Dům a malá zahrada

Anonymní
4.5.20 10:55

Dům a malá zahrada

Ahoj, zajímalo by mě, zda máte někdo u domečku zahradu jen cca 430 m²? Zda je to dostačující pro jeden menší přístřešek na auto, malé posezení a menší bazén?? Dá se to? Moc se nám líbí jedem domeček, novostavba za dobrý peníz, ale něco za něco a hold je u toho jen maličký pozemek. Jako extra velkou zahradu nepotřebujeme, jen nám jde o to, zda tam tohle všechno nacpeme. Neumím si to představit, u rodičů máme obrovskou zahradu a stejně jsme jen u bazénu nebo na terase ???? budu ráda i foto pokud někdo má.

Dekuji ????

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17087
4.5.20 11:00

Tak asi zalezi i na tvaru toho pozemku, jak je na nem umístěný dum… si tam nebyla, ze nevíš jestli tam das auto a bazen?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.5.20 11:04

Byla jsem tam dům je v rohu a před ním je pozemek ve tvaru obdélníku a podél baráku je vždy jen pruh na jedné straně širší na druhé užší. Jen nemám představu, proto se ptám. Pokud nemáš čím přispět tak nepřispívej :mrgreen: díky :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.5.20 11:14

To ti ale asi nikdo neřekne, to bys musela hodit fotku nebo půdorys. 430 m včetně zastavěné plochy nebo jen samotná zahrada? Popř. kolik je z toho zastavěná plocha a jak velké ty kousky a obdélníky zahrady jsou.
My máme pozemek asi 350 m ale je to řadovka, takže zahrada je cca 200 m celek. Garáž máme jako součást domu.
Na zahradě je posezení, zahradní domek, tráva a pár záhonků (maliny, jahody, rajčata). Bazén dáváme jen na léto, jinak bysme se tam nepohli.

• Nahlásit
  • Citovat
9149
4.5.20 11:15
@Anonymní píše:
Byla jsem tam dům je v rohu a před ním je pozemek ve tvaru obdélníku a podél baráku je vždy jen pruh na jedné straně širší na druhé užší. Jen nemám představu, proto se ptám. Pokud nemáš čím přispět tak nepřispívej :mrgreen: díky :potlesk:

Tak možná, kdybys dala fotku, jak to tam vypadá ty, tak by bylo snažší poradit. Takhle to dost dobře nejde. A proč anonym? Co je na tvém dotazu tak intimního?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30843
4.5.20 11:30
@Anonymní píše:
Byla jsem tam dům je v rohu a před ním je pozemek ve tvaru obdélníku a podél baráku je vždy jen pruh na jedné straně širší na druhé užší. Jen nemám představu, proto se ptám. Pokud nemáš čím přispět tak nepřispívej :mrgreen: díky :potlesk:

Ano a ne, to se takhle říct nedá :nevim: nevidíme plánek, nevíme jak to chceš velké atd. ta zahrada není úplně malá, pracovat se s ní dá, ale to je v teorii. Tak si zajdi na ten pozemek a změř si to :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2153
4.5.20 11:36
@Anonymní píše:

Jen si zatleskej, jak jsi byla protivna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17087
4.5.20 11:42
@Anonymní píše:

Ja bych měla čím přispět, kdybys nam sem hodila vic infa, nez jen ze mas 430 metrů zahradu. To je tak široký pojem, že na jedné zahradě s takovým rozměrem udeláš luxusní posezeni s velkým bazenem a u další budeš ráda když máš chodník kolem domu. Hoď sem planek a pak ti možná někdo dokáže poradit, jestli se mu teda bude chtít, kdyz jsi tak arogantní, me ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2644
4.5.20 11:44

Mám přibližně takový pozemek včetně zastavěné plochy -necelých 500 m2.Ale na posezení je tu prostorna terasa a garáž je na konci zahrady. Dům je řadový s přístupem z obou stran.Na bazén místa dost, ale my dáváme přednost stromům, ovocnym kerum a menšímu záhonu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1045
4.5.20 11:49

My mame celkem 400, dum zabira tak 100, neco vepredu stani na auto a vzadu zbyva tak 250m obdelnik, mame mensi terasu 5×3 s pergolou u domu, bazen, sklenik, trampolinu, ohniste, zahradni domek, zahonky, kytky, stromy… cista trava plocha zustala tak do 50m a jinak cesticky, schovky…a zvladaji mezitim i deti 0projizdet na odrazedlech. Proste to chce jenom mensi bazen, tramposku mame 2,5m bazen 3,6, sklenik 2×2,5, pergola proste u domu, misto v zahrade a je to v pohode. Na Youtube nebo ted na Seznam davaji Zahradni promeny a tam maji kolikrat zahradky par metru a co tam vymysli, doporucuji na inspiraci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
714
4.5.20 11:56

Asi se to vejde, ale budete to mít zabetonované, žádná volná zeleň, stromek… Ale jestli vám to nevadí, tak proč ne. :nevim: U mě by to byla promarněná zahrada, ale já zas tak netoužím po bazénu, takže je to o vašich potřebách…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.5.20 12:06
@kytkalenka píše:
My mame celkem 400, dum zabira tak 100, neco vepredu stani na auto a vzadu zbyva tak 250m obdelnik, mame mensi terasu 5×3 s pergolou u domu, bazen, sklenik, trampolinu, ohniste, zahradni domek, zahonky, kytky, stromy… cista trava plocha zustala tak do 50m a jinak cesticky, schovky…a zvladaji mezitim i deti 0projizdet na odrazedlech. Proste to chce jenom mensi bazen, tramposku mame 2,5m bazen 3,6, sklenik 2×2,5, pergola proste u domu, misto v zahrade a je to v pohode. Na Youtube nebo ted na Seznam davaji Zahradni promeny a tam maji kolikrat zahradky par metru a co tam vymysli, doporucuji na inspiraci.

Děkuji moc, něco takového jsem potřebovala slyšet. Máme male dítě, které miluje vodu, takže bazén určitě upřednostňíme před záhonem. Nějaké ovocné keříky se nám vejdou i kolem baráku, takže s tím by taky poblém nebyl. V týdnu se tam pojedeme ještě jednou podívat tak právě sháním co nejvíce informací. :kytka: děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
132
4.5.20 12:38

Nejlepsi je poradit se se zahr. architektem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7427
4.5.20 12:45

Koukni se na zahraniční weby nebo prostě hledej obrázky. Třeba tam kde žiju by zahrada 400m byla braná jako něco, co si může dovolit maximálně milionář a to jen když se štěstím sežene pozemek :mrgreen: tvoje požadavky lidé běžně dokážou zmáčknout na mnohem, mnohem menší zahrádky, když to nejde jinak tak s vychytávkama jako zajížděcí bazén atd. na google, instagramu, pinterestu toho máš mraky. Pokud nemáš cit pro design, poraďte se s architektem nebo prostě okopíruj existující zahradu, co se ti zalíbí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4203
4.5.20 13:54
@Anonymní píše:
Děkuji moc, něco takového jsem potřebovala slyšet. Máme male dítě, které miluje vodu, takže bazén určitě upřednostňíme před záhonem. Nějaké ovocné keříky se nám vejdou i kolem baráku, takže s tím by taky poblém nebyl. V týdnu se tam pojedeme ještě jednou podívat tak právě sháním co nejvíce informací. :kytka: děkuji

Jo, sice ma jenom jine rozmery, jine rozvrzeni, ale urcite vam to pomuze :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama