Duphaston/Utrogestan v 1. trimestru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.10 08:55
Duphaston/Utrogestan v 1. trimestru

V 7. tt mi našli v děloze malý hematom. Dostala jsem Duphaston - 2 ráno a 2 večer. Minulý týden na kontrole (ukončný 9 tt) už tam hematom nebyl, vše bylo v naprostém pořádku. Duphaston jsem měla dobrat a dál nepokračovat. Včera večer jsem dobrala poslední pilulky. Všude na internetu ale čtu, že holky, které měly v prvním trimestru Duphaston nebo Utrogestan, ho braly až do konce 1. trimestru, že se dřív nedoporučuje vysadit. Tak mám zase strach, ani jsem kvůli tomu nemohla spát. Máte s tím prosím některá zkušenost? Ráda bych slyšela názor holek, které v 1. trimestru taky braly jeden z těchto léků, jestli jim lékař ukončil léčbu ještě před koncem trimestru, nebo jestli naopak nedoporučil léky vysadit. Bojím se, že to bude pro tělo velký hormonální šok, když jsem brala 4 pilulky denně a najednou nic. Předem všem děkuji za radu a omlouvám se za anonymitu, nechci, aby někdo věděl, že mám problémy. Díky za pochopení.

Reakce:
jana32
Kelišová 5590 příspěvků 22.12.10 09:05

Ahoj,
brala jsem Utrogestan 2-2-2.Jsem po IVF,v papírech na stimulaci bylo brát do 12tt,pak jak zjistili srdeční akci,tak mi do lejstra napsali do 8tt,ale mému gyndr se to zdálo málo,takže jsme to nechali do původního 12tt a od 8tt postupně snižovali dávku.
Jestli jsi to měla na hematom,tak třeba je podle nich zbytečný ho brát dál.Zkus zajít za svým gynekologem a dohodněte se na dalším postupu spolu :nevim: Buď bude souhlasit,nebo Ti napíše další balení

Brusek
Echt Kelišová 9940 příspěvků 212 inzerátů 22.12.10 09:10

já jsem brala Duphaston, ale kvůli předchozímu potratu, takže jsem ho měla brát celý první trimestr, vlastně do doby, než tenhle hormon začne produkovat placenta. Pokud jsi to měla jen kvůli hematomu, myslím, že možná není nutné ho brát až do konce toho trimestru, ale asi bych se lékaře pro jistotu poptala.A třeba jen snížila tu dávku na 1 tbl.

Eli11
Ukecaná baba ;) 2043 příspěvků 22.12.10 11:24

Ahoj, ja jsem brala utrogestan cely prvni trimestr, protoze mam PCO a mohla bych produkovat malo toho udrzovaciho hormonu. Brala jsem jen po jednom prasku rano a vecer. Ale uz doktor mi rikal, ze to muze pomoct jen uplne na zacatku, pak jsou pry ty koncetrace mensi, nez co vyprodukuje telo.

Rekl mi doslova, ze je to spis psychicka berlicka, co se udrzet ma, to se udrzi.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Bílé a Krainové smazali kolena. Je taková retuš ještě etická?

V novém čísle časopisu Harper's Bazaar pro únor 2019 je i několikastránkový... číst dále >

Bourala opilá. Policie potvrdila Dádě 2,5 promile za volantem a hrozí jí tři roky vězení

Je to černém na bílém. I když donedávna zpěvačka Dagmar Patrasová (62)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >