Dušnost v těhotenství

18633
26.11.09 12:46

Dušnost v těhotenství

Krásný den,
mám už asi 3. den dost šílený problém s dýcháním. Prakticky během celého dne se mi chce neustále zívat, přičemž se ale nemohu pořádně nadechnout tak, aby to zívání bylo až do břicha. Prostě neprovedu hluboký nádech do břicha. Včera jsem kvůli tomu nemoha 2hodiny v noci usnout, prostě jsem se dusila. Jakmile se mi chce zívnout a tlačím to přes moc, tak se pozvracím. Nejsem nemocná, ani zahleněná, nemám ani rýmu.
Je to tuším běžný příznak v těhu,ale už v půlce?
prosím co s tím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28792
26.11.09 13:12

Ahoj.Já si myslím,že nepůjde o nic vážného.Spíš je zívání způsobeno zvýšenou únavou.Potřeba zívání je vlastně nedostatek kyslíku v mozku.Mozek si to žádá a ty to potlačuješ,proto ty nevolnosti a zvracení.

Hluboký nádech do břicha už neprovedeš,protože bříško roste a brání tomu.Už v půlce je to normální.

Já jsem tyto stavy často prožívala s Emičkou,ve dne i někdy v noci.Zvracela jsem snad až do 7.měsíce.Zívat se mi chtělo taky.Vždycky pomohla procházka nebo jen pobyt na čerstvém vzduchu.

Vím,že jsi zkušená,máš už 2 děti.Ale každé těhotenství je jiné.Nejde srovnávat jedno s druhým.Já si myslím,že se nic neděje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5018
26.11.09 14:40

Lacenko, já to měla taky, u Vašíka ne, u Dorky už tak od půlky, přesně jak popisuješ…to zívání opravdu může souviset s potřebou kyslíku a celkově to prý celé může souviset s tlakem (já měla vyšší).Ale zřejmě je to zcela běžný těhotenský neduh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26991
26.11.09 16:25

Taky jsem to měla, úplně stejné. Může to být i nedostatkem železa, más ho v normě? Taky mě napadalo, že by to mohlo být tím, jak mají plíce míň místa, díky zvětšující se děloze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
26.11.09 17:08

Ahoj

tak bohužel i já jsem něco podobného prožívala - v obou těhotenstvích a začlo to v půlce těhu (to jsem měla ještě tlak ukázkový) nemožnost dodechnout se a pocit že se nemůžu zhluboka nadechnout snaha zívat- dvakrát to u mě vyústilo v hyperventilaci a jednou návštěva pohotovosti(krátké psí povrchové dýchání spojené s pocitem že nemůžeš dýchat) - dělali mi různá vyšetření na nic nepřišli - a od 30 tt mi začli tvrdit že je to od zvětšujícího se břicha… což byla samozřejmě blbost protože už jsem se s tím potýkala od 20 tt.

Mě osobně se to s porodem okamžitě spravilo… Ale bylo to fakt hodně nepříjemné…

tak přeju ať se ti to co nejdřív spraví ..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
26.11.09 18:37

Jejda takže to fakt už může být od půlky těhu? Jako já se s klukama taky trápila ale až tak posledních 14 dní a to jen občas. Ale teď :roll: Už fakt blbnu, našla jsem si že to může souviset se srdeční vadou, nebo blokovanou páteří. No já nevím, náš dr. na EKG neposílá, ale asi si o tu žádanku řeknu…no a „blokovanou“ páteř mám od úrazu už pomalu 12let, takže to by se asi projevilo dřív a v přdchozích těhu, ne?
Proč mm pocit že těhu s holčičkou je od začátku úplně jiný? Nebo že by těhu po potratu bylo jiný? :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5018
26.11.09 20:03

Lacenko, moje mamka má tři holky a tvrdí, že každé těhotenství bylo naprosto jiné…na EKG si pro klid zajdi, ale určitě je všechno v pořádku. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28792
26.11.09 20:43

Lacenko.Na EKG si zajdi,pro jistotu.Já mám operovanou těžkou srdeční vadu.Dělali mi spoustu vyšetření navíc.Doktor mi říkal,že tyto stavy dušnosti s ní můžou souviset,ale všechna vyšetření jsem měla v rámci možností v normě.

Tyto stavy jsem měla jen v druhém těhotenství s holčičkou.Každé těhotenství je jiné.Ale myslím si,že srdeční vadu by Ti objevili dávno.U Tebe možná přichází v úvahu souvislost s páteří.

Ale stejně si myslím,že co popisuješ,je normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23861
26.11.09 22:57

A co jóga, to by nepomohlo? Znáš takové ty 3 způsoby dýchání (do břicha, do hrudníku, pod klíční kost) a pak plný jógový dech? Já tuhle dušnost měla naštěstí jen týden před porodem, když bylo nejhůř pomohlo si lehnout a postupně prodýchávat. Kdyžtak si zajdi na nějakou lekci gravidjógy, ať to máš s odborným vedením :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41884
25.7.11 11:13

Tak už se taky peru s tou dušností, kdyby jste holky měla některá ještě nějakej tip, co vám pomohlo, nějaká poloha, nebo tak, beru všechno :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nikolinod89
4.8.11 17:19

Ahoj.Já stou dušností se trápím už 3 roky.3 měsíce po narození mé dcery,jsem byla s manželem a jeho kamarádem na diskotéce.Tu noc mě strašně bolela hlava a páleli oči a my jsme brzy na to odjeli k jeho kamarádovi domu.Tam jsme přenocovali.Ráda jsem pila kávu a také kouřila(ted už 2,5 roku nekouřím).Ráno jsem se vzbudila a jako vždy jsem si dala kávu a cigaretu,šla jsem na balkon zapálila si a ani půl jsem navykouřila a najednou se mi udělalo špatně nemohla jsem se nadechnout vše mě brnělo okolo nosu a pusy.Šla jsem se opláchnout ale nic nepomohlo,byla mi zima ruce se mi kroutili byla jsem s toho špatná tak jsme jeli na pohotovost.Tam mě píchli injekci jela jsem domu a strašně jsem brečela nevěděla sem co se děje.Začala jsem pomalu chodit na veškeré vyšetření(na plicní,na srdce,rentgeny,krev)no prostě na všem co bylo proto možné,a nikdo mi nedal jasnou odpověd všichni mi říkaly že jsem mladá zdravá žena,já jsem si tak nepřipadala.Po dlouhé době mi řekly že je to z páteře a ze stresu.Že mám mít velkou podporu v rodině abych se nemusela tolik rosčilovat a abych se pokoušela být v klidu.Musím dýchat do sáčku.Nemůžu se stim smířit nikdy jsem nebyla nijak nemocná až ted.Také se budim v noci nemůžu se pořádně zhluboka na dechnout a někdy to trvá i několik hodin v noci pak po nějaké době usnu.Když se to děje bolí mě na hrudi a cítím se plná,vždy skouším najít nějakou polohu zívání pomáhá-vždy zívám ale někdy ani to né.Ale tu dušnost mám neustále někdy je to lepší že si toho ani někdy nevšimnu když jsem s dcerou venku ale někdy mi je tak zle že jsem doma a odpočívám.Měla jsem častěji ty stavy skroucených rukou a stažení hrudníku na posledy na moje narozeniny minulí rok.Musím zatukat 3× že se mi to už neděje ale nikdy nevím co se může stát.Už ani nevím kolikrát ale vím že hodně krát jsem byla na pohotovosti kvůli tomu stavu.No je to hrůza.Je toho ještě víc co bych mohla o sobě vyprávět kvůli té dušnosti.Ale v tomto článku je vše co jsem vám chtěla popsat toto se motá okolo mě už 3 roky.Přeji si každý den abych se vzbudila a nebylo mi vůbec nic.

• Nahlásit
  • Citovat
Sannnnn
26.8.11 18:07

Reaguji na poslední dlouhou zprávu…ačkoliv jsem tuto diskuzi našla zcela náhodou, a to proto , že hledám cokoliv co by se týkalo potíží, jako bylo psáno v příspěvcích výše (tedy hlavně poslední). Nejsem těhotná, ani jsem nikdy nebyla a podle toho, jak mě trápí nemožnost se nadechnout si myslím, že ani těhotná být nemůžu. Sotva udýchávám sebe :(.
Jen abych to tedy doplnila, já sama mám obrovské potíže s nemožnosti se dodechnout a neustále zívám…Je to opravdu velmi nepříjemné, jelikož mi přijde, že be toho zívnutí pak nemohu dýchat. Takže to nebude výsada jen těhotných žen…Vyšetření mám za sebou snad všechna co můžou být, ale jelikož vše naštěstí vychází negativně, tak se na mě dívají jako na blázna. Kdyby tak věděli, jaké to je…Ale co poslední dobou zjišťuji, tak tyto příznaky, pocity jsou velmi typické pro tzv. latentní tetanii. Souvisí to např. i s hořčíkem a tato choroba se dá zjistit vyšetřením EMG (na neurologii). Bohužel jak se to dá vyléčit netuším a moc ráda bych to věděla :(

• Nahlásit
  • Citovat
halfredo
1.5.12 22:31

Po vyřešení problému se svou dušností přidávám také svou zkušenost. Nemoci se dodechnout, převážně v sedě a v klidu, nejčastěji v autě, jsem měla od 10. tt do 17.tt. Lékařka mě posílala na plicní kvůli astmatu, tam se mi nechtělo. Zde jsem se dočetla, že to může být zablokovanou páteří. Nakonec to tak opravdu bylo, ale odblokovat ji byl problém. Masér mi nepomohl, protože jednak byl na mě jako na těhotnou moc jemnej, a stejně prokřupnout mě v sedící pozici možné podle mě nebylo. Nakonec mi pomohla silikonová baňka, kterou jsem si pomocí podtlaku a vazelíny přicucla na místo, kde jsem měla pocit, že je blok - v místě spodních hrudních obratlů - necelý večer jsem ji nosila a druhý den jsem celý den po 2 měsících mohla zhluboka dýchat. Večer po teplé sprše jsem si mohla dané místo prokřupnout. Občas se mi v průběhu dalšího měsíce stávalo, že se mi dušnost vracela, ale v mnohem mírnější formě, stačilo ještě párkrát použít baňku (funguje jako klasická skleněná baňka, akorát tady si nemusíte hrát s ohněm a můžete si ji nasadit bez cizí pomoci) a každý večer se prokřupávám.

• Nahlásit
  • Citovat
18633
2.5.12 12:21

mno a já jen přidám radu, že v případě jakékoli dušnosti!!!! v těhu i mimo něj! trvejte u svého lékaře na krevní testy na D-dimery!!!! Moje dušnost se za pár měsíců po ukončení těhu zopakovala, byla naprosto stejná jako jsem popisovala v úvodním příspěvku a jenom díky prozíravosti mojí obvoďačky, která se se zablokovanou páteří nehodlala spokojit tu ještě jsem, protože se jednalo o plicní embolii. Sice malého rozsahu,ale byla tam! Už přes půl roku se léčím a opravdu děkuji všem andělům strážným, že jsem tehdá těhotenství, porod atd. přežila!
Nikoho nechci vyděsit! Dušnost zvlášť ke konci těhu je normální!!! Ale raděj 10 zbytečných vyšetření, než něco zanedbat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
janulinkka1
4.6.12 21:24

Ahoj, chtěla bych se informovat.. mám problémy s páteři už od malička,prodělala jsem několik operací páteře.. Mám idiopatickou skoliozu.Chtěla bych se zeptat jestli má někdo stejný problém nebo aspoň podobný a měl dítě,jestli měl problémy během těhotenství nebo po těhotenství a jestli to dítě může také.. děkuji..

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama