Dražba bytu, prosím radu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucinka.cv
Kecalka 135 příspěvků 03.04.18 14:14
Dražba bytu, prosím radu

Ahoj holky, potřebuji poradit od nějaké chytré hlavičky. Chci se zúčastnit dobrovolné dražby bytu. Vlastník má více pohledávek, zároveň je dluh na bytě a elektřině (v bytě je odpojená). Zajímalo by mne, pokud vyhraji dražbu, tak zda dluhy přecházejí na mě? :nevim: Ve společnosti, která má dražbu na starost mi tvrdí, že ne, že dluhy zůstávají na předchozím majiteli, ale ráda bych se zeptala zda mi tak trochu nemažou med kolem pusy. Navíc nevím, zda se SVJ účastnilo insolvenčního řízení… u koupě myslím přechází dluhy na nového majitele, ale jak je to u dražeb? Nerada bych se finančně zlikvidovala. Děkuji :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Dundee2
Kelišová 5943 příspěvků 03.04.18 14:49

@Lucinka.cv Každá dražba má tzv. dražební vyhlášku, tak se dozvíš podstatné věci, co se draží a za jakých podmínek. V drtivé většině případů dluh na bytě na nového vydražitele nepřechází - pokud ano, je to uvedeno v dražbě. Smyslem dražby je právě úhrada dluhů.

Nicméně, i pokud vyhrajete dražbu - další „utrpení“ a bitvy vás teprve čekají

Veronika.Berta
Zasloužilá kecalka 769 příspěvků 03.04.18 14:50

My jsme kupovali dům přes RK a kancelář dražila čtvrtinu domu, protože byl v exekuci. Žádné dluhy na nás nepřešly, dnešní legislativa to nedovoluje. Dluh je na člověka, ne na dům.

Dundee2
Kelišová 5943 příspěvků 03.04.18 14:55

@Veronika.Berta @Lucinka.cv je důležité, co přesně kupujete a jak je napsána dražební vyhláška.
Ano, když se prodává byt, tak si SVJ do podmínek dává to, že dluh na poplatku za služby, fondu oprav atd. přechází na nového majitele. Dělají to proto, že po prodeji už by je nikdy nevymohly a platily by je všichni. Na druhou stranu, vám v kanceláři SJV řeknou, kolik dluží.
SJV by se do dražby mělo jako věřitel přihlásit, dtto všechny banky, půjčovny peněz atd.

A pozn. stávající uživatel bytu nemá pohledávky, ale závazky ;). Pohledávku má ten, kdo mu půjčil, nebo komu dluží.

Elenloth
Závislačka 3770 příspěvků 03.04.18 15:07

@Lucinka.cv Dražbou dluhy běžně nepřecházejí. Řiď se dražební vyhláškou, tam je uvedeno vše podstatné.

Lucinka.cv
Kecalka 135 příspěvků 03.04.18 15:46

Dobře děkuji moc za info :dance:

Lucinka.cv
Kecalka 135 příspěvků 03.04.18 15:47
@Dundee2 píše:
@Lucinka.cv Každá dražba má tzv. dražební vyhlášku, tak se dozvíš podstatné věci, co se draží a za jakých podmínek. V drtivé většině případů dluh na bytě na nového vydražitele nepřechází - pokud ano, je to uvedeno v dražbě. Smyslem dražby je právě úhrada dluhů.Nicméně, i pokud vyhrajete dražbu - další „utrpení“ a bitvy vás teprve čekají

jaké bitvy máš na mysli? 8o

Dundee2
Kelišová 5943 příspěvků 03.04.18 15:56
@Lucinka.cv píše:
jaké bitvy máš na mysli? 8o

Jaké?
Tak začneme s tou nejjednodušší - administrativa s katastrem, příp. prvním daň. přiznáním
Druhá - těžší: bitva s ČEZ o znovu připojení elektřiny. Počítej s tím, že budou chtít revizní zprávu, žádost o připojení (dají si načas - počítej minim. 2 měsíce, když to půjde dobře)
Třetí - nevím, co všechno je dále odpojeno a v jakém stavu je byt. Pokud to bude na rekonstrukci - tak stavební řízení (na výměnu byt. jádra + změny ve zdech je třeba klasického stavebního povolení) Čtvrtá - nepřeji ti, aby nastala, ale pokud nastane, připravte se na nekončící peklo. Stávající uživatel se neodstěhuje/odmítne vystěhovat. Pak tě čeká soud a soudní řízení o příkazu k vystěhování (to není hned - když to půjde dobře, tak nejdříve 3 měsíce), když se i tak nevystěhuje, tak sehnat a zaplatit „vykonavatele vystěhování“ také není snadné.

Ale držím ti palce. Já si to jednou zkusil, ale již nikdy více. (pokud se cena v dražbě bude blížit ceně tržní, tak bych do toho nešel - ale to je můj názor)

Lucinka.cv
Kecalka 135 příspěvků 03.04.18 19:43
@Dundee2 píše:
Jaké?
Tak začneme s tou nejjednodušší - administrativa s katastrem, příp. prvním daň. přiznáním
Druhá - těžší: bitva s ČEZ o znovu připojení elektřiny. Počítej s tím, že budou chtít revizní zprávu, žádost o připojení (dají si načas - počítej minim. 2 měsíce, když to půjde dobře)
Třetí - nevím, co všechno je dále odpojeno a v jakém stavu je byt. Pokud to bude na rekonstrukci - tak stavební řízení (na výměnu byt. jádra + změny ve zdech je třeba klasického stavebního povolení) Čtvrtá - nepřeji ti, aby nastala, ale pokud nastane, připravte se na nekončící peklo. Stávající uživatel se neodstěhuje/odmítne vystěhovat. Pak tě čeká soud a soudní řízení o příkazu k vystěhování (to není hned - když to půjde dobře, tak nejdříve 3 měsíce), když se i tak nevystěhuje, tak sehnat a zaplatit „vykonavatele vystěhování“ také není snadné.Ale držím ti palce. Já si to jednou zkusil, ale již nikdy více. (pokud se cena v dražbě bude blížit ceně tržní, tak bych do toho nešel - ale to je můj názor)

na ČEZ jsem dnes byla a tam problém nebude, o té revizní zprávě vím, záleží jak dlouho jsou odpojené hodiny. A bývalý nájemník je již odstěhovaný, byla jsem na prohlídce bytu, ohledně rekonstrukce, povolení nebudou problém, mám známé… max může být problém na katastru… no uvidíme, každopádně mám stanovený strop a k tržní ceně samozřejmě nepůjdu… Ale děkuji moc za rady :kytka: :-) zítra se jdu ještě zeptat na firmu, která dům spravuje, jak je na tom dům celkově co se týče fondu oprav a neplatičů, takže se ještě rozhodnu, zda do toho půjdu, každopádně budu u ceny velmi střízlivá :pankac:

Dundee2
Kelišová 5943 příspěvků 04.04.18 09:19
@Lucinka.cv píše:
na ČEZ jsem dnes byla a tam problém nebude, o té revizní zprávě vím, záleží jak dlouho jsou odpojené hodiny. A bývalý nájemník je již odstěhovaný, byla jsem na prohlídce bytu, ohledně rekonstrukce, povolení nebudou problém, mám známé… max může být problém na katastru… no uvidíme, každopádně mám stanovený strop a k tržní ceně samozřejmě nepůjdu… Ale děkuji moc za rady :kytka: :-) zítra se jdu ještě zeptat na firmu, která dům spravuje, jak je na tom dům celkově co se týče fondu oprav a neplatičů, takže se ještě rozhodnu, zda do toho půjdu, každopádně budu u ceny velmi střízlivá :pankac:

Tak nevím odkud jste. A pokud vím, jsou mezi městy/obcemi rozdíly:
Ale pro mne je ČEZ zhmotněním pekla. Všechno jim trvá neskutečně dlouho - poslední pokus o přepis odběratele trval 6 měsíců (3 osobní návštěvy na přepážce, 6 mailů, 10 telefonátů na linky) a stejně to neudělali dobře (prý nedokáží udělat převod ke dni první žádosti - všechny jejich chyby, jsou prý OK a odběratel má smůlu).
Vydání stavebního povolení na vybourání bytového jádra a náhradu za YTONG + posunutí příčky zabralo 9 měsíců.

Ale největší výhrou pro vás je, že se odstěhoval - to by bylo nejhorší.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.06.18 22:15

prosím anonym
pokud vyhraji dražbu nemovitosti, ve které někdo bydlí, jak je to s vystěhováním? Předpokládám že nemovitost chtít dobrovolně nebude, mám nějaká práva? Nebo mi tam bude bydlet jak dlouho chce?

Elenloth
Závislačka 3770 příspěvků 26.06.18 22:21
@Anonymní píše:
prosím anonym
pokud vyhraji dražbu nemovitosti, ve které někdo bydlí, jak je to s vystěhováním? Předpokládám že nemovitost chtít dobrovolně nebude, mám nějaká práva? Nebo mi tam bude bydlet jak dlouho chce?

Záleží z jestli tam bydlí oprávněně, nebo ne. Obecně se dá říct, že vydražit nemovitost, kde někdo bydlí je vstupenkou do mnohaletého pekla. Práva určitě máš, ale vše musí jít přes soud. S vymahatelností práva v ČR tam může bydlet ještě hodně dlouho.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.06.18 22:23

@Elenloth dotyčná osoba je v exekuci a draží se její byt. Ale máš pravdu je to cesta do pekla

Elenloth
Závislačka 3770 příspěvků 26.06.18 22:30
@Anonymní píše:
@Elenloth dotyčná osoba je v exekuci a draží se její byt. Ale máš pravdu je to cesta do pekla

Tak to je ještě ta jednodušší varianta. Tam záleží na tom, jak akční a rozhodný bude soud a případný vykonavatel. Nebo jak moc je rozhodnutý nový majitel tu osobu z bytu dostat (třeba za pomoci zdatných kamarádů). Ale každopádně je to bitva minimálně na několik měsíců.

Peruz
Zasloužilá kecalka 939 příspěvků 27.06.18 06:43

Většinou se jim dá pár korun bokem a jdou sami. Jinak přes exekutora, který být drazi, podá se exekuce na vystěhování. Nebývá to na několik let pokud ten kdo tam je není moc chytrý. Z vlastní praxe vím že se dá domluvit. Běžte na prohlídku, zazvonte at máte představu jak obyvatel bytu reaguje. Pripadne se vždy rovnou zeptám jestli už mají bydlení.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama