Dudlík ANO x NE

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Něha
Kecalka 106 příspěvků 08.09.18 20:35
Dudlík ANO x NE

Holky, zajímá mne váš názor na dudlík… Mému malému jsou 4 týdny, zatím mu dudlík statečně a hrdě supluji já. Při kojení mi někdy přijde, že se špatně přisává a prsa mne hodně bolí. Byla bych nerada, kdyby kvůli dudlíku sací reflex ztratil úplně…A samozřejmě také ani o křivé zoubky do budoucna nestojime. Platí tyto nešvary ještě v dnešní době vůbec? Rada mu to prso dám, ale ne vždy všude to samozřejmě zrovna jde…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Fonty
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 08.09.18 20:39

:nevim: to je těžký, první syn ho měl cca do roka.. radši měl prso ani nevím jak jsme se dudlíku zbavili… druhý syn dudlika má taky..je mu rok a půl a zrovna přemýšlím zda mu ho už schovat.. ale má ho jen na spaní… když byli malá miminka tak dudlík byl fajn… horší je se ho pak zbavit.. známa má syna tři a půl a je furt s dudlíkem… pak to teda už vypadá docela blbě…co se týče sacího reflexu strach bych neměla

Ginuš
Hvězda diskuse 37927 příspěvků 08.09.18 20:39

@Něha ahoj, malá měla dudlíka od narození a kojila jsem do 8 měsíců. Dudlík jí zůstal do skoro 2,5 let a zuby v pohodě. Jestli je to tak všude a nebo jsem měla štěstí nevím, moje zkušenost je taková.

Martina84
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 08.09.18 20:40

Obe deti jsem kojila do roka, obe mely dudlik a žádný problém. Je fakt, ze ho prijaly az tak po mesici nebo po dvou, uplny novošci ho nechtely a ja jim ho necpala. Pro me dudlik je a byl velky pomocnik. Treba v autosedacce nebo na mistech, kde kojit jen tak nejde, ale davala jsem ho vzdy na usnuti/sklidnění. Nemaji ho bezne kdy si vzpomenou a od roka uz vubec.

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2295 příspěvků 08.09.18 20:40

@Něha ja bych klidne i dudlik dala (na zklidneni, kde nejde kojit, obcas mi prso uz jen dudla…), ale nase malicka ho nechce (3 mesice) :mrgreen: ja dudala treba i dva najednou, rikala mamka, a dalsi v ruce a kapse :mrgreen:, a zuby mam rovny (a nekazici) ;) ma to na zuby fakt az takovy vliv? Kdyz dneska jsou same ortodonicke dudliky? ;) (to se ptam, nerozumim tomu az tak ;) )

Sany80s
Kelišová 6530 příspěvků 08.09.18 20:45

Určitě ano, on se ti špatně přisává možná i proto, že má prsa spojená s dudláním místo sáním.
Samozřejmě je potřeba se ho včas zbavit.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 08.09.18 20:46

Za mě velké ANO!!! Mám desetiměsíční mimčo,od narození neuměl usínat,neuměl se uklidnit,dudlíka plival obloukem. Když si ho jednou jedinkrát vzal,okamžitě usnul. Pak ho bohužel znovu nechtěl. Řval v autosedačce,než se uřval do spánku,když se mu nepodařilo usnout při kojení,řval dál až do usnutí. Bylo by to úžasné miminko,ale jeho usínání je horor. Trochu teď pomáhá usínáček,ale taky žádná sláva.

ugluk
Hvězda diskuse 43017 příspěvků 08.09.18 20:48

Dcera byla velmi dudlíkové dítě, chňapla po něm už v porodnici. Sama od sebe bych určitě nenutila, ale nějak jsem neměla na to, aby na mě byla permanentně přisátá najedená-nenajedená, potřebovala něco cumlat. Kojila jsem bez problémů do roka a půl, od roka měla dudlík jen na usnutí (pak ho hned po usnutí vyplivla), pár měsíců před druhými narozeninami jsem jí ho vzala zcela a naprosto bez problémů. Zuby má krásně rovné.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8447 příspěvků 08.09.18 20:50

Syn měl dudlíka v podstatě od porodnice, ale v 90% jen na spaní, když byl větší tak ho nechtěl ani přes den, kojila jsem do 14m a kdybych to neutla já kojim dodnes a ve stejnou dobu se i oddudlíkoval, zapomněla jsem ho po plavání - na spaní, v klidu usnul, tak jsem pak zkusila nedat v kočárku na spaní (a ještě podotýkám, že na noční spaní ho nechtěl, jen přes den) a byl v podstatě ze dne na den bez dudlíku, zuby má krásné, takže u druhého to klidně udělám stejně a dudlík si opět beru raději i do porodnice, já jsem pro kojení na požádání, ale zase nechci být úplně dudlíkem :)

Nmdl
Ukecaná baba ;) 1900 příspěvků 08.09.18 20:51

Za mě ano. Výborný pomocník pro uspávání, ale i pro uklidnění. Ale nedávat příliš jen tak přes den.

nozu
Extra třída :D 11661 příspěvků 08.09.18 20:51

obe deti mely dudlika, mladsi uz z porodnice. kojila jsem oba v pohode a predkus nema ani jeden. my bychom bez nej nemohli existovat. zejmena mladsi dite bylo hodne dudlaci a ja jsem odmitala dudlik suplovat.

Kelliee
Zasloužilá kecalka 800 příspěvků 08.09.18 20:54

Já dala dudlík hned v porodnici. A byť porodnice vystupovala proti dudlům a měla v manuálu něco o škodlivosti dudlíku, nikdo se nad dcerou s dudlem v puse nepozastavil.Je fakt, že malá má o něj zájem hlavně při usínání nebo když kouká v kočárku. Jinak nezájem. Plně kojím už 6.měsíc a nepřijde mi, že by ztrácelaa sací reflex :lol:
A křivých zubů se nebojím, nemám ve svém okolí žádné dítě, které by mělo křivé zuby při používání dudlíku :nevim:

vertunka
Závislačka 4634 příspěvků 08.09.18 20:58

Já mám zase teď druhé dítě, které dudlik nemá a usíná úplně v pohodě :nevim:. Takže to lze zvládnout i bez něj.

hofka
Extra třída :D 14990 příspěvků 08.09.18 21:00

Palec je horší. Já bych dudlík nezatracovala, kolikrát bych za něj byla ráda, ale syn ho nechtěl. Dcera zas jo, ta si dudala do 2,5 let a vlastně oba ještě dlouho pili z lahve s dudlíkem, tím si to dudání vynahrazovali:-) Určitě bych ho ale necpala, pokud není potřeba.

Příspěvek upraven 08.09.18 v 21:01

Alušáček
Závislačka 3171 příspěvků 08.09.18 21:00

@Něha Dudlík jsem oběma svým dcera zkoušela dát,ale ani jedna ho neměla zájem cumlat,nikdy pak nepily ani s flašky,vůbec nevěděli jak… Zpětně říkám,že opravdu dítě může vyrůst bez dudlíku. Co mám kolem sebe děti,tak všechny dudlíkové se kojily maximálně do roka,nedudlíkove minimálně do dvou let :D

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Těžké dny moderátory StarDance Marka Ebena: Jeho matka je ve vážném stavu v nemocnici

Pořádně nepříjemné chvíle zažívá moderátor televizní soutěže StarDance Marek... číst dále >

Největší pocta Velké válce: Režisér Pána prstenů 4 roky upravoval 100 let staré záběry

„Dechberoucí... Materiál, který nemá obdoby a měl by být okamžitě zařazen do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >