DPH Aliexpress

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
15.1.22 12:49

DPH aliexpress

Zdravím,
chtěla bych se zeptat, dcera si objednala zásilku z aliexpresu, která stála asi 50,– kč. V ceně bylo i zahrnuto DPH a poštovné bylo zdarma, ale dozvěděly jsme se, že číňani tuto skutečnost nemusí uvést na zásilku a tím pádem je možné, že budeme muset platit dph 2× + nějaký poplatek poště za vyřízení. Je zde nějaká možnost, jak dokázat, že DPH už bylo zaplacené?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1236
15.1.22 13:42

Už Tě někdo kontaktoval ohledně zaplacení DPH?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5510
15.1.22 13:57
@Nikolahl píše:
Zdravím,
chtěla bych se zeptat, dcera si objednala zásilku z aliexpresu, která stála asi 50,– kč. V ceně bylo i zahrnuto DPH a poštovné bylo zdarma, ale dozvěděly jsme se, že číňani tuto skutečnost nemusí uvést na zásilku a tím pádem je možné, že budeme muset platit dph 2× + nějaký poplatek poště za vyřízení. Je zde nějaká možnost, jak dokázat, že DPH už bylo zaplacené?

Taky nakupuji… Kdyz je u ceny uvedene “VAT included”, tak to beru tak, ze ja cinanum DPH zaplatila, cinane si ho vyresili, a vic se nestaram, komu a jak - to me jako neplatce DPH opravdu zajimat nemusi. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
15.1.22 14:41

@J_Doe Já právě slyšela, že to automaticky neznamená, že když je tam napsáno „VAT included“, že už se nebude nic doplácet. Takže Vám normálně chodí balíčky jako předtím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
15.1.22 14:42

@mdvorak Zatím ne. Jen se ptám, kdyby k tomu náhodou došlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5510
15.1.22 14:49
@Nikolahl píše:
@J_Doe Já právě slyšela, že to automaticky neznamená, že když je tam napsáno „VAT included“, že už se nebude nic doplácet. Takže Vám normálně chodí balíčky jako předtím?

Zatim jsem takto objednavala jednou. Cena se tim navysila, ja zaplatila, a balicek dorazil jako obvykle. Jak si cinani pak zprocesovali DPH to neresim… cena byla cca 1000,– Kc za balicek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1236
15.1.22 15:07
@Nikolahl píše:
@mdvorak Zatím ne. Jen se ptám, kdyby k tomu náhodou došlo.

Tak si natáhni kalhoty zase nahoru, brod je ještě hodně daleko.
Z cca. 35 zásilek z Ali od léta mě pošta kontaktovala k proclení (výběru DPH) jen jednou a to bylo ještě omylem na cizí balíček. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1699
15.1.22 15:42

Hele obecně je lepší dát Aliexpress standard shiping. Tam bývá nejmíň problémů.

Jinak ano stává se, že pošta i tak vymáhá DPH a poplatek za celní řízení…

Reálně pak při reklamaci dostanete zpět to DPH. Nicméně poplatek poště (a ten je větší) už nevymůžete.

Pokud by chtěli něco platit tak určitě nepřebírat zásilku. U něčeho za 50 se nevyplatí platit 200 poště a ještě DPH, třeba 10 Kč…

A pak záleží i jaké je sledovací číslo zásilky. Vše končící na F jde bez problémů jako dřív a stejnou zkušenost mám se zásilkami CZxxxxxx.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
216
19.1.22 17:42

@Nikolahl když kouknete na objednavku a je zaplaceno VAT tak je to v pořádku, fakturu si můžete pro případ dokazování u každé objednávky stáhnout. Pokud jste neobjednavala třeba baterie, jako já kamarádky tatínkovi, tak vám zboží normálně přijde s nic platit nebudete. K bateriim mi přišla zadost o vyplnění celního prohlášení, tak jsem ho vyplnila s teď čekám co bude dal. Udělala jsem sama, pošta si za to bere 159,–. Jestli budu pro převzetí platit clo nevím, ale ta jeho baterka stala 2 dolary🤦🏼‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.5.22 10:18

DPH a celní řízení - Aliexpress

Zdravím, mám dotaz, i když se to řešilo určitě několikrát, ale já jsem z toho už jelen!
Objednala jsem si několik věcí z Aliexpressu, celková objednávka (byly to různé věci od různých prodejců) byla do 150$. U všeho bylo napsáno VAT included, tedy DPH už zaplaceno s tím. Nic jsem dál neřešila a balíčky přišly jako před létem 2021 (akorát bylo dohromady několik malých balíčků od různých prodejců v jednom pytli). Ale! Někde jsem se dočetla, že byste měli vyplnit celní řízení i tak. Myslela jsem, že člověku přijde nějaká sms s vyplněním nebo email, což nepřišlo a balík mi byl doručen, ani přepravce po mně nic nechtěl. Je to takto v pořádku? Nemůže se stát, že budu mít někde nějaké nevyřízenosti a nedoplatky? Děkuji za odpověď!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60407
30.5.22 10:19

@Veronika meg je to takhle v pořádku :palec:
Nikdo už nic chtít nebude, neboj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.5.22 10:23

@Petra Z moc děkuji za rychlou odpověď! :* asi z toho plaším, protože to všichni píšou tak složitě a dělají z toho velký problém, ale v tomto případě, zda to takhle prochází v pořádku, tak to mi v tom teda nakonec nepřijde takový rozdíl jako dříve, neřekla bych, že by se ty drobnosti co objednávám nějak prodražily oproti dřívějšku… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
844
30.5.22 10:41

Z ali objednávám co chvíli, když už ti to přišlo domů, nikdo po tobě nic nechtěl a chtít nebude. Když by chtěli, tak to zadrží, vyzvou tě a teprve po vyřízení a zaplacení se k těm věcem dostaneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
444
30.5.22 11:02

@Veronika meg ono záleží jakou dopravu si vybereš- pokud od aliexpressu, tak on ten přepravce rovnou předává informace o DPH a ty nic nemusíš řešit. Pokud zvolíš ale jiného, který nepředává info, tak ho musíš doplnit ty, nebo pak zaplatíš DPH podruhé + teda ještě zastupování poště :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1699
30.5.22 11:18

@Veronika meg Když to prodejce správně označí, což na Ali už běžně dělají. Tak nic vyplňovat nemusíš.

Ono je i v jejich zájmu, aby to celníci nechytali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat