Doktorka mi doporučila přestat kojit

1031
4.3.20 17:32

Dr.mi doporučila přestat kojit

Dcerce je 17 mesicu, dodnes jsrm nedostala menstruaci a dnes mi dr. durazne doporučila, abych ji přestala kojit, ze musíme začít hormonama tesit to nemenstruovani a to nemůžeme, dokud kojim..Ze prý to není pro me tělo dobre..chtěla jsem ji kojit maximálně do dvou let, nebo nejlepe ukončit kojení před letem..neumím si představit ukončit ihned, navíc je dcera sileny zavislak bez dudlika a odmítá láhev..už jsem několikrát zkoušela přestat a neslo to..usina u prsa..pije cca 3× denně během 24hodin..co si o tom myslíte? opravdu je to rak nutné?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4.3.20 17:39

Ty tu MS k něčemu potřebuješ? Mně přišla po 15 m sama, hodně kojím už dva roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5826
4.3.20 17:41
@hanulka píše:
Dcerce je 17 mesicu, dodnes jsrm nedostala menstruaci a dnes mi dr. durazne doporučila, abych ji přestala kojit, ze musíme začít hormonama tesit to nemenstruovani a to nemůžeme, dokud kojim..Ze prý to není pro me tělo dobre..chtěla jsem ji kojit maximálně do dvou let, nebo nejlepe ukončit kojení před letem..neumím si představit ukončit ihned, navíc je dcera sileny zavislak bez dudlika a odmítá láhev..už jsem několikrát zkoušela přestat a neslo to..usina u prsa..pije cca 3× denně během 24hodin..co si o tom myslíte? opravdu je to rak nutné?

Tohle je zcela na tobe.
Jinak dcera byla takovy zavislak (bez dudliku), ze mela prso pres den tak 6-7×, v noci nekdy co hodinu. Flasku ani nahodou (ruzne flasky, ruzne UM). Bylo to kolem roku a pul taky. Mne neslo o MS, ale ze nejedla a nepribirala. Strasne jsem se toho bala - ze se po me bude sapat, ze bude brecet, ja nevydrzim a dam ji…

Ten strach byl spis u me, ona to zvladla uplne krasne. Sice do ted obcas - 2 mesice od ukonceni - kapku bojujeme s usinanim vecer, nevi, jak zabrat, ale jinak je uzasna. Zacala spat v kocarku a nebo pres den proste nespi a jde vecer misto v 8 uz treba v 7. Usinala kolem 9 (trvalo to hodinu a nekdy hodinu a pul), ted usne treba i po pul hodce, nekdy i po 10 min.

Ja ale citila, ze opravdu prestat musim, aby zacala jist. Kamaradka kojila do 2 let a 2 mesicu, MS nemela celou dobu a jak preatala, MS ji hned krasne najela a za 3 mesice byla tehotna :lol:

Takze bych z toho nedelala az tak kovbojku, ale zas nejsem dr a nerozumim tomu. Pokud ale kojit chces, nikdo te nemuze nutit prestat ;)

Jinak dcera se rozjida, pribrala a na prso si ani nevzdechne. Rekla jsem ji, ze neni a maminku to boli. Prestala jsem ze dne na den
V noci jeste dostala podle chuti a rano uz ne a nebylo…ona asi dvakrat plakala, ale malo, zabavila jsem ji. V noci plakala, ale vzala si vodu a spala pak…do toho ji teda lezly zuby no…ale sama chodila a rikala: mami, boli…a foukala. Byla uplne zlata.

Příspěvek upraven 04.03.20 v 17:44

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1838
4.3.20 17:43

S takovym nazorem jsem se nesetkala, prd na ni :think: Dceru jsem kojila do roka a pul, pak jsem musela odstavit, da se rict hned ( hospitalizace ) a cca za dva mesice pak prisla MS.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7497
4.3.20 17:46

Nějak nechápu, proč chce řešit nedostavení MS, když ji zřejmě nemáš kvůli tomu, že ještě kojíš. To je u některých žen normální. A nebo máš i jiné problémy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4280
4.3.20 17:56

Tak já to teda měla úplně stejně a moje doktorka to vůbec neřešila, prostě pokývala - ano, kojíte, v pořádku :nevim: U dcery mi MS naskočila v jejích 17 měsících, u syna až těsně před druhým rokem, oba jsem okolo toho druhého roku odstavovala, ale už nějakou dobu měli kojení jen před usnutím. Nedělala bych to jen proto, že doktorka chce, když to tak necítíš, pokud tam teda není nějaký jiný zdravotní problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.3.20 18:03

@hanulka MUDr bude asi stará škola, názor je nesmyslný, kojit můžeš v klidu dal, tělo ví co dělá ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49453
4.3.20 18:04

Takže ty nemenstruuješ, protože kojíš, a dr. chce, abys přstala kojit, abys mohla začít menstruovat? A MS je dobrá konkrétně k čemu, pokud nechceš co nejdřív otěhotnět? :think: Pokud kojit chceš a nemáš s tím problém, kojila bych, dokud vám to bude vyhovovat. Absence menstruace při kojení je celkem běžná věc a neumírá se na ni, naopak ji spousta ženských vítá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1031
4.3.20 18:04

Nemam jiny zdravotní problém, MS jsrm měla vždy hodně nepravidelnou i mrzi tehotenstvimi..moje dr.rika,ze MS by měla dorazit do roka, ikdyz žena kojí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5826
4.3.20 18:05
@hanulka píše:
Nemam jiny zdravotní problém, MS jsrm měla vždy hodně nepravidelnou i mrzi tehotenstvimi..moje dr.rika,ze MS by měla dorazit do roka, ikdyz žena kojí..

To je fakt blbost. Asi bych ji zmenila a nebo si z ni nic nedelej a koj dal, pokud chces ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1828
4.3.20 18:14

Jasně a proto se doporučuje těhotenství, dostatečně dlouhé kojení (minimálně rok), případně braní HA jako prevence rakoviny vaječníků :roll: Všechno tohle pozastavuje činnost vaječníků (a tím i menstruaci) a čím míň se nějaká tkáň dělí, tím je menší riziko zhoubného bujení. Pokud bych nechtěla znovu otěhotnět, tak bych na menstruaci rozhodně nespěchala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
4.3.20 18:14

Myslím si, že v tom bude i jiný důvod proč paní má ukončit kojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7854
4.3.20 18:20

@hanulka a nejsi třeba moc hubená? To může být taky důvod proč nemusí dorazit menstruace :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1031
4.3.20 18:32

Moc hubena opravdu nejsem, postavu mám úplně normalni:grinning:,proste mi tvrdí, ze MS by měla i přes kojení nejpozději do roka dorazit, jinak je potřeba to řešit..otěhotnět opravdu už nechci, mám třetí ditko a tím kdem skoncila :face_with_hand_over_mouth:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49453
4.3.20 19:44

U prvého dítěte mi přes kojení MS dorazila v 7 měsících. U druhého už je to 13 měsíců a nic, nijak mě to neznepokojuje a pokud vím, nejsem v okolí zdaleka jediná. Vlastně mi to nevadí ani trošku :mrgreen: K dr. se teď zase po roce chystám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama