Druhe tehotenstvi

2073
4.8.07 21:16

Druhe tehotenstvi

Ahoj holky,
tak prvnimu mimi bude mit za chvili rok a my pomalu pomyslime na druhe. Puvodne jsem myslela, ze mezi nimi nechame rozdil cca 2 roky, ale ted si rikam, ze bude lepsi kdyz to vetsi jiz bude samostatnejsi a tak to asi o pul roku posuneme :-) Takze na snazeni mam jeste dost casu - temer rok.
Ale v cem je problem. Prvni tehotenstvi jsem mela docela problemove. Po jineho stavu jsem prisla rychle - hned druhy mesic, ale… V 7 tt jsem zacala krvacet a pak jsem musela byt dva mesice doma a lezet, no a pak ve 33 tt mi zacalo tvrdnuti bricha, zacala jsem se predcasne otvirat a predcasne mi odesla i hlenova zatka - takze jsem pres mesic lezela v nemocnici. No a nakonec jsem jeste rodila koncem panevnim.
No a ted se trochu bojim toho druheho tehu. Co bych delala kdybych zase mela takove problemy - preci jen budu muset Tomika obcas zvendout ci nest. No a co kdybych musela zase treba mesic lezet v nemocnici? To si fakt nedovedu predstavit - manzel by si tak dlouho vzit volno nemohl, maminka jeste pracuje a manzelovi rodice bydli daleko :-(
A tak jsem se vas chtela zeptat jake je asi pravdepodobnost, ze i pristi tehu budu mit takove problemy. A pokud jste v druhem tehu meli takove problemy, jak jste resili peci o prvni mimi.
Moc se omlouvam za tak dlouhy dotaz, ale fakt o tom porad musim premyslet. Takze budu moc rada za kazdou radu ci zkusenost.
Diky moc.
Verveve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2236
4.8.07 21:49

Ahoj,

prvni tehu jsem mela taky problemove. Jen hospitalizovana jsem nastesti nebyla, i kdyz mi tim casto vyhrozovali. 8tt-11tt spineni a od 20tt poloha ditete prilis nizko v panvi, takze lezet az do porodu.

U druheho tehu jsem vynechala to spineni, ale od 20tt opet poloha prilis nizko (doktor nakonec prohlasil, ze mam spatne tvarovanou delohu, takze me to ceka i pri dalsich detech), doporuceni lezet jsem ale tentokrat samozrejme dodrzet nemohla, jelikoz holky maji mezi sebou rozdil 17m. Az do porodu jsem s Charlie chodila cvicit i plavat. Nechovala jsem ale ve stoje. Misto toho jsem sedela a ona lezela na me. Poponaseni kratkodobeho charakteru nevidim jako problem, ovsem zalezi na vaze. Moje dcera ve dvou a pul letech vazi 11,5kg, takze ja nosila tehdy tak 8kg, coz je takove nic…
Jeste jsem vlastne v druhem tehu mela necekanou komplikaci v podobe tehucukrovky (navstevy diabetologie a samoodbery s batolatkem jsou fakt super na nervy).

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
4.8.07 22:00

Ahoj,
tak moje první těhotenství bylo docela pohodové, ale právě v tom druhém přišly problémy podobně jako popisuješ u sebe. V 11.týdnu krvácení s následným hematomem - takže hrozba potratu, která plynule přešla v hrozbu předčasného porodu při zkrácení čípku… V nemocnici jsem zůstat nemohla, taky by mi Pavlíka neměl kdo pohlídat, takže hospitalizaci jsem odmítla. Naštěstí všechno dobře dopadlo :D To krvácení bylo zřejmě ze zvedání Pavlíka - když jsem otěhotněla, neměl ještě ani rok a půl. Takže jsem se snažila omezit právě jakékoliv jeho zvedání - přebalovala jsem na zemi, krmila na gauči, kde si sám vylezl, snažila jsem se omezit na minimum i používání kočárku - naštěstí ho už ani moc nevyžadoval, s koupáním pomohl manžel. Rodila jsem v termínu :D

Takže zvládnout se to dá, i když jsou takové komplikace - ale věřím, že u Tebe bude určitě to druhé těhotenství lepší!
Přeji Ti hodně štěstí
Viťka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
136
4.8.07 22:02

Ahojky,

při první těhu jsem začala v 7 tt dost krvácet - takže jsem musela ležet, krvácení za 14 dní změnilo ve špinění a to trvalo do 5. měsíce. V podstatě jsem proležela celý těhu (no v 9. měsíci jsem začala dost pobýhat,ale to už mimču nic moc nehrozilo:-)).

Teď jsem podruhé těhu a měla jsem strach, jestli to nebude stejný a díky bohu není: špinila jsem 1 den v 6 tt a jinak jsem úplně O. K. Nevolnosti, který jsem měla u 1. těhu nejsou, jenom únava. Syna nosím, zvedám a tak… úplně běžně a doufám, že tenhle stav vydrží až do ledna… :-)

Tak ti přeju, aby tvoje druhý těhotenství bylo stejně pohodový jako to moje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
741
4.8.07 22:05

ahoj,

jsem taky z veverčího rodu, teda máme takový příjmení :lol:
Ale k věci. První těhotenství šílený. Problémy téměř se vším. Neustálý bolesti podbřišku, tvrdnutí břicha snad od začátku, hrozný otoky, neklidný nohy, několik kolapsů, hospitalizace, krvácení, preeklampsie a porod KP. Dlouho sem přemýšlela, jestli do druhýho těhu půjdu. Nechce se mi to absolvovat ani trochu. A jak píšeš, druhá stránka věci je, že když mi bude zase špatně a budu mít bolesti, tak babičky sou víceméně nefunkční takže manža by si musel brat volno z práce. A to nemluvím o případné další hospitalizaci. Ještě k tomu sem epileptik, takže toho mám nad hlavu.
Přesto sem se rozhodla, že do toho půjdu. Už kvůli dcerce.
Asi bych si do konce života vyčítala, že jsem byla zbabělá a nepořídila jí sourozence a i já mám pocit, že dvě děti naplní život víc než jedno.
Další těhu budu muset zvládnout, ale nechce se mi do toho a předem se toho děsím.
Omlouvám se, že jsem nepomohla, ale mám z toho stejný pocit jako ty, tak snad ti spolutrpitelství pomůže :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.07 06:52

ahoj,
prve tehotenstvo - krvacanie, neskor spinenie od 8. tt do 12. tt. Dr. mi tvrdil, ze pri druhom sa to opakovat nebude, vraj nie je dovod. A druhe tehu? Krvacanie uz v 6. tt! K tomu 20 mesacne dieta, rodicia daleko, svokrovci bez zaujmu, ale zatial to nejak zvladame. Musime. Este len zaciname 9. tt, tak snad to dobre dopadne.
angie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
5.8.07 08:34

Ahoj

bud musíš počkat až první bude samostatnější nebo to holt risknout a počítat s tím že to bude lepší ale být připravená i na to, že nebude.

Já jsem v prvním těhu byla hospitalizovaná kvůli preeklampsii 14 dní - v druhém až na konci těhu - a to už porod vyvolali… takže taky sjem měla obavy aby to třeba nebylo ještě horší než to první, nebo nenastaly problémy s předčasným otvíráním. Ale měla jsem štěstí:o)

holt dopředu ti to nikdo neřekne… Jedna holčina z diskuse od nás byla i v druhém těhu mám pocit že 3 týdny hospitalizována pro předčasné otevírání a pak měla doma ležet, takže starost na sebe vzal manžel, který si vzal volno z práce (má věkový rozdíl mezi dětmi 1,5 roku)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama