DPP a srázková dan

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 15:13
DPP a srázková dan

Dobrý den,
Prosím o radu. Od března jsem zaměstnaná na DPP s výdělkem do 10 000Kc (300hod/rok). Vím že za těchto podmínek nemusím odvádět ani zdravotní ani sociální pojištění, ALE dneska jsem z výplatní pásky zjistila, že zřejmě za mě zaměstnavatel neodvádi srazkovou daň!!! Resp. Mám mzdu XY/hod HRUBEHO a na výplatní pásce mám vyloženě vypočtenou mzdu: hrubá mzda*počet hodin a to mi chodí na účet. Se zaměstnavatelem budu řešit, ale jaké důsledky to má pro mě, odvádí se srázková daň měsíčně nebo ročně, jak tuto situaci vyřešit? Mám strach, že když půl roku jsem neodvádi la nevědomky srazkovou daň, bude problém. Je tu někdo kdo se v tomto vyzná a poradí jak to napravit? Děkuji a prosím o zachování anonym, je to citlivé téma.

Reakce:
Lendeš
Kelišová 6666 příspěvků 08.08.19 15:22

Podepsala jsi prohlášení poplatníka (růžové prohlášení)?

Pamplemouse
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 08.08.19 15:35

Pokud jsi podepsala růžovej papír a výdělek máš nižší než 10tis měsíčně, pak se opravdu daň neodvádí. Ta by se odváděla, pokud bys v daném měsíci přesáhla výši výplaty 10tis.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 15:44
@Lendeš píše:
Podepsala jsi prohlášení poplatníka (růžové prohlášení)?

Ano, podepsala. Zákl.

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 08.08.19 15:54
@Anonymní píše:
Ano, podepsala. Zákl.

Tak uplatnujete slevu na poplatnika 2070,–. Tj zadna dan. Vse je v poradku.

Lendeš
Kelišová 6666 příspěvků 08.08.19 15:56

Tak je to OK. Uplatnili ti slevu na dani na poplatníka a daň po uplatnění slevy vyšla nulová, to bys taky měla vidět na výplatní pásce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 16:05

Ženy děkuji :) pomohly jste mi

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67476 příspěvků 08.08.19 18:54
@Pamplemouse píše:
Pokud jsi podepsala růžovej papír a výdělek máš nižší než 10tis měsíčně, pak se opravdu daň neodvádí. Ta by se odváděla, pokud bys v daném měsíci přesáhla výši výplaty 10tis.

Neni pravda, ze se do 10000,– neodvádí, odvadi se vzdy, akorat ji u nizkych prijmu pokreje sleva na poplatníka.

Váš příspěvek
Reklama