Jak mám kojit ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

SKR
Nováček 8 příspěvků 28.08.18 10:13
Jak mám kojit ?

Ahoj, chci se poradit. Mám doma měsíčního chlapečka, přibývá moc hezky i 400 g za týden. Doktorka mi proto řekla, že mám kojit maximálně 15 minut z jednoho prsa. Problém je v tom, že když takhle kojim přes den, malý vyžaduje kojení téměř furt, hned po krmení si začne cucat pesticky a vůbec ve dne nespí, vlastně jediné co pres den dělám je, že utěšuji pláč, aby vydržel alespoň hodinu a půl nejíst. Hranici 15 minut už ani nedodržuji, nechám ho aspoň vzít si z toho jednoho kolik chce
Na noc nabidnu obě prsa a to mi pak spí i 6 hodin. Mám i přes den nabízet obě nebo zůstat u jednoho, prejidat ho nechci, ale o hladu ho taky mít nechci. Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Garpit
Povídálka 27 příspěvků 28.08.18 10:20

Vždycky jsem malého kojila jak chtěl on. Klidně i z obou prsou pokud to vyžadoval. Přibíral mi i víc a Dr mi nikdy neřekla ať mu dávám jíst min. Nebo něco podobného. Málokdy plakal, ale s tím spaním si moc asi nepomůžes. Malý mi spal přes den po dvaceti minutách několikrát. Na poradne spaní se to ustálilo až kolem půl roku.

Karleon
Kelišová 5314 příspěvků 28.08.18 10:21

Nesmysl, koj dle potřeby dítěte.

Saarka_O
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 1 inzerát 28.08.18 10:24

@SKR :potlesk: krásně prospívá

Myslím, že sama cítíš, co by Tvůj chlapeček potřeboval… tedy neomezený přístup k mlíčku. Prsa klidně střídej. Vysleduj, co mu dělá dobře. Ty jsi s ním 24 hodin, paní doktorka ne.

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1842 příspěvků 28.08.18 10:39

Syn za 6 tydnu pribral 2kg jenom kojenim. Dr to nikdy neresila, jen nas chvalila, ze je jak otesanek :mrgreen:
Koj podle potreby ditete ;) :palec:

tumpach
Kelišová 5870 příspěvků 28.08.18 10:43

@Zorbas souhlasím s touto uživatelkou , kojit dle potřeby, neboj děcka vědí, co chtějí, neříkám kdyby zvracel, že je přepapaný, ale ppkud nezvrací, tak mu prso nabídni, někdy třeba děti ani tolik nebumbají, spíš se někdy u prsa uklidňují :) :) ,

tumpach
Kelišová 5870 příspěvků 28.08.18 10:45

@SKR a nabízej obě prsa ne jen jedno :), kvůli zánětu, prsa vystřídej u kojení obě, je to lepší

KamisB
Kelišová 6800 příspěvků 28.08.18 10:45

Mne prcek přibíral 400 g, když jsem ze začátku neměla mléko a nabízela prsa + dokrmovala. Hrozně mi furt brečel, a cucal si prsty a pěstičky a já byla zoufalá, že má pořád hlad.
Pak na převážení přibral za týden asi 450g. Tak jsem jen dostala radu už nedokrmovat, že to cucání je prostě jediný co to mimčo vlastně umí a pak brečet ;-).
Pak už si držel svých 250g týdně a už ani nebrečel a hezky spinkal.

Jako papá hezky, ale upřímně není 400g moc? Vím kašleme tu na tabulky, ale tohle už mi přijde opravdu hodně.
Já bych naopak klidně kojila na jedno nakojení déle než těch 15 minut, prostě jak by chtěl, pak si myslím, že by mohl hezky spát a i tím mít delší intervaly mezi kojením.
Já kojila do dvou let a vždycky jsem u jednoho kojení nabízela obě prsa.

Petule030
Kelišová 5740 příspěvků 1 inzerát 28.08.18 10:52

Blbost, třeba má žízeň. Proč nechávat miminko třeba 2 hodiny bez tekutin? Mléko je jídlo, ale momentálně i pití a 400g není nic extrémního. Dávej prsa, jak chce miminko a jak sama cítíš, že je potřeba k uspokojení jeho potřeb ;)

Petule030
Kelišová 5740 příspěvků 1 inzerát 28.08.18 10:52

Blbost, třeba má žízeň. Proč nechávat miminko třeba 2 hodiny bez tekutin? Mléko je jídlo, ale momentálně i pití a 400g není nic extrémního. Dávej prsa, jak chce miminko a jak sama cítíš, že je potřeba k uspokojení jeho potřeb ;)

Fima
Nadpozemská drbna 29241 příspěvků 16 inzerátů 28.08.18 10:59

Paní doktorka má zastaralé informace. Dítě se nekojí podle hodin, ale podle potřeby a na požádání. Kojení podle hodin vede akorát ke snížení tvorby mléka a končí to většinou podáním umělého mléka. Stejně tak koj z obou prsou. Dej na svůj instinkt, věř miminku. Kojení není jenom o nakrmení, kojení je o mnoha dalších věcech. Pokud neznáš, pročti si stránky slovenské Mamily , jedny z nejobsáhlejších webů o kojení.

Fima

Paní doktorka má zastaralé informace. Dítě se nekojí podle hodin, ale podle potřeby a na požádání. Kojení podle hodin vede akorát ke snížení tvorby mléka a končí to většinou podáním umělého mléka. Stejně tak koj z obou prsou. Dej na svůj instinkt, věř miminku. Kojení není jenom o nakrmení, kojení je o mnoha dalších věcech. Pokud neznáš, pročti si stránky slovenské Mamily , jedny z nejobsáhlejších webů o kojení.

Fima

Fima
Nadpozemská drbna 29241 příspěvků 16 inzerátů 28.08.18 11:03

Kojení není jenom o nakrmení. Kojení je pro takové dítě vším - naplňuje veškeré jeho fyziologické potřeby, hasí žízeň, klidní, zahání bolesti, reguluje krevní tlak, dýchání … atakdále, atakdále. Nekojí se podle hodin, ale podle potřeb dítěte. Kojení dle hodin, z jednoho prsu …, jsou zastaralé informace, které často vedou akorát ke snížení produkce mléka a k brzkému konci. Přírůstek je naprosto v pořádku, kojené děti přibírají skokově, pravděpodobně to zastaví. Pokud neznáš, projdi si i stránky slovenské Mamily, kde najdeš o kojení snad úplně všechno. A dej zkrátka na svou intuici.;)

Fima
Nadpozemská drbna 29241 příspěvků 16 inzerátů 28.08.18 11:04

Kojení není jenom o nakrmení. Kojení je pro takové dítě vším - naplňuje veškeré jeho fyziologické potřeby, hasí žízeň, klidní, zahání bolesti, reguluje krevní tlak, dýchání … atakdále, atakdále. Nekojí se podle hodin, ale podle potřeb dítěte. Kojení dle hodin, z jednoho prsu …, jsou zastaralé informace, které často vedou akorát ke snížení produkce mléka a k brzkému konci. Přírůstek je naprosto v pořádku, kojené děti přibírají skokově, pravděpodobně to zastaví. Pokud neznáš, projdi si i stránky slovenské Mamily, kde najdeš o kojení snad úplně všechno. A dej zkrátka na svou intuici.;)

Stránka:  1 2 3 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Největší Zemanův fanoušek: Zavařuje mu okurky a tapetuje si jeho fotkami pokoj

Pokoj, ve kterém žije, si tapetuje fotkami hlavy státu. K poslednímu září... číst dále >

Jiří Krampol bude vyznamenán od prezidenta Miloše Zemana!

A je to potvrzené! Z rukou prezidenta republiky převezme v neděli večer na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >