Reklama

Kolaudace v roce 2018

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

siveni
Povídálka 12 příspěvků 07.09.18 10:27
Kolaudace v roce 2018 v Odolené Vodě

Ahojky. Chci se zeptat, budeme co nevidět kolaudovat. Zajímalo by mně, zda nemáte někdo zkušenosti s průběhem kolaudace letos - 2018. Jak to probíhá, co je potřeba. A kdy se vůbec můžeme nastěhovat. Děkuji. :mavam:

Reklama

Reakce:

Katty1008
Zasloužilá kecalka 642 příspěvků 07.09.18 10:51

My jsme kolaudovali tak 3 měsíce zpět, na stavební úřadě vám dají seznam, co máte mít vyřízené, u nás to byla rychlovka, přišli, prošli všechny pokoje s púdorysem v ruce, jestli jsme něco nezměnili, koukli jestli máme hasící přístroj a bylo to. Pak si zkontrolovali jestli máme všechny ty dokumenty z toho seznamu, něco jsme podepsali a bylo to :-)

VeHE
Závislačka 4076 příspěvků 07.09.18 11:02

Kolaudovali jsme leden 2018, bydleli jsme od listopadu 2017. Nikdo se nad tim nepozastavil. Zkontrolovali vsechny dokumenty, ktere jsme meli mit, prosli dum, podepsali protokol a konec. Mela jsem z toho velky strach,protoze trvalo rok nez nam vydala urednice stavebni povoleni a tak jsem cekala s cim jeste prijde u samotne kolaudace.

P4ja
Kelišová 5448 příspěvků 07.09.18 11:17

Nastěhovat se ůžete klidně hned oni to neřeší. Jen nám říkali, že je to na nás. Pokud by se tam před kolaudací něco stalo, tak z toho může být problém.
Jinak by se podle nového zákona jen mělo ohlásit, že jste dokončili a už bydlíte. Ale na většině úřadů ještě chodí. U nás byl jen 10 min. Seznam papírů jsme dostali s přihláškou a nesla jsem jo tam, když jsme měli přihlášku vyplněnou. Tady jen prošel změny od projektu, vypil kafe a šel.

siveni
Povídálka 12 příspěvků 07.09.18 12:18

Tak koukám, že kolaudace bude nakonec třešnička na dortu. :lol: Ještě jeden dotaz, když přišli, něco jste podepsali, museli jste čekat na nějaký doklad a pak se nastěhovat? Nebo jen co za nimi zavřeme dveře, můžeme se stěhovat. :dance: Já bych už bydlela, až bych brečela. Ale nechci dráždit. Všichni říkají, ať nemáme moc věcí v baráku, aby to nevypadalo, že už bydlíme. Ale proč bych nemohla postupně stěhovat, že jo.

P4ja
Kelišová 5448 příspěvků 07.09.18 12:26

@siveni Hele já se ptala na stavebním. Oni to nezkoumají a my bydleli už hafo dlouho. TAkže neřeš.

siveni
Povídálka 12 příspěvků 07.09.18 13:11

Tak to ráda slyším. Už ať to máme za sebou. Díky všem za odpovědi. :potlesk: :palec:

Uživatel je onlineNimie
Nadpozemská drbna 25192 příspěvků 08.09.18 09:27

Kolaudace už od letoška fakticky není, ale ne každý úřad si to tak vykládá, takže někde se stále chodí na prohlídky a kontroluje všechno, někde vám to potvrdí od stolu. Nejlepší je asi zjistit jak to máte v té konkrétní obci :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Zemřel herec Milan Šimáček (†56). Zřejmě ho zabila rakovina jater

Během pondělní noci zemřel herec Milan Šimáček (†56), známý z filmů Černí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Reklama