Reklama

Apolinář, kojení a UM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lizina001
Nováček 5 příspěvků 29.08.18 13:11
Apolinář, kojení a UM

Zdravím, prosím o zkušenosti v porodnici u Apolináře, sem plně rozhodnuta nekojit, důvod je že s malým bude více doma tatínek, nebudu to ani zkoušet zbytečně by se to muselo zastavovat po rozjetí laktace je to horší a zbytečné, to už vůbec není k řešení.

Zajímá mě která ste rodila u Apolináře a před porodem zažádala o zastavení laktace ihned po porodu tam nebo ste si nechala napsat prášky od gynekologa.

Jak reagoval personál?
Nejde mi nějaký narážky protože na moji hormonální vlně je jednoduše pošlu do… a dál se snimi o tom bavit nebudu, jde mi o to že chci mít klid a v klidu si s tatínkem užívat malýho a to s lahvičkou místo prsu.

Prosím o nějaké informace jak se personál choval?
Taky podle zkušeností ostatních maminek v jiných porodních nechali novorozence až tři dny bez UM což mi přijde jak týrání, proto braly ste si sebou UM a lahvičky nebo ste dostaly?

Předem budu ráda za každou radu k tomu na co se ptám, a prosím o žádné nepotřebné rady od kojných maniaček :zed: :lol:

Reklama

Reakce:

rena621
Ukecaná baba ;) 1229 příspěvků 29.08.18 13:20

Nikde neni napsane ze matka musi kojit.Jsi dospela a kdyz to tak chces tak at to okoli respektuje.Preji at Ste zdravucky s mimi.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1567 příspěvků 3 inzeráty 29.08.18 13:34

Na pokoji se mnou byla mamča, která kojit nechtěla. Takže dítko bylo od začátku na UM. Lahvičky měla půjčené, pro mléko chodila taky k sestřičkám. Nikdo ji nic nevyčítal. Nikdo na ní nekoukal nijak skrz prsty. Laktační poradkyně když obcházela pokoje se vždy ptala, zda chceme pomoc, ona odmítla. Myslím, že nemusíš mít obavy :mavam:

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1532 příspěvků 29.08.18 13:39

@Lizina001 já si teda laktaci zastavovat tam nenechávala, tak nevím. My byli trochu speciální případ a malou hned od narození přikrmovali UM, potom, když se mi rozjela laktace tak UM i MM. Asi pokud budeš chtít, tak ti tu laktaci zastaví, keců se dočkáš podle toho, na jakou narazíš sestru :mrgreen: jen ještě zvaž, jestli ji nezastavit třeba až později a jak to půjde, miminku aspoň trochu mlíka odstříkávat, kvůli střevní mikroflóře je strašně důležité hlavně na začátku mlezivo. (Neber to ode mě nijak špatně, sama jsem kojila jen dva týdny a od té doby jsme na UM)

Apaji
Kelišová 5371 příspěvků 29.08.18 13:44

S tímto zkušenost nemám. Ale předně bych personálu řekla, že jsem srozuměna, že kojení je nejlepší pro dítě (osobně si to nemyslím, ale abych jim zavřela pusy), ale kojit nebudu. Pokud by se ptali proč, slušně a mile bych odpověděla, že ať se nezlobí, ale důvody si nechám pro sebe. Protože v momentě, kdy řekneš své důvody, je riziko, že se je budou snažit vyvrátit a přesvědčovat, že „to nějak půjde“ a vymýšlet, jak by to šlo. Že jsi dospělá svéprávná osoba a svobodně jsi se rozhodla, že kojit nebudeš. Tečka.

Předem bych se ale informovala ve vybrané porodnici (ať už při exkurzi, či při docházení na kontroly před porodem, nebo i telefonicky), jaký mají režim při krmení UM - zda krmí svým UM připraveným někde v centrální kuchyni, nebo si máš přinést své na jejich doporučení, zda lahvičky a savičky poskytnou, nebo si máš donést, co sterilizátor a ohřívač lahví (myslím si, že nemocnice vše zajišťuje sama, ale abys nebyla překvapená). Takže bych zjistila ty praktické věci kolem krmení, o důvodech nekojit bych se nebavila.

Tři dny hladem nechávají, když se snaží matku rozkojit, což by u tebe se stát nemělo.

Nmdl
Ukecaná baba ;) 1878 příspěvků 29.08.18 14:01

Pokud s tím budou srozuměni předem, tak problémy nedělají, maximálně se ti to zpočátku pokusí vysvětlil.
Lahvičky půjčují a pro mléko (Nutrilon) si budeš chodit k sestrám.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1532 příspěvků 29.08.18 14:10

@Nmdl Nutrilon? Nám tam dávali nějaký hypoalergenní Hipp

Overlook
Kecalka 307 příspěvků 29.08.18 14:16

Musíš se domluvit předem, jak to tam chodí. Zastavit laktaci snad neni problém, lahvičky a mléko budou určitě mít, ale klidně si rovnou můžeš vzít s sebou vlastní lahve a mléko, které chceš používat a domluvit se, jak to budeš dělat s ohřevem a sterilizací.

Jako neměli by dělat problémy, zvlášť když to vědí předem, ale je možný, že někdo bude blbě koukat nebo se snažit něco vysvětlovat. Hlavně na dotazy „proč ne“ bych neříkala nic, jinak budou následovat rady „proč ano“.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 17:01

Napsala jsem si do porodniho planu, ze kojit nebudu, at mi zastavi laktaci. Po probuzeni jsem mela pripravene prasky. Jen jednou se me detska prisla zeptat a zapsat si, proc nebudu kojit. Rekla jsem, ze nechci a to bylo vsechno.

Lizina001
Nováček 5 příspěvků 30.08.18 00:03

Vážně vám moc děkuju, docela mě to uklidnilo, samozřejmě je pro dítě lepší být kojeno ale na druhou stranu pokud ho začnu kojit i kdyby na týden nebo dva a pak bude muset na UM tak to bude pro mimčo zbytečné, pokud hned na první papání dostane lahvičku tak pak odpadá odmítání a i pro něj to bude jednodušší.
Vážně děkuju všem :palec:
Kdyby ste měli i něco jiného k porodu u Apolináře vlastní zkušenosti tam budu ráda když mi napíšete ????

EvcasAnetkou
Nováček 7 příspěvků 30.08.18 19:26

Ahoj, chci zmínit vlastní zkušenost. Rodila jsem tam koncem května a jsou tam všichni naprosto úžasní. Ve srovnání s Podolím, kde bylo oddělení Šestinedělí ocistec, tak tady bych ležela klidně i o pár dní déle, kdyby to slo ????

Lizina001
Nováček 5 příspěvků 03.09.18 09:09

@EvcasAnetkou
Tak to je opravdu skvělý, už se začínám i docela těšit, díky :lol: :lol:

rozand
Závislačka 2815 příspěvků 03.09.18 09:22

Já jen zmíním, že kojit má smysl jakkoli krátce, zejména mlezivo je pro dítě supr. A dá se krmit MM i v situaci, kdy matka pracuje (např. v USA i Francii běžný model, že matka během dne odstříkává mléko na další den).

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >