Rýma v 8.TT

386
31.7.07 19:22

Rýma v 8.TT

Ahoj maminky,

moc se omlouvám, pokud zakládám něco, co už tu je, ale nějak mi to nejde vyhledat.

Jsem v 8.tt a včera mě trochu pálilo v krku a vyklubala se z toho rýma. Jinak mi nic není, kromě trochu bolení hlavy. Nic neberu, teplotu nemám. Bohužel jsem slyšela, že nachlazení do 12. tt je nebezpečné pro miminko. Prosím, máte někdo zkušenosti s rýmou takhle brzy se šťastným koncem? Potřebuji trochu uklidnit :( y

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15326
31.7.07 19:36

Evo, zachovej klid. :lol:
Obecně platí, že virové infekce s horečkou do 12 tt může znamenat 5% šanci ohrožení plodu nebo výv.vad.
Myslím, že vzhledem k tomu, že máš jen rýmu bez horečky a chřipkových obtíží, můžeš být v klidu.
Já jsem měla u druhé holčičky virozu s horečkou a moje paní dr. mi nezapomněla při každé kontrole připomenout těch 5% :roll: , a teď je z ní zdravé dračice, kterou jdu právě odchytit na koupání. :lol:
Opatruj se M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
31.7.07 20:21

Evi - já měla rýmu zezačátku snad pořád,protože na ni trpím, pak to teda ustalo asi od druhý třetiny těhotenství. Pak myslim na konci 3. nebo na začátku 4. měsíce jsem měla teplotu, ležení doma s paralenem. Moje ségra ta měla i zezačátku horečku a velký nachlazení (v rámci upřímnosti zde musím připsat, že tehdy ještě nevěděla, že je těhotná,protože měla vždycky strašně nepravidelnou MS - většinou tak po 50 i po 60 dnech… a doktorka jí tehdy nacpala tetracyklin, což se v těhotenství nesmí - jenže ségra nevěděla , že je těhotná… a pak po zjištění těhotenství putovala na genetiku - ale ne kvůli rýmě - nýbrž kvůli tomu tetracyklinu, ale všechno bylo o.k. naštěstí, a ani rýma a bohudík ani ten tetracyklin nic neudělaly, a dneska je klukovi dvacet :o) )
Kámoška zas měla na začátku angínu (což bylo blbý kvůli lékům), ale děti teda zůstaly naprosto v po hodě.
A sakra to byl výčet chorob…
Fakt si nedělej zbytečně nervíky.
Tak ať se Ti to brzy vyléčí, dej si nožky do horké vodičky a pořádný teplý ponožky!
Nestrachuj se. pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
31.7.07 20:27

Holky děkuji moc. Jste zlatý. Snad bude také vše ok. Zrovna jsem zjistila, že kamarádka potratila, tak má člověk takový blbý myšlenky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
31.7.07 20:56

EvaH - prý je to nebezpečné jen když máš vysoké teploty, ty pak mohou způsobovat vývojové vady. Já jsem měla ucpaný noc skoro celé těhu a v 17. týdnu jsem dokonce dostala zánět průdušek a brala jsem penicilin -ten se v těhu může a vše bylo OK. Tak neboj :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4425
1.8.07 09:51

Já měla rýmu během těhu několikrát i na začátku a vše je v pořádku. Taky mě zezačátku bolela hodně hlava, nevydržela jsem a vzalanějaké paraleny :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.8.07 10:13

ahoj, zrovna jsem rýmu vylečila, jsem v 11tt

Ahoj, taky mě to minulý týden potkalo. Začalo to stejne, pálením v krku a pak se mi spustila rýma..Měla jsem jen mírně zvýšenou teplotu, tak jsem měla asi celkem dva paraleny. A hodně jsem pila Vincetku, to je fakt všelék a doporučil mi jí doktor, že je celkove dobra v tehotenství. Sul, kterou obsahuje, rozpouští hleny a zabranuje toomu, aby se ti u:,–(ily na pruduskach. No já jsem jeste zkusila jednu vec, je to teda hrozný, ale desne mi to tu rýmu pomohlo. Kapat si tu vincentku i do nosu. Fakt se mi dycky desne ulevilo, lepší než všecky chemicky kapicky..a taky lipovej čaj s medem…a hodne spat. At ses brzo fit a niceho se neboj!

• Nahlásit
  • Citovat
12485
14.10.14 16:56
@Anonymni píše:
Ahoj, taknto minulý týden potkalo. Začalo to stejne, pálením v krku a pak se mi spustila rýma..Měla jsem jen mírně zvýšenou teplotu, tak jsem měla asi celkem dva paraleny. A hodně jsem pila Vincetku, to je fakt všelék a doporučil mi jí doktor, že je celkove dobra v tehotenství. Sul, kterou obsahuje, rozpouští hleny a zabranuje toomu, aby se ti u:,–(ily na pruduskach. No já jsem jeste zkusila jednu vec, je to teda hrozný, ale desne mi to tu rýmu pomohlo. Kapat si tu vincentku i do nosu. Fakt se mi dycky desne ulevilo, lepší než všecky chemicky kapicky..a taky lipovej čaj s medem…a hodne spat. At ses brzo fit a niceho se neboj!

Mam dotaz cim jsi kapala vincentku do nosu, byla to primo ta vincentka co je v te lahvy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama