Dva lístky na peníze pro sociálku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
carambol
Echt Kelišová 9450 příspěvků 24.10.14 12:21
Dva lístky na peníze

Dobré poledne,

pídila jsem se u zaměstnavatele (zda má všechny doklady), proč mi nepřišla PN od sociálky za září.

A bylo mi sděleno, že jsem nedodala lístek na peníze pro sociálku, která nemuže tušit, že mi trvá pracovní neschopnost.

Lístek na peníze jsem odevzdala 30.9 v zaměstnání a účetní mi teď psala, že ten použila pro svuj výpočet náhrady mzdy a pro sociálku už lístek na peníze není.

To je jako normální takový postup. Já jsem vždy dodávala pouze jeden lístek na peníze (i když se lámala náhrada mzdy a výplata nemocenské).

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
ferda30
Ukecaná baba ;) 1825 příspěvků 24.10.14 12:27

Ahoj, já marodím od 7.9. a po 14 dnech jsem posílala lístek na peníze, že neschopnost stále trvá a 30.9. jsem posílala další :think: Tak u mě teda byly dva lístky.

carambol
Echt Kelišová 9450 příspěvků 24.10.14 12:30
@ferda30 píše:
Ahoj, já marodím od 7.9. a po 14 dnech jsem posílala lístek na peníze, že neschopnost stále trvá a 30.9. jsem posílala další :think: Tak u mě teda byly dva lístky.

No já jsem na PN od 9.9.
to šel ten první papír z neschopenky. 23.9 - tedy po 14 dnech jsem dodávala 4 díl z neschopenky pro sociálku a 30. klasický lístek na peníze - že nemocenská pokračuje.

Takto to bylo vždycky.

A teď mi on napíše, že lístek na peníze použila ona a na sociálku nemá co poslat.

ferda30
Ukecaná baba ;) 1825 příspěvků 24.10.14 12:38

Tak to popletl zřejmě doktor-já dávala po 14 dnech 4 díl neschopenky a ještě k tomu lístek na peníze. Taky to pořád mění, člověk aby se v tom pak vyznal. A když marodí jednou za několik let, tak tuplem :zed:

carambol
Echt Kelišová 9450 příspěvků 24.10.14 12:38

Logicky bych řekla, že v mém případě pro zaměstnavatele je signál toho, že PN dál běží ten 4 díl s ružovým pruhem, který má poslat na ossz. Kor takhle v půli měsíce. Kdyby mi náhrada končila na konci, tak to pochopím, ale takhle nevím

carambol
Echt Kelišová 9450 příspěvků 24.10.14 12:39
@ferda30 píše:
Tak to popletl zřejmě doktor-já dávala po 14 dnech 4 díl neschopenky a ještě k tomu lístek na peníze. Taky to pořád mění, člověk aby se v tom pak vyznal. A když marodí jednou za několik let, tak tuplem :zed:

Ale lístek na peníze se vydává na konci měsíce.

dagmar.hribek
Stálice 80 příspěvků 24.10.14 12:41

Ahoj já jsem doma od 4.9 a také jsem dostala jeden po 14dnech a druhy ke konci měsíce teď už budu dávat jen na konci měsíce. a jednou se mi stalo že ho zaměstnavatel ztratil nikdo mi nic neřekl já čekala celý měsíc na peníze a nic.pak zaměstnavatel přiznal chybu najednou se našel. je vidět jaky mqj v papírech bordel. a do teď čekám na omluvu.Copa by to ty nádhery na osobním začali hledat dít nedostat peníze celý měsíc je asi normální. co jsem na ně pak vlítla najednou se po dvou dnech nasel. takže na to taky bacha.

ferda30
Ukecaná baba ;) 1825 příspěvků 24.10.14 12:42

@carambol No tak jsou nějaké novinky, já jsem taky koukala. Fakt jsem dávala po 14 dnech - 22.9. a pak ke 30.9. a dnes mi teprve přišly peníze, takže je vše ok. Další administrativa navíc. :zed: Zavolej k doktorovi a zeptej se ho na to. Taky nechápu, že jim nestačí ten na konci měsíce :nevim:

carambol
Echt Kelišová 9450 příspěvků 24.10.14 12:44
@ferda30 píše:
@carambol No tak jsou nějaké novinky, já jsem taky koukala. Fakt jsem dávala po 14 dnech - 22.9. a pak ke 30.9. a dnes mi teprve přišly peníze, takže je vše ok. Další administrativa navíc. :zed: Zavolej k doktorovi a zeptej se ho na to. Taky nechápu, že jim nestačí ten na konci měsíce :nevim:

Ale jim to stačí, proč by nestačilo.
Ona ho ani nepotřebovala, pro ni byl signál pokračující PN ten 4 díl.

To nejsou novinky, za deset let, co jsem kdy marodila vždycky stačil jeden lístek.

lpetra
Echt Kelišová 7713 příspěvků 24.10.14 12:50

Tvá účetní si měla nechat kopii toho lístku na peníze a originál odeslat s přílohou na sociálku to že i účetní měla mít originál lístku na peníze ke 14 dni pracovní neschopnosti už neplatí asi dva roky

carambol
Echt Kelišová 9450 příspěvků 24.10.14 12:51
@lpetra píše:
Tvá účetní si měla nechat kopii toho lístku na peníze a originál odeslat s přílohou na sociálku to že i účetní měla mít originál lístku na peníze ke 14 dni pracovní neschopnosti už neplatí asi dva roky

Jeslti ona na to nezapomněla nebo já nevím, co tam dělají.

lpetra
Echt Kelišová 7713 příspěvků 24.10.14 12:52

Nevím ale je to teda dost zásadní věc

ferda30
Ukecaná baba ;) 1825 příspěvků 24.10.14 12:52

Aha, tak vidím, že je to zas všude jinak. Tak asi opravdu chyba na straně účetní. :nevim:

Příspěvek upraven 24.10.14 v 12:54

carambol
Echt Kelišová 9450 příspěvků 24.10.14 12:54
@ferda30 píše:
Tak se nehádej, já se jen snažím pomoct ;) Evidentně to nestačí, když ti peníze neposlali a @dagmar.hribek, taky psala, že odevzdávala dva lístky, tak se s tím smiř, že to teď tak je. Přeju ať se to brzy vyřeší :kytka:

No asi to tak není. I na socce mi teď potvrdili, že lístek na peníze se dává vždy jen jeden.

ferda30
Ukecaná baba ;) 1825 příspěvků 24.10.14 12:56

@carambol Dávala jsem dva, tak asi jiný kraj - jiný mrav :think: Mám ČSSZ Brno.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Královna a vévodkyně na státní návštěvě: Panovnice tímto utnula všechny drby

Královna Alžběta (92) navštívila londýnskou univerzitu po boku Kate Middleton... číst dále >

Tvůrce Mafie pálí ostrými do ODS, schytal to Fiala i Novotný. Důvod? Klaus!

Vyloučení Václava Klause mladšího (49) z ODS vyvolalo na pořádný rozruch. K... číst dále >