Duphaston - vysazení

23
5.2.20 20:09

Duphaston - vysazení

Ahoj holky,
začala jsem přemýšlet o vysazení Duphastonu. Beru jej cca 5 let na pravidelnou menstruaci. Menstruace je sice hezky pravidelná, ale já bych se přeci jen ráda zbavila chemie. Doktorka mi léky nasadila z důvodu vysazení antikoncepce pro srovnání cyklu. Jenže pak už se na to nějak vybodla a dál mi léky předepisuje a nějak se nesnaží to spíše omezit.
Samozřejmě, že to chci s mou gynekoložkou probrat osobně, ale tak se chci předběžně zeptat těch, které mají s Duphastonem zkušenost, jak probíhalo vysazení a máte třeba tip na nějaké bylinky či doplňky stravy, které by mohly být nápomocné k rychlejšímu srovnání cyklu? Četla jsem například o kontryhelu, že pomáhá srovnat menstruační cyklus. Máte zkušenost? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1730
5.2.20 20:13

@maidenka me hlavně zajímalo k čemu je. Já ho měla první tři měsíce na podporu těhotenství, ty ba srovnání cyklu a další Ho smí brát jen první dva týdny Jako podporu otehotneni :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16323
5.2.20 20:17

@hospodki prvni dva týdny se určitě nebere, je to progesteron, takže druhá fáze cyklu.. @maidenka můžeš zkusit kontryhel nebo třeba gynex…ale řešila bych to až po vysazení-jestli cyklus bude fungovat sám nebo ne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1730
5.2.20 20:27

@Bobby hele asi je ji to fuk co to je, ale podle doktoru to asi vyléčí vsechno :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
5.2.20 20:31

Tyjo, tak asi to bude lék mnoha schopností :D mně se právě doktor internista, ke kterému chodím se štítnou žlázou ptal, proč ten duphaston vlastně beru, jestli plánuji otěhotnět, tak jsem mu řekla, že zatím nee a on mi řekl, že se to bere na podporu otěhotnění :nevim: každopádně já to beru na pravidelnost menstruace a už mě to nebaví hlídat, občas i zapomenu a hlavně jsou to jediné léky, které beru a chtěla bych být „čistá“ a nebrat nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6827
5.2.20 20:50

Řeš to s lékařkou, ne tady. Záleží určitě jak nepravidelné cykly máš a ona sama ví proč to nasadila. Duphaston obsahuje v podstatě hormon podobný progesteronu. Upravuje cyklus a ovlivňuje výšku děložní sliznice. A ano používá se i k podpoře těhotenství. Ono ten hormon progesteron toho má totiž na práci celkem dost ;) když nemáš pravidelný cyklus, dost vysokou sliznici v děloze tak je složitější otěhotnět. Ty ho bereš prostě jen na to, aby ti měsíčky chodili přesně, někdo ho bere stejně jak ty třeba v jiném dávkování na to, aby otěhotněl. Po vysazení, až ti to schválí lékařka tak bych nebrala nic, abys viděla jak vůbec tvůj normální cyklus vypadá. Až budeš chtít otěhotnět tak to budeš muset zase řešit, hlavně ve smyslu, kdy máš ovulaci jestli budeš mít ty cykly nepravidelné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
9.2.20 00:18

Duphaston urcite nebrat. Synteticky progesteron. Pokud hormony, tak progesteron telu vlastni=napr. Utrogestan.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama