Doxyhexal - dávkování

17
22.3.20 10:49

Doxyhexal - dávkování

Ahoj, jen dotaz k dávkování Doxyhexalu 200, zhruba 10 dní zpátky začalo manžela pálet a řezat u čůrání a tak jsem mu vyrazila do lékárny, kde jsem koupila Urinal Akut, ale ani po týdnu žádná změna do toho ho začalo bolet v podbřišku a chodil co pět minut na záchod a čůral už i trochu krve, tak jsem ho donutila ať zavolá svoji obvodní, ta mu vzhledem k tomu co se teď děje řekla ať nechodí a že mu posílá e-recept na antibiotika, že to bude chtít zaléčit, že to budou antibiotika, co se berou dvakrát denně po 12 hodinách a že je bude brát 10 dní, když pomůžou že není potřeba to nějak dál řešit. V pátek jsem pro ně byla v lékárně, je to Doxyhexal 200, slečna tam taky říkala dvakrát denně po 12 hodinách po jídle, ne mléčné výrobky, že má k tomu i nějaké brusinky klidně čaje a hodně pít, ale teď jsem koukala na dávkování do příbalového letáku a tam píší jen o dávce 200 mg za den, což by znamenalo brát jen jednu tabletu po 12 hodinách, takže se mi zdá zvláštní, že by měl na zánět močových cest brát dvojitou dávku, co myslíte? Nemáte zkušenost? Aby se mi tím nějak nepředávkoval.. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3693
22.3.20 11:16

Lékařka Vám to ordinovala správně.

200 mg za den, pokud je hmotnost do 70 kg.
Pokud má manžel více než 70kg, tak 200mg každých 12hodin.

www.sukl.cz
databáze léků
zadat „Doxyhexal“
otevřít soubor „SPC“, který je v pdf.

Tam je informace pro odborníky, podle které se lékaři řídí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
22.3.20 12:32

Standardní dávka doxycyklinu je u dospělých 200 mg denně (tzn. za 24 hodin). Buď se užívá v jedné denní dávce - 1 tbl 200mg á 24 hodin nebo se rozdělí do dvou denních dávek po 100mg á 12 hodin. Ideálnější je vždy druhá varianta (menší časové intervaly), ale je to jedno. Nekombinovat s mlékem a mléčnými výrobky a nechodit na Slunce.

Vyšší dávkování se běžně nepoužívá, 200mg dvakrát denně je totální blbost (pokud manžel nemá 150kg…)

Zkopírováno z SPC :
Dospívající a dospělí s tělesnou hmotností více než 50 kg a méně než 70 kg
200 mg doxycyklinu první den (v jedné dávce nebo ve 2 dílčích dávkách) a následně udržovací dávka 100 mg /den.

U závažných onemocnění nebo u pacientů s tělesnou hmotností více než 70 kg
200 mg doxycyklinu denně po celou dobu léčby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3693
22.3.20 12:57

Tak to se omlouvám za mystifikaci… :think:
Děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...