Dusím se v manželství

Anonymní
17.6.21 20:20

Dusím se v manželství

Manžel mě začal doslova dusit, pořád má takové blbý kecy že chodím domů pozdě a že mu neberu telefon. Taky se míchá do mého podnikání, přitom takovým věcem vůbec nerozumí. Podařilo se mi ho dotlačit k psychologovi, zatím má jen termín. Vůbec to nechápu, manžel byl dřív v pohodě a teď se z něho stalo tohle. Zbláznil se vám podobně manžel/manželka? Je naděje na zlepšení?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
901
17.6.21 20:28

A proc k tomu psychologovi spis nedochazite oba na manzelskou terapii? Co ocekavas, ze nastane, az nakluse k psychologovi a sdeli mu, ze „manzelka ho poslala na opravu“?

Jestli chodis domu pravidelne pozde, proc by mu to nemelo vadit? Jak casto ti telefonuje? On nema zamestnani a sve konicky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20945
17.6.21 20:31

No a co se změnilo u tebe? to jsi začala chodit do práce? podnikat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.6.21 20:37

@Dobrej_tym Nechápu, proč bych měla chodít k nějakému terapeutovi když nemám žádný problém, respektive mám manžela a tak očekávám že se bude léčit, myslím že má nějakou poruchu, sám se mi přiznal že z ničeho nic rozčíli a přitom k tomu nemá důvod. Chodím pozdě z důvodu že prostě pracují a k mě práci patří že se musím s někým ať už chci nebo nechci zakecat. Telefonuje mi 2×3, já mu to nezvedam protože nemám náladu na jeho výslechy.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.6.21 20:40

@Dobrej_tym Jo a manžel pracuje, ale ze zdravotních důvodů jen na zkrácený úvazek. Koníčky má, ale jsou takové nic moc. Rád čte, uklízí, dívá se na seriály a péče. Já mám spíš akční koníčky, vždycky jsme se dohodli na nějakém kompromisu co se týká volného času. Ale v poslední době, manžel nechce nikam chodit, kdyby nemusel tak zůstane v domě a nevyleze.

• Citovat
  • Nahlásit
17.6.21 20:41

Přijde mi, že s tvým přístupem zlepšení určitě nedosáhnete. I pokud se změnil jen on, tak pokud chceš to manželství zachránit, budeš muset ukázat, že ty máš taky motivaci na tom dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.6.21 20:43

@ka2ka Ano žačala jsem různé podnikat, nechci tady rozebírat v čem. Ale jde o víc než o jeden projekt, tak je toho na mě moc. Ale plánuju si najít někoho kdo my s tim pomůže. Teď mi s tim pomáhá kámoška a její brácha, ale i tak je toho hodně a pak jsou taky projekty které prostě nechci svěřit nikomu.

• Citovat
  • Nahlásit
20945
17.6.21 20:45
@Anonymní píše:
@ka2ka Ano žačala jsem různé podnikat, nechci tady rozebírat v čem. Ale jde o víc než o jeden projekt, tak je toho na mě moc. Ale plánuju si najít někoho kdo my s tim pomůže. Teď mi s tim pomáhá kámoška a její brácha, ale i tak je toho hodně a pak jsou taky projekty které prostě nechci svěřit nikomu.

takže jsi se změnila ty a né manžel :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.6.21 20:48

@ka2ka Já jsem se změnila, jen v tom že jsem začala podnikat. To manžel se úplně změnil, a jestli někomu přijde že jsem na něho moc přísná… Tak jako sorry, ale fakt se nechci dočkat toho že mě uhodí.

Příspěvek upraven 17.06.21 v 20:54

• Citovat
  • Nahlásit
9440
17.6.21 20:49

Situaci moc nerozumím, nicméně náhlé změny nálad mohou být zapříčiněny poruchou štítné žlázy. Než půjde k terapeutovi, at se nechá vyšetřit u praktické.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3498
17.6.21 20:53
@Anonymní píše:
@ka2ka Já jsem se změnila, jen v tom že jsem začala podnikat. To manžel se úplně změnil, a ještě někomu přijde že jsem na něho moc přísná… Tak jako sorry, ale fakt se nechci dočkat toho že mě uhodí.

tak ho zkus do práce taky zapojit :-)

Nevím přijdeš mi trošku protivná, jako je možné, že se změnil on, ale třeba v tom mohlo sehrát nějakou roli i to tvoje podnikání, řekla bych, že psycholog je určitě ok, ale možná mu doporučí i manželskou poradnu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@tulipán Dobře, děkuju za radu

• Citovat
  • Nahlásit

Párová terapie. Potřebujete ji oba. Ale dodatečně čtu, že ty žádný problém nemáš, že máš muže, který se musí jít léčit. No tak jo, tak nic. Já jsem asi konzerva, ale měla jsem za to, že je to vždy problém těch dvou. Ty jsi začala podnikat, trávit víc času mimo domov a obtěžuje tě, když ti manžel zavolá :nevim: Přijde mi, že tě něco bacilo po hlavě a ty jsi se najednou rozhodla realizovat, možná tíhneš k workoholismu…a ejhle, manžel by chtěl mít ženu také doma a třeba s ní trávit nějaký čas. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8078
17.6.21 20:55

Ano, taky na me pusobis jako workoholik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.6.21 20:59

Jestli ho chces jen tak hodit do opravy a dal se o to nestarat, tak takhle to nefunguje.
Ok asi zacal zarlit (treba prehnane a zbytecne), ale pokud nebudete nekam dochazet spolecne je to k nicemu. Potrebuje pochopit, ze nema duvod a to mu nevysvetli psycholog, ale pochopi to tim ze to uslysi od tebe pod vedenim parovyho terapeuta.
A pro dalsi fungovani bys mela pochopit ty jeho nazor, proc mu to prijde jako duvody k zarlivosti, ale z toho jak se vyjadrujes, je ti jeho nazor uplne u zadku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat