Dřívější zápis na VŠ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
SannaZ
Kecalka 193 příspěvků 08.08.19 19:03
Dřívější zápis na VŠ

Zdravím, neví prosím někdo, zda je možné, že univerzita dřívější individuální termín zápisu nepovolí?
Trošku vás uvedu do mé nynější situace… za 20 dní mám jít k zápisu na univerzitu, v pozvánce k zápisu je napsáno, že v případě zápisu do studia mimo termín je zápis zpoplatněn, což samozřejmě chápu tak, že individuální zápis možný je a přesvědčila jsem se na tom i když jsem volala na studentské oddělení, kde mi řekli, že mám poslat žádost, což se také stalo. Nečekaně totiž musím už 24.8. odjet do zahraničí a to až do 22.9. (nástup je 23.9.), je vyřízené ubytování a lístky jsou taktéž koupené. Jenže po odeslání žádosti se univerzita zdráhá a prý neví, zda je to možné a zda to vedení univerzity povolí. (Což nechápu, když je ta možnost napsána na pozvánce, vyhovět by přece měli, ne?) Proto mě zajímá, zda je dřívější (individuální) termín zápisu z vašich zkušeností opravdu problém a nemusí mi ho povolit nebo vesměs žádosti vyhoví.
Přiznejme si to na rovinu - lístky a ubytování jsou drahá záležitost a bohužel si nemůžu dovolit to jen tak zrušit, navíc pochybuju o tom, že by mi vrátili peníze… Má někdo se zápisem zkušenost prosím?

Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lendeš
Kelišová 6638 příspěvků 08.08.19 19:05

S žádostí o individuální zápis nemám zkušenost, ale co takhle sehnat si za sebe někoho a dát mu plnou moc k zápisu? To se dělá běžně.

SannaZ
Kecalka 193 příspěvků 08.08.19 19:10

Tu možnost nemám. Univerzita je v jiném městě, rodiče jsou časově vytížení (nehledě na to, že je to ve středu o půl deváté ráno) a kamarádi se rozprskli po ČR, tudíž nemám nikoho, kdo by tam mohl jít.

truelly
Závislačka 3455 příspěvků 08.08.19 19:10

@Lendeš přesně tak, často tam zajdou třeba rodiče studenta.

Uživatel je onlineJana206
Nadpozemská drbna 28236 příspěvků 08.08.19 19:26

Ze zdravotních důvodů problém není, jinak plnou moc.

Lendeš
Kelišová 6638 příspěvků 08.08.19 19:26

@SannaZ Raději bych se snažila někoho najít a nespoléhala, že povolí dřívější zápis. To nikdo z blízkých není ochotný vzít si volno? Nikdo nemá prázdniny, že by si udělal výlet?

jizvíková
Extra třída :D 12986 příspěvků 08.08.19 19:27

Samozřejmě může škola jiný termín nedovolit, jsou to její pravidla. VŠ je dost samostatná entita

jizvíková
Extra třída :D 12986 příspěvků 08.08.19 19:30

Na mé Alma mater se to povolovalo jen při pobytu v nemocnici

luca241
Ukecaná baba ;) 1958 příspěvků 08.08.19 19:44
@SannaZ píše:
Zdravím, neví prosím někdo, zda je možné, že univerzita dřívější individuální termín zápisu nepovolí?
Trošku vás uvedu do mé nynější situace… za 20 dní mám jít k zápisu na univerzitu, v pozvánce k zápisu je napsáno, že v případě zápisu do studia mimo termín je zápis zpoplatněn, což samozřejmě chápu tak, že individuální zápis možný je a přesvědčila jsem se na tom i když jsem volala na studentské oddělení, kde mi řekli, že mám poslat žádost, což se také stalo. Nečekaně totiž musím už 24.8. odjet do zahraničí a to až do 22.9. (nástup je 23.9.), je vyřízené ubytování a lístky jsou taktéž koupené. Jenže po odeslání žádosti se univerzita zdráhá a prý neví, zda je to možné a zda to vedení univerzity povolí. (Což nechápu, když je ta možnost napsána na pozvánce, vyhovět by přece měli, ne?) Proto mě zajímá, zda je dřívější (individuální) termín zápisu z vašich zkušeností opravdu problém a nemusí mi ho povolit nebo vesměs žádosti vyhoví.
Přiznejme si to na rovinu - lístky a ubytování jsou drahá záležitost a bohužel si nemůžu dovolit to jen tak zrušit, navíc pochybuju o tom, že by mi vrátili peníze… Má někdo se zápisem zkušenost prosím?Děkuji

S plnou mocí by mělo jít, aby tě zapsal kdokoliv místo tebe

Aliik
Echt Kelišová 8502 příspěvků 08.08.19 20:10

Podle mě je jediná možnost někoho sehnat (klidně i zaplatit) a dát mu plnou moc ;)

P4ja
Extra třída :D 10596 příspěvků 08.08.19 20:19

@SannaZ U nás povolovalo jen zdravotní důvody. Jinak se to řešilo plnou mocí. Kamarádce to řekli na rovinu, že pobyt v zahraničí není žádný argument.

janickaIII
Závislačka 4419 příspěvků 08.08.19 20:22

@SannaZ online zapis mozny neni?

P4ja
Extra třída :D 10596 příspěvků 08.08.19 20:24
@janickaIII píše:
@SannaZ online zapis mozny neni?

Do prvaku většinou nebývá. Protože se tam vyplňují papíry atd. Pak už ano.

janickaIII
Závislačka 4419 příspěvků 08.08.19 20:35

@P4ja my ho meli. :nevim:

P4ja
Extra třída :D 10596 příspěvků 08.08.19 20:49
@janickaIII píše:
@P4ja my ho meli. :nevim:

Tak záleží no. Já mám zkušenost z více a vždy ten první byl prezenční. A zakladatelka asi jiný než prezenční taky nemá :(

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama