Jaký byl váš druhý porod?

Anonymní
24.5.21 09:31

Druhý porod 2

Ahoj všem.. Potřebuji uklidnit za pár měsíců mě čeká druhý porod a já začínám mít strach už vím do čeho jdu a co mne čeká tak mne zajímá jaký byl váš druhý porod? Jak dlouho trval

Můj první byl takový že mi praskla voda a pořád se nic nedělo do kud mi porod ne vyvolali žádný bolesti nic jen tekla voda.. Zabrala mi třetí tableta a porod trval 5 hodin bolesti se daly snést ale mám strach že když první porod byl „rychlý“ tak druhý bude děs mohlo to tak být kvůli vyvoláváním? Děkuji a omlouvám se za chyby ale snad aspoň jeden člověk pochopí

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64469
24.5.21 09:35

To je strašné indivindy. Vesměs bývá druhý porod rychlejší. Ale můj první byl hodinu, druhý 24 hodin bolesti, třetí 23 h mírně bolesti, vyvolání a hodina naprosto šílená.. Ti nikdo nepovi. Po prvním bych šla rodit hned znovu, po druhém ani omylem, po třetím jsem půl roku a jo, šla bych do toho znovu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
508
24.5.21 09:40

Obecně bývají druhé porody snazší a rychlejší, ale taky to tak být nemusí. Můj první porod trval nějakých cca 8 hodin, vše bez komplikací, ale bolesti nesnesitelné, tlačení asi půl hodiny s tím, že jsem měla krátké kontrakce a nešlo to. Hlavně z té bolesti jsem se vzpamatovávala dlouho a byla jsem přesvědčená, že znovu už to nedám. Druhý porod krásný, trval asi 6 hodin, ale bolesti byly skoro do poslední chvíle v pohodě, pak už sice dost silné, ale snesitelné. Na jedno zatlačení bylo miminko venku. Rodit bych šla hned znovu, až je mi líto, že už to nejspíš nezažiju :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7342
24.5.21 09:41

První 6 hodin, druhý 4hodiny od první kontrakce - u toho praskla voda půl hodiny před první kontrakci…do porodnice jsme dojeli jen tak tak. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22639
24.5.21 09:58

Já měla první rychlý a celkem v pohodě a druhy ještě rychlejší a ještě víc v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9832
24.5.21 10:00

Druhý byl o půlku kratší, ale za to o to bolestivejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.5.21 10:00

Je to individuální, ale já jsem měla porody přibližně stejné/stejně dlouhé. Ten druhý o poznání pohodovější, bolesti jen potom, co vyprchal účinek epiduralu. Plus také hodnotím lepší/lidštější přístup lékařky u druhého porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
350
24.5.21 10:04

Sice ti to nepomůže, ale aspoň tě trochu podpořím, že nejsi sama. Budu v září rodit potřetí a vůbec netuším, co mě čeká. Dcera byla vyvolávaná a syn šel císařem. Já jsem nikdy nezažila, že by mi praskla voda, neměla jsem poslíčky, nikdy se mi nerozjížděl porod sám od sebe. Tak jestli nás čeká nějaký falešný poplach, budu zase za úplnou blbku. A potom budu za blbku podruhý, až zjistí, že neumím kojit.
Asi je jasný, že pokud máš strach, že se to nestihne, tak radši být za hysterku, než něco podcenit. Hodně štěstí, ať už máš uzlíka v ruce a to nejhorší za sebou. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.5.21 10:27
@Psssssst píše:
Sice ti to nepomůže, ale aspoň tě trochu podpořím, že nejsi sama. Budu v září rodit potřetí a vůbec netuším, co mě čeká. Dcera byla vyvolávaná a syn šel císařem. Já jsem nikdy nezažila, že by mi praskla voda, neměla jsem poslíčky, nikdy se mi nerozjížděl porod sám od sebe. Tak jestli nás čeká nějaký falešný poplach, budu zase za úplnou blbku. A potom budu za blbku podruhý, až zjistí, že neumím kojit.
Asi je jasný, že pokud máš strach, že se to nestihne, tak radši být za hysterku, než něco podcenit. Hodně štěstí, ať už máš uzlíka v ruce a to nejhorší za sebou. :kytka:

Děkuji to samé přeji i já tobě a kojit taky neumím 😀 🤫

• Citovat
  • Nahlásit
301
24.5.21 12:51

No, taky me brzy ceka druhy porod a jen se modlim, aby to zase nebylo 36 hodin ukrutnych bolesti po 5 minutach :? Kdyz jsme s doktorkou probiraly, jak se ted fyzicky citim, tak rikala, ze to pak vetsinou je ten porod rychlejsi a jednodussi, ale zname to ze… :D Je to jak predpoved pocasi, bud to vyjde nebo ne :D Ale tesim se na ten moment, kdy je dite venku, na tu obrovskou úlevu a tentokrat stoprocentni jistotu, ze nemusim uz nikdy nikdy nikdy a ze muzu vse tehotenske slavnostne hodit do popelnice :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3809
24.5.21 12:57

Můj první porod trval 15 hodin, druhý 1 hodinu a třetí 20 minut. V listopadu mě čeká čtvrtý a fakt se bojím, abych stihla do porodnice dojet včas :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
872
24.5.21 13:09
@Anonymní píše:
Ahoj všem.. Potřebuji uklidnit za pár měsíců mě čeká druhý porod a já začínám mít strach už vím do čeho jdu a co mne čeká tak mne zajímá jaký byl váš druhý porod? Jak dlouho trvalMůj první byl takový že mi praskla voda a pořád se nic nedělo do kud mi porod ne vyvolali žádný bolesti nic jen tekla voda.. Zabrala mi třetí tableta a porod trval 5 hodin bolesti se daly snést ale mám strach že když první porod byl „rychlý“ tak druhý bude děs mohlo to tak být kvůli vyvoláváním? Děkuji a omlouvám se za chyby ale snad aspoň jeden člověk pochopí

Já měla první porod hodně podobný jako Ty, jen ty bolesti od poslední tablety trvaly 13 hodin a málem došlo na císaře. Druhý byl kratší, kontrakce jen 4 hodiny, ale strašně nepříjemný tlak. A třetí vyvolávaný, 3 hodiny od druhé tablety byla dcera venku :) Já pevně věřila tomu, že horší než první to nebude :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
24.5.21 18:09
@Anonymní píše:
Ahoj všem.. Potřebuji uklidnit za pár měsíců mě čeká druhý porod a já začínám mít strach už vím do čeho jdu a co mne čeká tak mne zajímá jaký byl váš druhý porod? Jak dlouho trvalMůj první byl takový že mi praskla voda a pořád se nic nedělo do kud mi porod ne vyvolali žádný bolesti nic jen tekla voda.. Zabrala mi třetí tableta a porod trval 5 hodin bolesti se daly snést ale mám strach že když první porod byl „rychlý“ tak druhý bude děs mohlo to tak být kvůli vyvoláváním? Děkuji a omlouvám se za chyby ale snad aspoň jeden člověk pochopí

Ahoj. zbytečn každá žena to má jiné tak jako každý porod může být jiný. Já měla první porod v klidu, teď rodim druhé za měsíc a musím přiznat, na to že vím do čeho jdu, taky se umím občas pozastavit nad tím co jak bude a mám strach, že se nepovede něco z toho, co u prvního se povedlo 8o ale neboj, jsou to hormony, ty s tebou neskutečně cloumaji, ja mám den kdy bych si naliskala jak jsem fuj protivná a pak je zas den, kdy vezu malou do školy a po cestě domů bulim jak želva a mám v hlavě milion otázek :lol:… A pak je dobře… Zkus se nějak zabavit, přepnout a nemyslet na to. Ono to taky umí pomoct. Myslím že máš strach zbytečně z toho předchozího porodu. Tenhle může být zas v něčem jiný. Nemyslet na to hlavně zbytečně :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4431
24.5.21 20:16

Druhy byl parádní… prekotny, takže bolel víc než první, ale za dvě hodky hotovo.

Voda mi nepraskla nikdy. Prvního syna jsem rodila 6 hodin a celkem to šlo :) ale ten druhy byl proste úžasný, přijela jsem do porodnice a rovnou jsem šla na box tlačit a od příchodu na box byl syn za 12 minut venku. Krásný :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.5.21 10:35
@Verurizeckova píše:
Druhy byl parádní… prekotny, takže bolel víc než první, ale za dvě hodky hotovo.Voda mi nepraskla nikdy. Prvního syna jsem rodila 6 hodin a celkem to šlo :) ale ten druhy byl proste úžasný, přijela jsem do porodnice a rovnou jsem šla na box tlačit a od příchodu na box byl syn za 12 minut venku. Krásný :dance:

Když vám voda nepraskla to vám ji propichovali? Je to cítit hodně?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat