Dovolená Irsko, Galway

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bellatrix Lestrange
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 11.02.18 15:37
Dovolená Irsko- Galway

Ahoj ženy, mohly byste mi poradit nějaké tipy na výlety v hrabstvích Galway, Clare a Mayo? Jedu na týden do okolí města Galway a hledám spíš klidnější lokality. Budu ráda za každý tip. Díky :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

kintly
Závislačka 4040 příspěvků 11.02.18 15:57

Určitě doporučuji jet na clif of mohers jezdí výletní autobusy přímo z galway. Pak se dá jet lodi na ten ptáci ostrov kousek od galaway.

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 41833 příspěvků 11.02.18 16:05

No, nevím, jestli jsem ten nejlepší rádce, byli jsme v téhle oblasti před lety jen na pár dní, ale budete-li mít auto, tak do 50 km - naprosto mě nadchnula příroda v Connemaře. Taky Burren, dolmeny (Pulnabrone, ale bylo tam toho víc). Vyhlídková cesta Sky road. Kus od Limericku Bunratty Castle se skanzenem. Klášter Clonmacnoise. Naopak Cliffs of Moher mi přišly už tehdy tak naprosto nechutně přecpané turisty, že navzdory nádherné přírodě mě to tam nijak nenadchlo. Možná výlet na Arranské ostrovy.

Bellatrix Lestrange
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 11.02.18 17:11

@kintly Moherské útesy jsem už viděla, jsou úžasné, ale moc turistů. O Aranských ostrovech uvažuji. Díky.

Bellatrix Lestrange
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 11.02.18 17:15

@ugluk Děkuji za tipy. Auto mít budeme a výlety do max 100km by neměly být problém. Connemara je v plánu. Nejvíc se mi zatím líbilo na Dinglu, ale to už je dost daleko. Co Croagh Patrick, nemáš zkušenost?

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 41833 příspěvků 11.02.18 17:24

@Bellatrix Lestrange bohužel nemám, my dali „celé“ Irsko asi za 14 dní. Jo, Dingle byla nádhera :-) Taky kolem Killarney, jezera, Gap of Dunloe, lákaly by mě Skellig Islands, ale to už je všecko daleko. Já jsem spíš na přírodu a prehistorické památky. Ale v Connemaře mi bylo líto, že jsme tam byli jenom jeden den. Užijte si to :-)

estrela
Závislačka 4479 příspěvků 11.02.18 21:15

@Bellatrix Lestrange Mě se na " Patrikovi" líbilo. Vemte pořádný boty a je to pěkný výšlap. My tedy nedošli až nahoru, protože " extchýně" by to nedala, ale i to co jsme zvádli mě nadchlo. Aranské ostrovy také doporučuji a kdyby jste si chtěli udělat výlet dál než 100km, tak stojí za vidění Teelin - Teelinské útesy - Slieve league, ale to je od Galway 250km.Tam jsem byla naprosto unešená.

Bellatrix Lestrange
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 11.02.18 21:24

@estrela Slieve league je prý hezčí než Moherské útesy.

amylon
Kecalka 243 příspěvků 11.02.18 21:31

Pokud jedu do Irska, chodím tam co nejvíc pěšky, mluvím s místními a užívám si přátelskou civilizaci.

Bellatrix Lestrange
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 11.02.18 21:35

@amylon To je v plánu, ale nejezdím tam každý rok, tak chci vidět i nějaké památky. Kromě družby s přátelskými domorodci, zkoumání pubů a ochutnávky místních specialit. :lol:

estrela
Závislačka 4479 příspěvků 11.02.18 21:41

@Bellatrix Lestrange o mnoho hezčí a nikde ani noha :D

Bellatrix Lestrange
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 11.02.18 21:43

@estrela No právě, na Moherských útesech jsou procesí. Uvážím i tu delší cestu, chtěla bych to vidět.

estrela
Závislačka 4479 příspěvků 11.02.18 21:49

@Bellatrix Lestrange My na ně narazili úplnou náhodou, byli jsme kousek od nich, ubytovali se a při snídani jsme se ptali, jestli není v okolí něco co stojí za vidění a paní domácí nás tam navedla. Její manžel to ještě dovedl k dokonalosti větou - Dorazíte k závoře, tu jako zvedněte, projeďte, dejte jí dolů nebo utečou ovce a jeďte dál cca 1,5km a pak si to užijte. Opravdu to tam je krásné. Vylezli jsme i na první „kopec“ byla tam udělaná cesta z kamenů, dalo se i dál, ale neměli jsme vhodnou obuv, nic…ale i to jsme viděli stálo za to.

Bellatrix Lestrange
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 11.02.18 21:51

@estrela Nejsme žádní turističtí přeborníci, stačí procházka do 5 km. Odkud jste tam šli?

estrela
Závislačka 4479 příspěvků 12.02.18 08:10

@Bellatrix Lestrange zaparkovat se dalo přímo u té cesty nahoru, takže žádná štreka než se tam dojde. Byla s námi přítelova matka, takže žádné velké túry jsme nedělali, na ten první kopec vylezla i ona naprosto v pohodě.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pokrývač z Poděbrad si odvezl krásnou Andreu domů. Pomejemu zůstaly oči pro pláč!

Jiřímu Pomejemu vyhasla i poslední jiskřička naděje, že se k němu jeho... číst dále >

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama