Jít teď k lékaři nebo ne?

21.3.20 19:40

Jít teď k lékaři nebo ne?

Ahoj. Mám jít v pondělí do nemocnice na vyšetření. Je to v Chomutově, kde už jsou pozitivní případy.
Kazdopadne je to oddělení nukleární medicíny, takže by se SNAD nakažení tam neměli dostat. Volala jsem s doktorem a ten mi řekl, ze u nich na oddělení mají vysoké opatření a ať prijedu, neboť na vyšetření čekám přes půl roku a mám to “akutnejsi” a buhvi kdy by byl další náhradní termín…
jenže já jsem riziková skupina, jsem astmatik a ještě krevni skupina A. Doma mám 10mesicni dítě, karantenu opravdu dodezujeme.
Mám hrozny strach a nevím, zda tam jet nebo ne. Opravdu mám velký strach…
jeli byste nebo ne??
Díky :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17565
21.3.20 19:45

Jela. Volala si tam a sám lekar ti vysetreni doporucil. Co čekáš že ti poradí ostatní na emiminu? Ze dáš raději na názory laiků, neposlechnes lékaře a budeš čekat dalsiho půl roku na vyšetření?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
905
21.3.20 19:45

@Eminka-Jituska Tak když ti řekl doktor ať dojedeš, tak máš jet. On určitě je ten poslední co by chtěl aby jsi se tam nakazila. I já jsem astmatik a i já mám krevní skupinu A - to neznamená, že se nakazis dřív než ti s krevní skupinou B, never všemu co čteš. :roll:

Nakazit se můžeš i v obchodě, kdekoliv. Já normální chodím k doktorovi (na gynekologii i na alergologii).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1698
21.3.20 19:55

Jeď! Buď ráda. Dneska i screeningy v těhotenství odvolávají…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34041
21.3.20 19:57

Urcite jed.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38106
21.3.20 20:04
@Eminka-Jituska píše:
Ahoj. Mám jít v pondělí do nemocnice na vyšetření. Je to v Chomutově, kde už jsou pozitivní případy.
Kazdopadne je to oddělení nukleární medicíny, takže by se SNAD nakažení tam neměli dostat. Volala jsem s doktorem a ten mi řekl, ze u nich na oddělení mají vysoké opatření a ať prijedu, neboť na vyšetření čekám přes půl roku a mám to “akutnejsi” a buhvi kdy by byl další náhradní termín…
jenže já jsem riziková skupina, jsem astmatik a ještě krevni skupina A. Doma mám 10mesicni dítě, karantenu opravdu dodezujeme.
Mám hrozny strach a nevím, zda tam jet nebo ne. Opravdu mám velký strach…
jeli byste nebo ne??
Díky :srdce:

S kým jsi mluvila? S doktorem, který Tě tam poslal nebo s někým na radiologii?
Zavolala bych tam v pondělí ráno pro sichr znova, jestli to fakt nezrušili.
Když čekáš půl roku, tak to akutní až tak není, takže jak chceš. Jestli se bojíš, tak holt nejezdi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.20 20:07

@Baba
Volala jsem i s obvodakem (ten mi řekl ze to nechá na mě jak se na to cítím já) a pak jsem volala přesně s nimi z toho nukleárních oddělení. 2× jsem s nimi prave volala, minuly týden a ještě včera.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19348
21.3.20 20:20

A ty vůbec nevycházíš ven? Ani na nákup?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1042
21.3.20 20:26

Pokud je to akutnější… rozhodně tam jeď.
Doporučuje se, nejezdit někam, kde to není akutní, ale akutní je cokoliv, kde se zhoršuje zdravotní stav.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29505
21.3.20 20:33

To je nějaká magnetická rezonance? Jela bych. Na toto vyšetření se čeká dlouho, pokud nejde o život ohrožující stav.
Ideální by bylo jet autem, ne veřejnou dopravou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48741
21.3.20 20:34
@alena1995 píše:
@Eminka-Jituska Tak když ti řekl doktor ať dojedeš, tak máš jet. On určitě je ten poslední co by chtěl aby jsi se tam nakazila. I já jsem astmatik a i já mám krevní skupinu A - to neznamená, že se nakazis dřív než ti s krevní skupinou B, never všemu co čteš. :roll:Nakazit se můžeš i v obchodě, kdekoliv. Já normální chodím k doktorovi (na gynekologii i na alergologii).

Ona ma strach, protoze vedci v Cine zjistili, ze krevni skupina A, kdyz chytne ten vir, tak ma ten tezsi prubeh nemoci. Jeste k tomu je astmatik a ma male dite. Chapu ji, ze ma obavy, kdyz to chyti, tak je mozne, ze pujde do nemocnice a bude odloucena od ditete.
@Eminka-Jituska
Bez, vem si rukavice, rousku, bryle. Nam vysvetlovala doktorka. Ktere po praci pomahame, aby se zaopatrili u nas starsi a potrebni. Ze v nemocnici chteji ted po lidech, at se co nejmin dotykaji neceho. At si sednou v cekarne, dodrzuji odstup dostatecny a ruky si polozi na sva kolena. Sestry si pro lidi chodi do cekarny, at proste nesahaji ani na kliky atd. zbytecne. Myslim si, ze podobne opatrni budou vsude v nemocnicich. Jsou to proskoleni zdravotnici, tak jim ver.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2021
21.3.20 20:39

Hele jela bych, podle me bude jen hur, mensi pravdepodobnost mas ted. Kazdopadne bych se absolutne nestydela si vzit rukavice, plavecke bryle, kapucu, klidne i plastenku a dezinfekci na ruce. Po odchodu si muzes pro klid duse treba vystrikat pusu tantum verde, proste co ti psychicky pomuze a budes mit pocit, ze jsi delala co slo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48741
21.3.20 20:47

Mi treba volala minuly tyden sestricka na endikronologii, ze pani doktorka rusi termin.
Poprve tam vezl chlap dceru 3 tydny zpet. Tehdy se ani neomluvila (meli zrovna skoleni ohledne toho viru). Nikdo tam nebyl. Po telefonu sestra dala za dva tydny (na vcera) novy termin. A to uz volala tyden predem, ze p. doktorka se omlouva, ze rusi pacienty. Tak si myslim, kdyby ti presunuli termin, tak zavolaji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19348
21.3.20 20:49

@Kelsey vždyť jí včera jasně řekli, že má přijet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
905
21.3.20 21:07

@Kelsey Já jsem astmatik, mám dítě, jsem těhotná a skupina A a pokud mi doktor řekne ať přijdu, tak jdu. Určitě nedám na rady ženských na emiminu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama