.06 09:50

Když měla Bianka šestou nemoc a tudíž 38 horečky, tak jsem do ní za celý den z flašky nedostala nic, bránila se jak divá..Ale naštěstí jedla - takže jsem jí vše ředila tak, aby to ještě považovala za potravu a ne pití a byla to schopna sníst. Takže jsme měli ředěnou přesnídávku, řídkou polívku i kaši, i jogurt jsem jí naředila :-) Jakmile jí horečky přestaly, tak začala zase normálně pít..Následky to na ní žádné nezanechalo :-)

tak přeju brzké uzdravení

Klaris

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2221
4.7.06 23:01

Ahoj..

Zkus třebas nabízet každou chvilku pití po lžičkách, třebas to bude mít úspěch.. My jsme měli krajní dehydrataci, když měl malý střevní virozu, nejdřív zvracel, ale průjem fakt děsnej, více jak týden, odmítal jíst a taky pít, snažila jsem se do něj narvat pití, co to šlo - kolem těch 900 ml a to byla fakt při tom průjmu mezní potřeba, dr. nás poslala do nemocnice, chtěli malému napíchnout kapačku, ale bohužel mu to nešlo a tak řekli, že počkají do večera, pak to taky nešlo (malej byl celej rozpíchanej na ručičkách na nožičkách i na hlavičce), hodně se mu trhali žíly - extrémně, a nakonec se to všechno zvládlo bez kapačky a doktorka nám potom řekla, že kdybysme to taky zvládli, prostě jak přešel průjem, začal pomalu papkat a hodně bumbat a zase bylo všechno v pořádku.. Hlavně dehydratací se ztrácí hodně minerálů a soli z těla, je potřeba je doplnit. V lékárně se prodává rehydratační roztok Kulíšek, zas tak strašný to není.. Nebo můžeš zkusit vybublinkovanou Mattonku.. Chce to prostě trpělivost a znovu trpělivost, pití je fakt hodně důležitější, více než jídlo.. Přejeme, ať je to všechno rychle v pořádku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1795
22.6.13 19:21

Ahojte, ráda bych se zeptala - 9,5 měs. syn měl od pondělí horečky, od úterý mi přestal pít UM ve svých obvyklých dávkách - pil ráno a večer a přes den vodu. od středy skoro vůbec nic. ve čtvrtek MUDr. zjistila hnisavou anginu, nasadila ATB a dá se říct, že zabraly hned. bez horecky ještě ten den, večer už vypil UM, rano taky, ale v pátek zas jen trochu a dnes vůbec nic. přes den nepil vubec. tak jsem musela opet pouzit strikacku… co se týká jídla, tak to v pohodě. ale to pití. a stále tu máme horko, tak by měl mít spíš žízeň ne?! pak mě napadly ještě k té angině zuby - dásne ma natekle, takze by mu vadila lahvicka? nevím. jsem z toho nestastna…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
22.6.13 19:26

@evulkanov zkoušela jsi dát třeba nurofen, aby případně dásně nebolely? Co teplota pití, neocenil by spíš vlažné až studené?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1795
22.6.13 19:46

@Gladys zkousela jsem od tepleho ke studenemu a nic. az ted ve spanku jsem mu zkusila dat a vypil mi 40 ml UM - uspech, ale pak procitl a nechtel uz. ale hltal dobre, asi mel opravdu zizen… ale takto to muzu praktikovat jen ted vecer, pres den ma jen 2 lehke spanky po 30 min.:-( nurofen do nej nechci rvat. davala jsem mu ted 4 dny v kuse + ma ted i to ATB, ale asi mozna vyzkousim…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7975
22.6.13 19:54

@evulkanov A co baští? Že bys mohla do něčeho propašovat víc vody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.3.20 12:04

Ahoj, poradí někdo ce dělat, když téměř výhradně kojené půlroční miminko při viróze odmítá prso? Podařilo se mi do ní dostat asi 5 lžiček čaje, ale jinak od rána vůbec nic. Má rýmu a kašel, teplotu nemá. Bere sirup Mucosolvan Junior. Před kojením vždy prokapu nos a odsaju, ale vůbec to nepomáhá :-( Mám ji non stop u prsu, ale jen pláče a odmítá se napít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama