Dražba bytu, prosím radu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Lucinka.cv
Kecalka 135 příspěvků 03.04.18 14:14
Dražba bytu, prosím radu

Ahoj holky, potřebuji poradit od nějaké chytré hlavičky. Chci se zúčastnit dobrovolné dražby bytu. Vlastník má více pohledávek, zároveň je dluh na bytě a elektřině (v bytě je odpojená). Zajímalo by mne, pokud vyhraji dražbu, tak zda dluhy přecházejí na mě? :nevim: Ve společnosti, která má dražbu na starost mi tvrdí, že ne, že dluhy zůstávají na předchozím majiteli, ale ráda bych se zeptala zda mi tak trochu nemažou med kolem pusy. Navíc nevím, zda se SVJ účastnilo insolvenčního řízení… u koupě myslím přechází dluhy na nového majitele, ale jak je to u dražeb? Nerada bych se finančně zlikvidovala. Děkuji :kytka:


Reklama

Reakce:
 
Dundee2
Kelišová 5924 příspěvků 03.04.18 14:49

@Lucinka.cv Každá dražba má tzv. dražební vyhlášku, tak se dozvíš podstatné věci, co se draží a za jakých podmínek. V drtivé většině případů dluh na bytě na nového vydražitele nepřechází - pokud ano, je to uvedeno v dražbě. Smyslem dražby je právě úhrada dluhů.

Nicméně, i pokud vyhrajete dražbu - další „utrpení“ a bitvy vás teprve čekají

 
Veronika.Berta
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 03.04.18 14:50

My jsme kupovali dům přes RK a kancelář dražila čtvrtinu domu, protože byl v exekuci. Žádné dluhy na nás nepřešly, dnešní legislativa to nedovoluje. Dluh je na člověka, ne na dům.

 
Dundee2
Kelišová 5924 příspěvků 03.04.18 14:55

@Veronika.Berta @Lucinka.cv je důležité, co přesně kupujete a jak je napsána dražební vyhláška.
Ano, když se prodává byt, tak si SVJ do podmínek dává to, že dluh na poplatku za služby, fondu oprav atd. přechází na nového majitele. Dělají to proto, že po prodeji už by je nikdy nevymohly a platily by je všichni. Na druhou stranu, vám v kanceláři SJV řeknou, kolik dluží.
SJV by se do dražby mělo jako věřitel přihlásit, dtto všechny banky, půjčovny peněz atd.

A pozn. stávající uživatel bytu nemá pohledávky, ale závazky ;). Pohledávku má ten, kdo mu půjčil, nebo komu dluží.

 
Elenloth
Závislačka 3740 příspěvků 4 inzeráty 03.04.18 15:07

@Lucinka.cv Dražbou dluhy běžně nepřecházejí. Řiď se dražební vyhláškou, tam je uvedeno vše podstatné.

 
Lucinka.cv
Kecalka 135 příspěvků 03.04.18 15:46

Dobře děkuji moc za info :dance:

 
Lucinka.cv
Kecalka 135 příspěvků 03.04.18 15:47
@Dundee2 píše:
@Lucinka.cv Každá dražba má tzv. dražební vyhlášku, tak se dozvíš podstatné věci, co se draží a za jakých podmínek. V drtivé většině případů dluh na bytě na nového vydražitele nepřechází - pokud ano, je to uvedeno v dražbě. Smyslem dražby je právě úhrada dluhů.Nicméně, i pokud vyhrajete dražbu - další „utrpení“ a bitvy vás teprve čekají

jaké bitvy máš na mysli? 8o

 
Dundee2
Kelišová 5924 příspěvků 03.04.18 15:56
@Lucinka.cv píše:
jaké bitvy máš na mysli? 8o

Jaké?
Tak začneme s tou nejjednodušší - administrativa s katastrem, příp. prvním daň. přiznáním
Druhá - těžší: bitva s ČEZ o znovu připojení elektřiny. Počítej s tím, že budou chtít revizní zprávu, žádost o připojení (dají si načas - počítej minim. 2 měsíce, když to půjde dobře)
Třetí - nevím, co všechno je dále odpojeno a v jakém stavu je byt. Pokud to bude na rekonstrukci - tak stavební řízení (na výměnu byt. jádra + změny ve zdech je třeba klasického stavebního povolení) Čtvrtá - nepřeji ti, aby nastala, ale pokud nastane, připravte se na nekončící peklo. Stávající uživatel se neodstěhuje/odmítne vystěhovat. Pak tě čeká soud a soudní řízení o příkazu k vystěhování (to není hned - když to půjde dobře, tak nejdříve 3 měsíce), když se i tak nevystěhuje, tak sehnat a zaplatit „vykonavatele vystěhování“ také není snadné.

Ale držím ti palce. Já si to jednou zkusil, ale již nikdy více. (pokud se cena v dražbě bude blížit ceně tržní, tak bych do toho nešel - ale to je můj názor)

 
Lucinka.cv
Kecalka 135 příspěvků 03.04.18 19:43
@Dundee2 píše:
Jaké?
Tak začneme s tou nejjednodušší - administrativa s katastrem, příp. prvním daň. přiznáním
Druhá - těžší: bitva s ČEZ o znovu připojení elektřiny. Počítej s tím, že budou chtít revizní zprávu, žádost o připojení (dají si načas - počítej minim. 2 měsíce, když to půjde dobře)
Třetí - nevím, co všechno je dále odpojeno a v jakém stavu je byt. Pokud to bude na rekonstrukci - tak stavební řízení (na výměnu byt. jádra + změny ve zdech je třeba klasického stavebního povolení) Čtvrtá - nepřeji ti, aby nastala, ale pokud nastane, připravte se na nekončící peklo. Stávající uživatel se neodstěhuje/odmítne vystěhovat. Pak tě čeká soud a soudní řízení o příkazu k vystěhování (to není hned - když to půjde dobře, tak nejdříve 3 měsíce), když se i tak nevystěhuje, tak sehnat a zaplatit „vykonavatele vystěhování“ také není snadné.Ale držím ti palce. Já si to jednou zkusil, ale již nikdy více. (pokud se cena v dražbě bude blížit ceně tržní, tak bych do toho nešel - ale to je můj názor)

na ČEZ jsem dnes byla a tam problém nebude, o té revizní zprávě vím, záleží jak dlouho jsou odpojené hodiny. A bývalý nájemník je již odstěhovaný, byla jsem na prohlídce bytu, ohledně rekonstrukce, povolení nebudou problém, mám známé… max může být problém na katastru… no uvidíme, každopádně mám stanovený strop a k tržní ceně samozřejmě nepůjdu… Ale děkuji moc za rady :kytka: :-) zítra se jdu ještě zeptat na firmu, která dům spravuje, jak je na tom dům celkově co se týče fondu oprav a neplatičů, takže se ještě rozhodnu, zda do toho půjdu, každopádně budu u ceny velmi střízlivá :pankac:

 
Dundee2
Kelišová 5924 příspěvků 04.04.18 09:19
@Lucinka.cv píše:
na ČEZ jsem dnes byla a tam problém nebude, o té revizní zprávě vím, záleží jak dlouho jsou odpojené hodiny. A bývalý nájemník je již odstěhovaný, byla jsem na prohlídce bytu, ohledně rekonstrukce, povolení nebudou problém, mám známé… max může být problém na katastru… no uvidíme, každopádně mám stanovený strop a k tržní ceně samozřejmě nepůjdu… Ale děkuji moc za rady :kytka: :-) zítra se jdu ještě zeptat na firmu, která dům spravuje, jak je na tom dům celkově co se týče fondu oprav a neplatičů, takže se ještě rozhodnu, zda do toho půjdu, každopádně budu u ceny velmi střízlivá :pankac:

Tak nevím odkud jste. A pokud vím, jsou mezi městy/obcemi rozdíly:
Ale pro mne je ČEZ zhmotněním pekla. Všechno jim trvá neskutečně dlouho - poslední pokus o přepis odběratele trval 6 měsíců (3 osobní návštěvy na přepážce, 6 mailů, 10 telefonátů na linky) a stejně to neudělali dobře (prý nedokáží udělat převod ke dni první žádosti - všechny jejich chyby, jsou prý OK a odběratel má smůlu).
Vydání stavebního povolení na vybourání bytového jádra a náhradu za YTONG + posunutí příčky zabralo 9 měsíců.

Ale největší výhrou pro vás je, že se odstěhoval - to by bylo nejhorší.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Sex za léky, všude kondomy, prostitutky a obtěžování. Takhle si žijí Lékaři bez hranic!

Přispíváte na chod neziskové organizace Lékaři bez hranic? Pak se budete... číst dále >

Musíme škodit, říká dle svých slov „sluníčkářka“ Bára Hrzánová

Bára Hrzánová je svéráznou postavou nejen pro svůj herecký projev, ale také... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Emy: Už tři roky jsem doma s dětmi, mateřskou nenávidím

Mám fajn manžela a dvě krásné děti. Když jsem otěhotněla poprvé, těšila jsem... číst dále >

Čtyřčata přišla na svět v osmém měsíci. Rodiče si přejí soukromí a klid

Čtyřčata, která se narodila 11. června v pražské motolské nemocnici, přišla... číst dále >


Reklama