Černá stavba - je tu někdo ze stavebního úřadu?

Anonymní
2.5.20 14:37

Černá stavba - Je tu někdo ze stavebního úřadu? :( :( :(

Zdravíčko, nenachází se zde někdo kdo dělá na stavebním úřadu, kdo by mi mohl poradit?

Situace je taková, velice dlouhou dobu jsme dělali stavební společné povolení. Někdy před zimou jsem začal s demolici stávajícího objektu který mi byl legálně potvrzen, jako zrušený, ale pokračoval jsem dál, začal dělat terénní úpravy a začal bagrovat základové pásy a po sléze je taky zalil betonem a mam tam uložené ztracené bednění.

Konečně nám přišel dopis od paní ze stavebního, že na konkrétní den přijede na OÚ na schůzku, kde bude přítomná i osoba co zastupuje stavební na OÚ a v dopise je dále psáno, že proběhne ohledání na místě.. z čehož jsem pochopil, že se půjde na pozemek mrknout na budoucí záměr a asi zkontrolovat, jestli nestavíme na černo..

Má otázka zní : - Poradil by mi někdo jak co pokud možno nejelegantněji z téhle situace
ven a neohrozit si povolení stavby? (vše by mělo být ok, projektovka,
vyjadřovačky, nikdo proti stavbě nic nemá) - Má tady někdo zkušenosti úplatkama? A poradil by někdo jak zkusit
postupovat dál? Pokud by mělo dojít na úplatu? - Dá se takhle situace vůbec nějak úspěšně ustát, aniž bychom museli
platit nějakou pokutu nebo snad „stavbu“ odstraňovat?

Předem děkuji za každou reakci, s ženou jsme již úplně s nervama v kýblu a neradi by jsme si to úplně nějak po…

:? :? :?
  • Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4227
2.5.20 14:45

Tak sami jste sli vedome do toho, ze stavite cernou stavbu bez povoleni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2966
2.5.20 14:48

Nejsem ze stavebního, ale myslím, že se to vyřeší max. pokutou. Nám kdysi přišlo stavební povolení a začali jsme s pracemi ještě před uplynutím právní moci. Někdo to nahlásil. Vytkli nám to a dali nízkou pokutu. Jinak si myslím, že to ohledání místa je myšleno místo jako takové, jak to tam vypadá, že je to procedura, bez které nemohou rozhodnout. Úplatek bych nenabízela, uvidíš na místě, někdy jsou úředníci vstřícní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9161
2.5.20 14:54

Vůbec jsem nepochopila… Máš to povolené nebo je to černá stavba?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11632
2.5.20 14:55

Nenervovala bych se z toho, maximalne dostanete par tisic pokutu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1044
2.5.20 15:00

Záleží asi na úřednících. My taky měli skoro vše hotovo před vydáním stavebního povolení. Dostali jsme dodatečně stavební povolení, poté zkolaudovali. Ani nebyla pokuta. Nejednalo se o novou stavbu.

Sousedi měli načerno celý dům, asi 20 let. Měli to na háku, možná dostali nějakou pokutu, ale kdyby pak ten dům nechtěli prodat, načerno stojí dodnes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9161
2.5.20 15:11
@Tarinka píše:

Pardon, přečetla jsem ještě jednou a už chápu, mate základy načerno… Já myslím, že to vadit nebude… Jinak když je stavba stavěná svépomocí, bývají ty pokuty nízké, třeba kolem 10tis, ale v tomhle případě si myslím, že nebude nic…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.5.20 15:13
@Tarinka píše:

Povolené to ještě nemáme, ale začali jsme už, snažili jsme si pomoct, stavíme svépomocí a máme už málo času na dostavění na úkor hypotéky, děláme to povolení už asi půl druhého roku..

• Nahlásit
  • Citovat
15399
2.5.20 15:14

Hlavně je nezkoušej uplácet nebo to dostavíš až po návratu z basy :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.5.20 15:17
@Janli píše:
Hlavně je nezkoušej uplácet nebo to dostavíš až po návratu z basy :roll:

díky za radu :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
6514
2.5.20 15:17

Víš kolik je načerno celých staveb?
Většinou pomůže být milý, vstřícný, lidský, nabídnout kafe, trošku si nasypat popel na hlavu, pobavit se o něčem, co by mohlo zajímat obě strany (děti doma ze školy, taky máte doma takovej šrumec? apod.) a bude to dobrý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19227
2.5.20 15:18

Záleží na tom jaký máte úředníky, to tady nikdo nevymyslí, bourat to asi nebudete, ale když budou přísní tak pokutu asi dají

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19227
2.5.20 15:20
@Lucie_Sx píše:
Víš kolik je načerno celých staveb?
Většinou pomůže být milý, vstřícný, lidský, nabídnout kafe, trošku si nasypat popel na hlavu, pobavit se o něčem, co by mohlo zajímat obě strany (děti doma ze školy, taky máte doma takovej šrumec? apod.) a bude to dobrý.

tak někteří úředníci si s tebou pokecají o čemkoliv a stejně pokutu pak dají :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6514
2.5.20 15:21
@ka2ka píše:
tak někteří úředníci si s tebou pokecají o čemkoliv a stejně pokutu pak dají :nevim:

Tak jasně, ale zvedne si šance.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19227
2.5.20 15:24
@Lucie_Sx píše:
Tak jasně, ale zvedne si šance.

snad

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit