Reklama

Dřevostavba-dobrá firma v Brně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Milina 33
Povídálka 47 příspěvků 09.09.18 09:15
Dřevostavba-dobrá firma v Brně?

Zdravím, nemá někdo dobrou zkušenost s firmou z Brna, která staví dobré domky bud dřevostavbu nebo dům z panelu? pořád se nemužeme rozhodnout co by bylo lepší, jestli dřevo nebo panel? nemá někdo zkušenost se solidní firmou za rozumnou cenu? co do životnosti mi přijde panel lepší, tak prosím poradte.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

mamina2017
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 09.09.18 09:31

Známý má dřevostavbu od Dřevostavby Rýmařov. Sídli u výstaviště. A jsou velice spokojeni. Jen teď mají delší čekací dobu.

Milina 33
Povídálka 47 příspěvků 09.09.18 09:33

Díky za info, u nás to zas tak nespěchá tak určitě kouknu, díky moc.

mamina2017
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 09.09.18 09:37

Je tam paní Ing.Mastná a ta je moc příjemná. Hodně záleží, jestli už máte pozemek nebo se bavíte hypoteticky.

Milina 33
Povídálka 47 příspěvků 09.09.18 10:39

Pozemek již máme, je to tisíc metru a sestra už tam domek má a ted uvažujem,že začnem taky stavět, jen se pořád nemůžem rozhodnout,jestli pro dřevostavbu nebo z panelu?

mamina2017
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 09.09.18 20:20

My nakonec jdeme do zděného. Nevím jakou máte šíří pozemku, ale v tom Rýmařově dělají i menší domky. Podívej se na jejich webovky.

Nimie
Nadpozemská drbna 25141 příspěvků 09.09.18 22:01

@Milina 33 spousta firem působí tak nějak po celé ČR, záleží jaký máte rozpočet, ze kterého materiálu teda chcete stavět a co si od toho slibujete :)

Milina 33
Povídálka 47 příspěvků 10.09.18 06:52

No právě my pořád nevíme co by bylo lepší, určitě na to kouknu, šíře pozemku je 20 m a délka 50m.

Milina 33
Povídálka 47 příspěvků 10.09.18 06:54

Protože jsem z brna tak bych radši firmu z Brna, myslím,že je to lepší kvuli případným připomínkám a reklamacím atd. tak pokud tady ještě někdo je kdo stavěl s nákou dobrou firmou tak budu ráda za info, díky.

Nimie
Nadpozemská drbna 25141 příspěvků 10.09.18 10:26
@Milina 33 píše:
Protože jsem z brna tak bych radši firmu z Brna, myslím,že je to lepší kvuli případným připomínkám a reklamacím atd. tak pokud tady ještě někdo je kdo stavěl s nákou dobrou firmou tak budu ráda za info, díky.

Na to mají lokální pobočky :nevim: ani ten Rýmařov není Brněnský, vlastně u dřevostaveb nevím asi o žádné která by byla takhle.

Nimie
Nadpozemská drbna 25141 příspěvků 10.09.18 10:32
@Milina 33 píše:
No právě my pořád nevíme co by bylo lepší, určitě na to kouknu, šíře pozemku je 20 m a délka 50m.

To spíš asi záleží na tom co od toho čekáte, ty stavby se chovají trochu jinak :) nam třeba vyhovuje hrozně prostředí uvnitř dřevostaveb. Víc nám vyhovuje prodyšnější skladba stěn z přírodních materiálů při zachování „bytového“ komfortu :) i akumulační vlastnosti sedí líp, snáz se s nimi funguje v těch extrémnějších teplotách.

Jinak co se týče čekacích lhůt… 1 - 1,5 roku čekací lhůta na zahájení stavby a zatím to vypadá, že se spíš prodlužují. A od roku 2020 začínají platit nové požadavky na stavbu rd, ale tam záleží na tom co byste teda chtěli stavět… pro některé lidi je to dost komplikace.

Milina 33
Povídálka 47 příspěvků 10.09.18 18:19

Na RD Rymarov jsem koukala, domečky moc pěkné, cena teda trošku víc než jsem počítala,ještě musím kouknout co je vše v ceně, u každé firmy je to jinak a ještě jsem našla dvě firmy ROVAX a LIGNIA, nemáte někdo zkušenost?

Milina 33
Povídálka 47 příspěvků 10.09.18 18:21

Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli neví někdo kolik asi stojí inžernýrské sítě?voda, odpad a elektrika bohužel je to trochu dál, v délce 50m a já vubec netuším kolik to může stát?

Nimie
Nadpozemská drbna 25141 příspěvků 10.09.18 20:47
@Milina 33 píše:
Na RD Rymarov jsem koukala, domečky moc pěkné, cena teda trošku víc než jsem počítala,ještě musím kouknout co je vše v ceně, u každé firmy je to jinak a ještě jsem našla dvě firmy ROVAX a LIGNIA, nemáte někdo zkušenost?

Rymářov je cenově spíš nižší kategorie. Jaký máte rozpočet na jakou velikost? Na Ligniu jsou v podstatě jenom negativní recenze, na Rovax pro změnu vůbec nic a cenově mi upřímně to nepřijde jako až takový rozdíl. Skladby stěn a podlahy/stropu mi nepřijdou nic moc :nevim:

Nimie
Nadpozemská drbna 25141 příspěvků 10.09.18 20:56
@Milina 33 píše:
Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli neví někdo kolik asi stojí inžernýrské sítě?voda, odpad a elektrika bohužel je to trochu dál, v délce 50m a já vubec netuším kolik to může stát?

Jakože 50m od domu nebo od hranic pozemku? Do 50m myslím byla možnost aby to ČEZ udělal na svoje náklady, u těch ostatních takhle asi těžko říct, dost záleží na tom jestli to je fakt jen přípojka nebo přípojka s vodoměrnou šachtou, podobně i s kanalizací atd.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama