Pracovni neschopnost a otehotneni

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 14:53
Pracovni neschopnost a otehotneni

Ahoj holky… 8o jdu si pro radu. Jsem na neschopence mela jsem dost osklivej vyron kotniku nasledne pretizeni a pote zanet v druhe noze. Ortezu dohromady dele nez 2 mesice. A ted jsem zjistila ze jsem tehotna. Jeste jsem neukoncila neschopenku protoze chodim na rehabislizace obe nohy :( co mam ted delat? Me zamestnani je v kuchyni. Takze opravdu zahul kolikrat. Tahani gastrosek s jidlem vedro, zbozi zaklizeni a noseni tezkych veci. Myslela jsem ze uz pujdu do prace. Myslite ze se mam v oraci domluvit s manazerkou zda by mi dala takovou praci co bych jako tehotna zvladla a nebo to. nechat a byt na neschopence dal? :,( A da se prejit z neschopenky od praktickeho doktora na gynekologii popripade jak to funguje? Opravdu se v tom nevyznam. ????

Reakce:
Lucie1906
Kecalka 393 příspěvků 08.08.19 15:22

Ahoj, záleží na tobě jestli by jsi zvládla pracovat nebo ne (nevolnosti, únava, atd). Zaměstnavatel je povinen tě přeřadit na práci vhodnou pro těhotné, pokud takovou práci nemá, tak budeš doma ale bude ti platit normální plát jako by jsi pracovala normálně. A ano dá se přejít z nemocenské od praktického ke gynekologovi. Dostaneš nějaký papír od praktického a ten předaš na gynekologii dál už si to poresi oni mezi sebou, samozřejmě se první domluv s gynekologem, může se stát že tě nebude chtít na nemocenské nechat, v tom případě bych se pak domluvila s obvodním aby tě nechal na nemocenské i nadále. Vše záleží na loajalitě lékařů.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 16:23

@Lucie1906 dekuji obavam se ale ze to k praci. nebude ne ze bych nechtela ale ta odplata za to ze jsem marodila. Sedrela by ze me hlabni kucharka kuzi, ooravdu bych musela rict ze jsem v jinem stavu…a pak by opravdu zalezelo.na manazerce zda by neco vymyslela…jsem doma s tema nohama dlouho uz sla bych delat ale fakt se bojim toho nastupu zpet po nemocenske… Pristi tyden pujdu na gyndu… A 20.8 mma byt u sveho doktora skrz neschopenku,,kontrola,, tak u odom jak se s nima domluvim… A to mi myslim ke konci roku konci smlouva :,( samy lepsi

Lucie1906
Kecalka 393 příspěvků 08.08.19 17:44

Tak zůstaň doma pokud to půjde, já jsem taky momentálně na těhotenské neschopence a smlouvá mi končí teď koncem srpna, ale nemůžou mi jí ukončit když jsem na nemocenské

Lendeš
Kelišová 6642 příspěvků 08.08.19 17:48

@Lucie1906 Pokud máš pracovní poměr na dobu určitou, tak ten normálně skončí uplynutím doby bez ohledu na neschopenku. Zaměstnavatel není povinen pracovní poměr prodloužit.

Náhodný host
Kecalka 260 příspěvků 08.08.19 17:48
@Anonymní píše:
Ahoj holky… 8o jdu si pro radu. Jsem na neschopence mela jsem dost osklivej vyron kotniku nasledne pretizeni a pote zanet v druhe noze. Ortezu dohromady dele nez 2 mesice. A ted jsem zjistila ze jsem tehotna. Jeste jsem neukoncila neschopenku protoze chodim na rehabislizace obe nohy :( co mam ted delat? Me zamestnani je v kuchyni. Takze opravdu zahul kolikrat. Tahani gastrosek s jidlem vedro, zbozi zaklizeni a noseni tezkych veci. Myslela jsem ze uz pujdu do prace. Myslite ze se mam v oraci domluvit s manazerkou zda by mi dala takovou praci co bych jako tehotna zvladla a nebo to. nechat a byt na neschopence dal? :,( A da se prejit z neschopenky od praktickeho doktora na gynekologii popripade jak to funguje? Opravdu se v tom nevyznam. ????

Myslím, že nejvýhodnější by bylo pokračovat v neschopence. Jak to popisuješ, tak současnou práci dělat nemůžeš. Tahat těžké věci, horko atd., to není pro těhotnou. Jinou práci asi nemají. Já bych neradil nikomu podvádět. Otázka je, co je lepší, asi bych v neschopnosti pokračoval, řekni to PL, pak byl PN měl vést gynekolog.

Lilith_S
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 08.08.19 17:49

@Lucie1906 jestli máš smlouvu na dobu určitou, tak proč by ti jí nemohli ukončit?

Náhodný host
Kecalka 260 příspěvků 08.08.19 17:50
@Lendeš píše:
@Lucie1906 Pokud máš pracovní poměr na dobu určitou, tak ten normálně skončí uplynutím doby bez ohledu na neschopenku. Zaměstnavatel není povinen pracovní poměr prodloužit.

Toho jsem si nevšiml, takže pokračovat v neschopnosti, dokud to jde, dostane to pak zaplacené. Jinak jako těhotná by práci těžko sháněla, takovou, která je jako dosud, dělat nemůže, pokud nechce o dítě přijít.

Náhodný host
Kecalka 260 příspěvků 08.08.19 17:51

@Lilith_S Myslím, že nemusí nic ukončovat, pracovní doba skončí sama uplynutím sjednané doby, pokud se nedomluví na prodloužení. Ovšem půjde jí nemocenská.

Lucie1906
Kecalka 393 příspěvků 08.08.19 17:55

@Náhodný host Omlouvám se, přesně tak jsem to myslela, smlouvu mi neprodlouží to je asi jasné ale nemocenskou budu pobírat stále. Když už se o tom bavíme, nevíte náhodou holky kdy mi vyplatí dovolenou? Mám tam asi cca 15dnu.

Lendeš
Kelišová 6642 příspěvků 08.08.19 18:00

@Lucie1906 S koncem pracovního poměru, tzn. mělo by to být v září v běžném výplatním termínu.

Lucie1906
Kecalka 393 příspěvků 08.08.19 18:02

@Lendeš fakt? Tak to jsem zvědavá. Myslela jsem že až na začátku nového roku, i když vlastně ani nevím proč.

Lucie1906
Kecalka 393 příspěvků 08.08.19 18:06

@Lendeš koukala jsem na výplatní pásku a mám tam 16,5 dne, za jeden den dovolené mi vypálit 1380,– x 16,5 ale tak to se určitě bude ještě danit že?

Lendeš
Kelišová 6642 příspěvků 08.08.19 18:26

@Lucie1906 Ano, klasicky.

Váš příspěvek
Reklama