Reklama

Kojení - splasklá prsa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 21:42
kojení - splasklá prsa

Ahoj, je tu někdo, kdo měl úplně měkká splasklá prsa, mléko mu nikde neteklo ani nekapalo, skoro své mléko neviděl, ale normálně kojil? zdá se mi, že přicházím o mléko. dcera má 9 měsíců a prsa se mi nenalijí ani v noci po delší pauze

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Mari.G
Závislačka 4483 příspěvků 1 inzerát 02.09.18 21:49

Nenalévání prsou je v pořádku, naopak to svědčí o upravení laktace. Já nic takového neznám od 3. měsíce a kojím skoro 20 měsíců. Pokud nepoužíváte dudlíky, lahvičky a podobné věci, které mohou způsobit špatné přisátí dítěte a tím pádem špatnou stimulaci prsu k tvorbě mléka, není čeho se bát. Měkká prsa=dobrá prsa :) .

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 21:53

používáme učící hrneček se savičkou,prsa se mi už nenalijí ani po delší pauze v noci,tak nevím,nikde mi nic nekape,neteče atd

Aniga
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 02.09.18 22:10

Presne to same resim nyni taky. Dcerka se mi odstavila, ma 11 mesicu. Laktaci se snazim drzet “umele” a nejde mi skoro nic odstrikat a odsat. Doufam, ze se znova chytne. Skoro nyni nic neji, pije jen umele mleko a bojkotuje naprosto vse, pritom zuby ji asi neboli :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 22:12

@Aniga s jak se to odstavení pozná?

Aniga
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 02.09.18 22:15
@Anonymní píše:
@Aniga s jak se to odstavení pozná?

Zacali jsme kojit jen rano a vecer. Vzdy tomu uz moc nedala, parkrat si cucla a stacilo a to cucnuti vzdy bylo kratsi a kratsi a najednou nekdy vcer usnula i bez cucnuti a prsa jsme mela uplne splaskle a tak mi to doslo, ze uz asi mleko nesaje a pouziva prsa misto dudliku

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 22:17

@Aniga a z čeho dáváte pít to UM?

KristynaTita
Kecalka 431 příspěvků 02.09.18 22:18
@Anonymní píše:
Ahoj, je tu někdo, kdo měl úplně měkká splasklá prsa, mléko mu nikde neteklo ani nekapalo, skoro své mléko neviděl, ale normálně kojil? zdá se mi, že přicházím o mléko. dcera má 9 měsíců a prsa se mi nenalijí ani v noci po delší pauze

neprichazis, mas jen stabilizovane mnozstvi. tj vydej = poptavka. Vse je v poradku, noc neres flaškou, to by znamenalo konec kojeni.

Brouckova
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 27 inzerátů 02.09.18 22:18

Druhého syna jsem kojila 2 roky a nalitá, tvrdá prsa jsem měla snad jen šestinedělí. Když jsem zkoušela odstříkat nebo odsát tak víc jak 30ml se mi nepovedlo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.18 22:21

a teče vám nebo odkapává mléko při kojení když se dítě odtrhne nebo nic?mě nic neteče ani nekape jako kdyby tam nic nebylo

kamcaKr
Kecalka 498 příspěvků 02.09.18 22:42

Jsou dva druhy kojicich zen :) jednem se prsa nalevaji i po 11mes. (ja :roll: ) a druhym uz po sestinedeli ne, i kdyz pouze koji (jedna pribuzna). Nevim, co je „lepsi“ :mrgreen: Ja sice vim o tom,ze mliko mam, ale do 5mesicu maly jsem mela zatvrdliny kazdych 10dni 8o

jinak tvorbu mlicka zvysis castejsim prikladanim…za 3 dny by melo byt mlika vic. a mne se nejvic naliji prsa po vyvaru :andel:

Mari.G
Závislačka 4483 příspěvků 1 inzerát 02.09.18 22:44
@Aniga píše:
Presne to same resim nyni taky. Dcerka se mi odstavila, ma 11 mesicu. Laktaci se snazim drzet “umele” a nejde mi skoro nic odstrikat a odsat. Doufam, ze se znova chytne. Skoro nyni nic neji, pije jen umele mleko a bojkotuje naprosto vse, pritom zuby ji asi neboli :nevim:

Pokud chcete kojení zachránit, je to zcela reálné, pokud pro to chcete něco udělat. Pozvěte si domů laktační poradkyni z Mamily - je to mnohem menší investice, než následné případné UM. Nejčastěji se takto brzo děti odstaví kvůli dudlíku, lahvi, kloboučkům, kapsičkám, nebo když matka bere HA. Ano, jistě je v okolí dost maminek, co kojí s dudlíkem, nicméně to nic nevypovídá o tom, jak na to může reagovat třeba Vaše dítě. Zkoušejte ji přikládat při pohybu - v šátku, na míči a hlavně v noci. V polospánku se dítě snáze chytne a noční kojení je pro laktaci klíčové a důležité. Držím pěsti!!! :hug:

Příspěvek upraven 02.09.18 v 22:50

Mari.G
Závislačka 4483 příspěvků 1 inzerát 02.09.18 22:47
@Anonymní píše:
a teče vám nebo odkapává mléko při kojení když se dítě odtrhne nebo nic?mě nic neteče ani nekape jako kdyby tam nic nebylo

Tohle opravdu nic nevypovídá. Já jsem kojila 10 měsíců PLNĚ. Syn mi začal jíst zhruba před 14 dny a to má skoro 20 měsíců, do té doby jsem kojila z 95%. Žádné mléko mi neodkapává, prsní vložky nenosím rok a půl, prsa nejsou tvrdá, ani nalitá. Neodsaju vůbec nic ani nejmodernější Medelou :) . Pokud Vás trápí jen tohle, tak je to naopak úplně v pořádku. Je to známka ustálení laktace. Co mám kolem sebe kamarádky, kterým prsa tečou dlouho, jsou to právě většinou ty, co třeba oddalují kojení za delší čas, chodí častěji od mimča na delší dobu nebo nekojí v noci. Pak ta laktace může stále haprovat.

Mari.G
Závislačka 4483 příspěvků 1 inzerát 02.09.18 22:49

Jinak učicí hrníček také může pokazit přisátí a tím pádem může dítě pít neefektivně. Nejlepší je panáková sklenička, plastový kelímek, pokud máte strach o laktaci.

Hoa Mai
Kelišová 5628 příspěvků 16 inzerátů 02.09.18 23:04
@Anonymní píše:
Ahoj, je tu někdo, kdo měl úplně měkká splasklá prsa, mléko mu nikde neteklo ani nekapalo, skoro své mléko neviděl, ale normálně kojil? zdá se mi, že přicházím o mléko. dcera má 9 měsíců a prsa se mi nenalijí ani v noci po delší pauze

Myslím, že kdyby se ti tady přihlásily opravdu všechny,které to tak v 9 měsících dítěte měly, tak by tahle diskuze měla už několik desítek stran. Tohle se většinou stává dříve, že se upraví laktace a mléko se tvoří podle poptávky dítěte. Nalitost prsou nebo to, kolik jsi schopná odstříkat vůbec není vypovídající. Já jsem neodstříkala téměř nic ani v době, kdy mi plně kojené dítě přibíralo skoro kilo a půl za měsíc. Prsa mi vždycky splaskla tak kolem půl roku dítěte a kojila jsem pak ještě dost dlouho. Nedělala bych si zbytečné starosti. Ostatně, pro kojení je stres a obavy mnohem horší, než cokoliv jiného.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >