Dudlikátor - závislačka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
syselinka
Ukecaná baba ;) 2429 příspěvků 29.09.14 12:43
Dudlikátor - závislačka

Malá bude mít už 2 roky a je to dudlíkový závislák. „dudák“ musí všude s náma, když má nějaké trápení uklidní jí jedině dudel, v noci když se probere a dudel někam zapadne tak taky šílí dokud jí ho nenajdu.. když nemá v puse cumel cpe si tam pořád prsty.. jak jí to mám odnaučit?? příjde mi trapné aby chodila ve dvou letech na hřiště s dudlíkem, ale nemám odvahu se pouštět do odnaučování..bojím se prořvaných nocí a dní 8o

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Lussye
Extra třída :D 14680 příspěvků 29.09.14 12:47

Tak my nebojujeme s dudlíkem, ale z lahví. večer vyžaduje kaši do láhve, po obědě vyžaduje kaši do láhve a přes den vyžaduje dudu pití :roll: Jak na ní nevím :nevim: Zatím čekám až třeba prokousne dudel, ale mrška si dává pozor :cert:

xsaleen
Echt Kelišová 9249 příspěvků 29.09.14 12:49

Já mu dudlík ustříhla ale nechala… dudlat se to pak moc nedá.. pár dní jsem poslouchala, že je rozbitej, musel ho mít i tak ale do pusy ho pak už nedával, za týden jsem ho vyhodila

Bessinka
Zasloužilá kecalka 836 příspěvků 29.09.14 12:49

Kamaradka to resila na Mikulase, proste dudlik odevzdali certum a hotovo. Sice vecer byl plac, ale pak dobry.
Vim, ze jedne znama dudlik i jakoze posilala postou… ale uz nevim co rekla malymu :nevim:
Ja to mela dobry, malej v roce dostal rymu a nemohl dudlat, tak jsem zebrala a byl klid, bez place a vztekani…

krtek7489
Kelišová 5827 příspěvků 29.09.14 12:54

@syselinka Tak přes den jsem přestala dávat už asi v 9 měsících, aby si právě nezvykala. Naší malé je ted 19 měsíců a dáváme ho jenom na spaní. Ráno ho sebere a odevzdá, ví, že dudlík přes den nesmí. Sice nevím jak, ale do vánoc bych chtěla, aby byla bez dudlíku úplně :? Zaregistrovala jsem tady nějaké stříhání. To jako, že ho ustřihnu a dám jí jen ten kroužek? :mrgreen:

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 29.09.14 12:56

Odnaučit postupně, nejdřív bych vysvětlila, že dudlík je na doma a ven se nebere, venku ho mají jen miminka.
Až by se to ustálilo na ven, omezila bych doma dudlík na spaní. Dudlík položit do postýlky na polštářek, zamávat a uvidíme se při spaní ;)
Teprve pak bych odnaučovala úplně nějakým odevzdáváním či stříháním, dudá zřejmě hodně, absťák by byl myslím příliš veliký.

Antares
Kecalka 138 příspěvků 29.09.14 13:02

Ach jo, škoda, že palec ustřihnout nejde :mrgreen: Malá je závislá na palečku a taky bych uvítala radu, jak odnaučit :palec:

Aliik
Echt Kelišová 8427 příspěvků 2 inzeráty 29.09.14 13:04

Prvorozene jsem ho nedrive omezila pres den, pak teprve sebrala na spani (odnesla nam ho vila - prineslamisto nej domecek pro velke holcicky). Druhorozena je ale zavislacek maximalni, takze se snazim omezovat a treba nahriste sebrat, ale na spani i obcas na uklidneni (nebo v czim prostredi, kde se boji), ho proste ma. Kdyz jsem ho nedala na cca hodinovou cestu autem (zapomneli jsme ho), prokousala si puncochace a rozkousala jeden prst na ruce do krve. Takze na to jeste evidentne neni zrala a neminim resit rozkousane prsty a urvane dite, proste dudlik jeste nejakou chvili mit bude ;) mmch Cesi jsou na tohle hrozni, jakmile presne ve dvou letech neni dte bez dudliku a bez plin, je divne a matka hrozna :mrgreen:

KacziinaZ
Kecalka 297 příspěvků 29.09.14 13:06

Syn dudlal jen v postýlce, ale bez dudlíku odmítal i jen do postele vlézt. V noci šílel, když ho nenašel. Tak jsem to nakonec vyřešila také stříháním - prostě z té savičky, co má v puse jsem odstřihla půl bambulky. v puse to drželo, ale dudlat to nešlo. První večer mi ho několikrát vrátil a ukazoval, že je rozbitý. Tak jsem mu řekla, že to je blbé, protože jiný dudlík nemám. Usnul a brblal (ale neřval). Druhý večer mi ukázal dudlík (jako že je rozbitý) a já mu opět řekla, že jiný nemám. A třetí večer už nehledal ani nevracel nic :-) Šlo to snáz než jsem čekala. Určitě je podle mě lepší dudlík ustříhnout a dát mu ho rozbitý, než aby zmizel…to by ho pak syn hledal a hledal…takhle se ho dobrovolně vzdal.

Lussye
Extra třída :D 14680 příspěvků 29.09.14 13:15
@Antares píše:
Ach jo, škoda, že palec ustřihnout nejde :mrgreen: Malá je závislá na palečku a taky bych uvítala radu, jak odnaučit :palec:

ségra s palcem přestala asi v 15ti sama :pankac:, nic nezabíralo. Jako malá ho žužlala i přes den, když byla větší tak jen na spaní. Dnes jí je 24 a už zvládá i spaní bez palce :palec:

syselinka
Ukecaná baba ;) 2429 příspěvků 29.09.14 13:16

@Lussye :mrgreen: tak to je ségra šikovná :lol:

Antares
Kecalka 138 příspěvků 29.09.14 13:18

@Lussye no to už jsem slyšela z více stran :mrgreen: ona se tím uklidňuje a teď když má vztekající se období, tak ještě víc :cert: asi nezbude nic jiného než počkat až jí to přestane samotnou bavit. :?

michee
Závislačka 3589 příspěvků 29.09.14 13:24

@syselinka ja jsem malemu sebrala dudlik koncem srpna, do te doby ho mohl mit koliktrat i nonstop, proste dudlal jak o zivot, ale nechtel mluvit, kdyz byl bez dudlu, tak se snazil mluvitv takze i to byl duvod. Chvilku rval, ale po case pochopil, ze ho ma jen na spinkani, ted dostane dudlik a bezi do postylky. Sice jeste dudle, ale doma a mezi lidi dudlik uz vubec nenosim. Sice obcas venku jeci, ale nedostane ho. Manzel brble, ze mu mam ten dudlik dat, ale ja jsem nekompromisni a dudlik je jen doma v postylce.

Halamka
Závislačka 3925 příspěvků 29.09.14 13:32

@Lussye :mrgreen: :mrgreen:

Přesně, každý má svůj čas :palec:

Dcera byla taky závisláček, ale ven ho nikdy nedostala od té doby, kdy přesídlila z hlubokého kočáru do sporťáku. Zato při usínání doma musela mít 3 kusy-v puse a v každé ruce žmoulat jeden.
Přes den si doma občas dudla, ale jinak to bylo hlavně na spaní. A po usnutí jsem jí ho z pusiny vytáhla. Jasně že v průběhu noci si ho nahmatala a dudlala dál, ale aspoň chvilku bez dudlíku chrněla.
No a potom si urazila horní zoubky a za nějaký čas se jí tam udělal váček a museli se trhat. A po trhání už by dudlat „bolelo“, tak jsme je nechali dudlíkové víle a ta jí přinesla nějakého plyšáčka. Občas se zeptala, ale v podstatě to bylo úplně v pohodě.
Osobně jsem tedy ta hrozná matka, které se děti s dudlíkem nad rok venku nelíbí. Zvlášť když ho mají očividně ze zvyku. Není to pro zoubky dobré a nevidím na tom nic pozitivního.
Ještě si pamatuji, jak jsem já o dudlík přišla. Dudlala jsem dlouho-určitě i ve třech letech, protože si pamatuji, že byla školka a doma dudlík. A nikdo mi nedokázal zabránit. Byl to vyloženě cumel slizký, ale jak mi ho někdo chtěl vzít, tak spustila siréna. Až jednoho dne přišel strejda, úžasný člověk, který bydlel vedle v domku a koukl na mě a povídá-hele, to v puse ti nesluší. Dej mi to, já to dám tady nahoru do hrnku a necháme to tam. Nic víc. Pamatuju, jak se mi po něm stejskalo, ale nechtěla jsem se „shodit“ před tím báječným strejdou :-) A pak jsem zapomněla a žila i bez dudlíku…

Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 29.09.14 13:33

Taky máme problém s dudlíkem. Starší ho neměla vůbec, takže jsem v tom nováček. Jsme ve fázi, kdy jsem jí vysvětlila, že ven teda ne, to chápe. Doma ho občas chce, ale taky vysvětluju, že je jen na spaní. Jak odnaučím to spaní, to zatím nevím. Čerti nám nesmí přes práh, něco si vymýšlet se mi taky nechce :think:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsi nula, opustil jsi rodinu! Fanoušci grilují Plekance za vyjádření k soudu

Velká spousta lidí mu v rozvodové bitvě, vítězoslavné výkřiky na internetu si... číst dále >

Česká novinářka Engelová: Pro Terezu je trest výhra, na odvolání bude čekat roky

Téměř devět let v pákistánském vězená si bude muset odsedět Češka Tereza... číst dále >