DPP a srázková dan

Anonymní
8.8.19 15:13

DPP a srázková dan

Dobrý den,
Prosím o radu. Od března jsem zaměstnaná na DPP s výdělkem do 10 000Kc (300hod/rok). Vím že za těchto podmínek nemusím odvádět ani zdravotní ani sociální pojištění, ALE dneska jsem z výplatní pásky zjistila, že zřejmě za mě zaměstnavatel neodvádi srazkovou daň!!! Resp. Mám mzdu XY/hod HRUBEHO a na výplatní pásce mám vyloženě vypočtenou mzdu: hrubá mzda*počet hodin a to mi chodí na účet. Se zaměstnavatelem budu řešit, ale jaké důsledky to má pro mě, odvádí se srázková daň měsíčně nebo ročně, jak tuto situaci vyřešit? Mám strach, že když půl roku jsem neodvádi la nevědomky srazkovou daň, bude problém. Je tu někdo kdo se v tomto vyzná a poradí jak to napravit? Děkuji a prosím o zachování anonym, je to citlivé téma.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8452
8.8.19 15:22

Podepsala jsi prohlášení poplatníka (růžové prohlášení)?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1801
8.8.19 15:35

Pokud jsi podepsala růžovej papír a výdělek máš nižší než 10tis měsíčně, pak se opravdu daň neodvádí. Ta by se odváděla, pokud bys v daném měsíci přesáhla výši výplaty 10tis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.8.19 15:44
@Lendeš píše:
Podepsala jsi prohlášení poplatníka (růžové prohlášení)?

Ano, podepsala. Zákl.

• Citovat
  • Nahlásit
4860
8.8.19 15:54
@Anonymní píše:
Ano, podepsala. Zákl.

Tak uplatnujete slevu na poplatnika 2070,–. Tj zadna dan. Vse je v poradku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8452
8.8.19 15:56

Tak je to OK. Uplatnili ti slevu na dani na poplatníka a daň po uplatnění slevy vyšla nulová, to bys taky měla vidět na výplatní pásce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.8.19 16:05

Ženy děkuji :) pomohly jste mi

• Citovat
  • Nahlásit
72968
8.8.19 18:54
@Pamplemouse píše:
Pokud jsi podepsala růžovej papír a výdělek máš nižší než 10tis měsíčně, pak se opravdu daň neodvádí. Ta by se odváděla, pokud bys v daném měsíci přesáhla výši výplaty 10tis.

Neni pravda, ze se do 10000,– neodvádí, odvadi se vzdy, akorat ji u nizkych prijmu pokreje sleva na poplatníka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama