Kurz Asistent pedagoga Rytmus

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zuzanec
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 06.08.19 14:37
Kurz Asistent pedagoga Rytmus

Zdravím, dělali jste, prosím, někdo kurz na Asistenta predagova v Brně u nadačního fondu Rytmus? Má probíhat ve Vankovce, cena je oproti jiným vyšší 9990 Kč, ale to by mi nevadilo, jen nemohu nikde najít žádné recenze a ohlasy, tak zkouším tady, protože tady se ví všechno ;) předem díky

Příspěvek upraven 06.08.19 v 19:43

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
markytanka2
Stálice 71 příspěvků 06.08.19 15:21

@Zuzanec před par lety jsem ho delala v praze. Bohužel nam pak po skonceni oznamily ze kvuli nejakejm smernicim neni uznany jako rekvalifikacni takze je nam vlastně k nicemu. Uz si ale nevzpomenu presne co to bylo za problem jen vim ze nam to nebylo nakonec nijak uznany. Jinak byl ten kurz moc fajn myslim ze se tam dalo hodne naucit soucasti byla i prvni pomoc ke konci se delala zkouška.

Zuzanec
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 06.08.19 15:32

@markytanka2 Děkuji moc za reakci. Toto si ještě pohlídám a ověřím - nejlépe asi na Ministerstvu školství? Jinak u kurzu mají napsáno toto: Kurz Studium pro asistenta pedagoga je akreditovaný MŠMT ČR pod č. j. MSMT - 22547/2017-1-934. Tak jsem myslela, že je v pořádku, protože jenom tak se mi 10 tis vyhodit nechce a ráda bych se tomu do budoucna věnovala? Ty tu profesi děláš nebo ne?

markytanka2
Stálice 71 příspěvků 06.08.19 15:47

Pokud tam akreditovany tak by to tak melo byt ale radej bych si to overila. Je to dost penez. Ale mozny ze se v tomhle ohledu dost veci zmenilo ja ten kurz delala pred par lety. Tu praci jsem delala jen 1rok. Nyni jsem v zahranici, ale porad delam s detmi takze se to urcite hodilo. I kdyz nemam pocit ze by tu na to nekdo bral na to zretel.

Martisek79
Kecalka 204 příspěvků 06.08.19 15:48

Já dělala kurz v Ostravě 2017 a super. Od te doby jako AP pracuji na základní škole.

chs.jasmin
Extra třída :D 10346 příspěvků 06.08.19 15:51
@markytanka2 píše:
@Zuzanec před par lety jsem ho delala v praze. Bohužel nam pak po skonceni oznamily ze kvuli nejakejm smernicim neni uznany jako rekvalifikacni takze je nam vlastně k nicemu. Uz si ale nevzpomenu presne co to bylo za problem jen vim ze nam to nebylo nakonec nijak uznany. Jinak byl ten kurz moc fajn myslim ze se tam dalo hodne naucit soucasti byla i prvni pomoc ke konci se delala zkouška.

asistent pedagoga není rekvalifikační, ale kvalifikační, ne? :nevim:

Martisek79
Kecalka 204 příspěvků 06.08.19 15:53

@chs.jasmin presne tak :potlesk:

chs.jasmin
Extra třída :D 10346 příspěvků 06.08.19 15:55

Ahoj,

mě tedy cena příjde OK, protože už se to tak pohybuje. Svagrová si před asi 4lety dělala sice za nějakých 6tis, ale ted už to tak stojí. Sama jsem hledala a bohužel jsem otálela s přihláškou až se kurz zaplnil a dělá se jednou ročně - loni byly děti malé a letos jsem to prošvihla a mezi tím si našla práci ve školce, kde kurz nepotřebuju… Ale i tak jsem se hlásila na kurz za 9tis a to v tom nebyla závěrečná zkouška za 1500kč :mrgreen:

Jinak přímo s touto firmou zkušenosti nemám - Máš FB? KOukni na skupinku „jsme asistenti pedagoga“ - je tam hodně holek, také jsem hledala doporučení zde.

markytanka2
Stálice 71 příspěvků 06.08.19 16:34

@chs.jasmin jo mas pravdu blbe jsem to napsala. Ja uz to delala asi pred deseti lety takze uz si to moc nepamatuju. Jen vim ze nam to nebylo uznany.

Zuzanec
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 06.08.19 18:59
@chs.jasmin píše:
asistent pedagoga není rekvalifikační, ale kvalifikační, ne? :

Ano, je kvalifikační, sorry za překlep.

Zuzanec
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 06.08.19 19:02
@chs.jasmin píše:
Ahoj,

mě tedy cena příjde OK, protože už se to tak pohybuje. Svagrová si před asi 4lety dělala sice za nějakých 6tis, ale ted už to tak stojí. Sama jsem hledala a bohužel jsem otálela s přihláškou až se kurz zaplnil a dělá se jednou ročně - loni byly děti malé a letos jsem to prošvihla a mezi tím si našla práci ve školce, kde kurz nepotřebuju… Ale i tak jsem se hlásila na kurz za 9tis a to v tom nebyla závěrečná zkouška za 1500kč :mrgreen:

Jinak přímo s touto firmou zkušenosti nemám - Máš FB? KOukni na skupinku „jsme asistenti pedagoga“ - je tam hodně holek, také jsem hledala doporučení zde.

Děkuji za tip, určitě se do skupinky pridam. Jsem z menšího města a tady ten kurz stojí cca 7500kc, ale také jsem prosvihla přihlášení. Jinak v Brně na Masarycce jsem našla za 6500 Kč, ale jak říkám, nevadí mi ani ta cena, spis, aby byl uznávaný. Psala jsem i na Ministerstvo školství, tak uvidíme, zda se dockam odpovědi. Všem díky za reakce

Zuzanec
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 06.08.19 22:45

Holky a jak moc je těžké najít tu praxi?
V rámci kurzu

chs.jasmin
Extra třída :D 10346 příspěvků 07.08.19 08:56
@Zuzanec píše:
Děkuji za tip, určitě se do skupinky pridam. Jsem z menšího města a tady ten kurz stojí cca 7500kc, ale také jsem prosvihla přihlášení. Jinak v Brně na Masarycce jsem našla za 6500 Kč, ale jak říkám, nevadí mi ani ta cena, spis, aby byl uznávaný. Psala jsem i na Ministerstvo školství, tak uvidíme, zda se dockam odpovědi. Všem díky za reakce

Já jsem třeba našla taky za 6tisíc a pak když mi přišla zálohová faktura, tak chtěli 3tis a dalších 6tis potom, tak jsem psala co to má být a prý jen webmáster neaktualizoval stránky - no spíš jen klamavá reklama ;) takže bych bez ověření ceny moc nedala na tyto „levné“ kurzy, nebo tam taky neměli započítanou závěrečnou zkoušku, apod.

Jinak praxi jako v prámci kurzu, že si sama hledáš praxi? Tam není nasmlouvaná praktická část? Na to bych si dala pozor, protože to se ti bude bez známostí shánět velice těžce. ;)
Ale pokud myslíš praxi jako následnou práci, tak jak který region. Někde je uchazečů nad rámec poptávky a jinde maminky připlácí z vlastní kapsy, aby sehnaly pro své děti asistenty (třeba Praha).

chs.jasmin
Extra třída :D 10346 příspěvků 07.08.19 08:57
@markytanka2 píše:
@chs.jasmin jo mas pravdu blbe jsem to napsala. Ja uz to delala asi pred deseti lety takze uz si to moc nepamatuju. Jen vim ze nam to nebylo uznany.

Nechápu jak vám to nemohlo být uznané, když jste kurz absolvovali - pak vám minimálně museli vrátit kurzovné a i tak je to divný, že to rozjeli bez akreditace :think: Pokud si zaplatím za služby, které pak jsou zrušeny, tak automaticky dostanu peníze zpět a tady bych chtěla proplatit i náklady, které mi s kurzem vznikly :think:

Zuzanec
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 07.08.19 10:18
@chs.jasmin píše:
Já jsem třeba našla taky za 6tisíc a pak když mi přišla zálohová faktura, tak chtěli 3tis a dalších 6tis potom, tak jsem psala co to má být a prý jen webmáster neaktualizoval stránky - no spíš jen klamavá reklama ;) takže bych bez ověření ceny moc nedala na tyto „levné“ kurzy, nebo tam taky neměli započítanou závěrečnou zkoušku, apod.Jinak praxi jako v prámci kurzu, že si sama hledáš praxi? Tam není nasmlouvaná praktická část? Na to bych si dala pozor, protože to se ti bude bez známostí shánět velice těžce. ;)
Ale pokud myslíš praxi jako následnou práci, tak jak který region. Někde je uchazečů nad rámec poptávky a jinde maminky připlácí z vlastní kapsy, aby sehnaly pro své děti asistenty (třeba Praha).

No praxi myslím tu v rámci kurzu, prý nám paní na začátku řekne, jak a kde si sehnat, ale kamarádka jinde to měla předem dané v rámci kurzu, no ještě tam zkusím zavolat a pozjistovat, ale snad by to nebyl takový problém, kdybych si obešla školy v místě bydliště… nevím, nemám představu. Práci po kurz sehnanou nemám, chci ji shánět až s hotovym kurzem, ať si můžu trošku vybírat ;) ale zase zpětně mi kurz nikdo neproplati že?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama