Reklama

Nucení do kojení ze strany rodiny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.18 18:11
Nucení do kojení ze strany rodiny

Zdravím, jsem v 36tt a kvůli zdravotním problémům nebudu kojit. Všichni kromě mojí rodiny, hlavně sestry to vzaly v pohodě. I v porodnici jsem domluvená. Ale moje sestra mě pořád přemlouvá a nutí a vůbec tlačí do toho abych kojila. Nechápe moje problémy. Sama má dvě děti které kojila do skoro tří let :roll: To je pro mě až moc :D Normálně jsme si hodně blízké, říkáme si vše. Ví jaké mám problémy, ale je v tomto ohledu neústupná. Měla jste některá takové problémy v rodině? Jak jste je řešily?
Anonym proto, že je zde také členkou :D

Přečtěte si článek: Kojení - Průvodce od A do Z

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

vertunka
Závislačka 4622 příspěvků 26.08.18 18:12

Já nekojila ani jednu holku a z toho co říkali ostatní jsem si nic nedělala. Jasou to moje děti, né jejich. Řekni sestře, že pokud chce, může chodit k vám domů a dítě kojit :nevim:.

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 26.08.18 18:14

Ano, měla. Nijak to u nás nikdo neřešil. Na sestru kašli, pokud si zdravotní důvod nenechá vysvětlit, tak ji důrazně řekni, že se o tom s ní bavit nebudeš.

sloninka
Ukecaná baba ;) 2005 příspěvků 26.08.18 18:19
@Wani píše:
Ano, měla. Nijak to u nás nikdo neřešil. Na sestru kašli, pokud si zdravotní důvod nenechá vysvětlit, tak ji důrazně řekni, že se o tom s ní bavit nebudeš.

Přesně. Stůj si za svým názorem, je to tvoje věc. Pokud sestra bude do tebe pořád hustit svoje moudra, tak jí řekni, že se s ní na toto téma odmítáš bavit.

B4RC3LON4
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 26.08.18 18:22

myslim si ze podle toho popisu pozna ze se jedna o ni

jege
Ukecaná baba ;) 1323 příspěvků 26.08.18 18:26

Sama si musíš zvážit, nakolik vážnou překážkou ty zdravotní problémy jsou, ale mateřské mléko je pro čerstvě narozené dítě hodně důležité a setkal jsem se s tím, že u nedonošených dětí, kdy matky i děti mají s kojením problém, doktoři bojují za každý mililitr. Když vlastní matka nemá mléko, tak dávají mléko od jiných matek z mléčné banky i když uměla výživa by byla mnohem jednodušší a levnější.

Kdysi mi to vysvětloval primář neonatologie, že se trávicí trakt musí naočkovat vhodnými baktériemi + dítě musí získat co nejlepší imunitu, a že na tohle je nejjednodušší a nejúčinnější mateřské mléko.

unuděná
Kelišová 5431 příspěvků 1 inzerát 26.08.18 18:32

Pokud neuznava tvuj zdravotni problem,tak bych se s ni zkratka nebavila na toto tema a tecka.Kojeni je tve pravo,nikoli povinnost.

alisekR
Kelišová 5046 příspěvků 26.08.18 18:38
@jege píše:
Sama si musíš zvážit, nakolik vážnou překážkou ty zdravotní problémy jsou, ale mateřské mléko je pro čerstvě narozené dítě hodně důležité a setkal jsem se s tím, že u nedonošených dětí, kdy matky i děti mají s kojením problém, doktoři bojují za každý mililitr. Když vlastní matka nemá mléko, tak dávají mléko od jiných matek z mléčné banky i když uměla výživa by byla mnohem jednodušší a levnější.Kdysi mi to vysvětloval primář neonatologie, že se trávicí trakt musí naočkovat vhodnými baktériemi + dítě musí získat co nejlepší imunitu, a že na tohle je nejjednodušší a nejúčinnější mateřské mléko.

Tak to je. Z mého mléka, krom našeho nedonošence krmili celý pokoj. Problém byl, že když nás pustili domů, tak kamarádce maličkého převedli na UM. Ona mléko neměla. Bylo to tedy v 35 tt. Měli málo Mm a potřebovali ho pro nejmenši nedonošence na oddělení. :think: Toto ale pochopí jen matky nedonošenců. Ty dětičky nemají dozrálý trávicí trakt a nevyřeší to sebelepší UM.

ngauruhoe
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 26.08.18 18:47

Jestli budeš nebo nebudeš kojit je pouze a jen Tvé rozhodnutí. Ale jako matka a sestra bych se taky zajímala o sestrin přístup ke kojení. Už jen na základě svých znalostí a zkušeností. Ale Tvoje dite, Tvoje rozhodnutí. A nenech si ho vzít.

Můžu se zeptat, jaké zdravotní překážky Té vedou k tomu, že kojit nebudeš? Není to rypani, jen moje hlava neumí takový důvod vymyslet, tak ať mám aspoň představu.

jege
Ukecaná baba ;) 1323 příspěvků 26.08.18 18:52
@alisekR píše:
Ty dětičky nemají dozrálý trávicí trakt a nevyřeší to sebelepší UM.

To sice ano, ale nemyslím, že u donošených dětí to nehraje žádnou roli. Samozřejmě, pokud vlastní mléko není, tak musí nastoupit UM, ale aspoň pár dní na mateřském mléce může mít na další rozvoj, hlavně správné trávení a imunitu, velký vliv.

Poison Eve
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 26.08.18 18:53

Tvoje vec a sestrin nulovy problem k reseni. Na toto tema s ni nekomunikuj.

Evelýna 1
Kecalka 331 příspěvků 6 inzerátů 26.08.18 18:54

Nechápu co je sestře do toho. Pokud nemůžeš kojit nebo i kdyby jsi nechtěla, je to jen tvoje věc a ostatním je do toho prd.....

Já svoje děti kojila minimálně, moje sestra je chodící mlékárna a co jako??? Ať si každý dělá co chce.....

Annabela11
Ukecaná baba ;) 2101 příspěvků 26.08.18 19:00
@Anonymní píše:
Zdravím, jsem v 36tt a kvůli zdravotním problémům nebudu kojit. Všichni kromě mojí rodiny, hlavně sestry to vzaly v pohodě. I v porodnici jsem domluvená. Ale moje sestra mě pořád přemlouvá a nutí a vůbec tlačí do toho abych kojila. Nechápe moje problémy. Sama má dvě děti které kojila do skoro tří let :roll: To je pro mě až moc :D Normálně jsme si hodně blízké, říkáme si vše. Ví jaké mám problémy, ale je v tomto ohledu neústupná. Měla jste některá takové problémy v rodině? Jak jste je řešily?
Anonym proto, že je zde také členkou :D

Je to čistě tvá věc a rázně bych řekla že se o tom bavit už nebudu…

LaraA
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 26.08.18 19:13
@Anonymní píše:
Anonym proto, že je zde také členkou :D

Je to sestra a říkáš, že jste si blízké, tak předpokládám, že máš možnost ji vysvětlit svoje zdravotní problémy, které ti kojit neumožní. Pokud jsi nechtěla nebo ses neobtěžovala ji důvody dostatečně vysvětlit, nediv se, že tě ke kojení přemlouvá. Pokud žena kojit může, je to pro prcka opravdu to nejlepší- lepší než sušené mleko od nějaké krávy :mrgreen:
Pokud kojit že zdravotních důvodů nemůžeš - a někdo třeba kvuli medikaci fakt nemůže- tak to prostě vysvětli :roll:

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 210 příspěvků 26.08.18 19:16

Tvá sestra je očividně tvrdá a zaslepená zastánkyně kojení a absolutně neuznává potřeby a problémy ostatních. Je to od ní sobecké, že Tě do toho dokola nutí, když ví, že ze zdravotních důvodů to nelze. Současně je to od ní i neomalené, protože to není její věc. Pakliže ona nemá soucit s Tebou a stále do Tebe hučí, tak bych nebrala ohledy ani já a rezolutně řekla dost.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >