Dvě dospělé kočky a kotě

597
21.11.20 14:50

Dvě dospělé kočky a kotě

Ženy, nemáte některá zkušenost, jak pomoci kočkám, aby si na sebe zvykly? O co jde :máme dvě dospělé kočky, z nichž jedna je bojácná a nechá si vse líbit a druhá dominantní a na ostatní kočky např. z okolí vyloženě zlá. Před pár dny jsme našli zbídačelé kotě a pokud se nepodaří sehnat mu nový domov, tak zůstane nejspíš u nás. Jenže co ty naše dvě kočky? Nemáte zkušenost? U té jedné se bojím, aby strachy neutekla a u druhé, aby koteti něco neudělala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10937
21.11.20 14:59

To se asi musí zkusit. Je to vždycky sázka do loterie.

Pokud by na Tvoje obavy došlo, řeší se to režimově - moje známá, velká kočkomilka, třeba měla roky kočky oddělené dveřmi, že se prostě nemohly potkávat. Někdy se to zlepší věkem.

Doporučuju před sblížením koček dát do zásuvky Feliway, to je pro kočky uklidňující.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18234
21.11.20 15:24

Pokud máš doma dominantní kočku, tak to nejspíš nikdy dobrý nebude. Zkus koťeti najít jiný domov.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51659
21.11.20 15:33

Dala bych jim cas. My mame k 6r. Britakovi aky zachranene, obyc. kote. Ktere cekal nepekny osud. Klukum trvalo skoro tyden, nez se stali kamaradi. Ted jsou verna dvojka. Hledaji se, kde je druhy. Radi spolu :lol:.
Pokud by to neslo, tak koteti najit rodinu, ktera se ho ujme. Ale dala bych jim cas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
21.11.20 15:34

Bohužel mám zkušenost, kdy naše dospělá kočka nesnesla kotě.
Našla jsem kotě na ulici, vzala jsem ho k veterináři a následně domů. Kotě si chtělo hrát s dospělou kočičkou, ale ona se k tomu neměla. Měly jsme naději, že to bude jen ze začátku, ale bohužel. Musely jsme kotěti najít jiný domov. :,( S majitelkou máme skvělý vztah a posílá nám fotky, je tam šťastný. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
21.11.20 18:08

My jsme to měli obráceně, dospělý kocour napadal kotě - kočičku. Ze začátku jsem je musela oddělovat a hlídat, aby nedošlo k úrazu. Po třech měsících se to srovnalo a spávali vedle sebe v pelíšku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11895
21.11.20 20:40

Máme 2 dospělé ( vykastrovany kocour a kočka) a teď přibyla 2 kotatka.,kočka na ne občas syčí ( je též dominantní ), kocour je s nimi úplně v pohodě. Ze začátku na ne syčela pořad, teď jen, když si chtějí hrát a ona nemá náladu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
597
23.11.20 22:56

Děkuji všem. Tak kupodivu je to zatím tak, že ta dominantní kočka si kotete nevšímá. Jen když přijde těsně k ní, tak na něj zavrci, ale jinak ho ignoruje. Bohužel druhá kočka je vyblázněná, utíká před ním, schovává se :( Tak nevím… Ten Feliway máte vyzkoušený? Co by případně mohlo pomoct, aby si na sebe zvykly?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10937
24.11.20 06:47

@Mialina My jsme Feliway dávali když se kočky stěhovaly, a i když jsou dost neurotici, tak to zvládly v pohodě (stěhovali jsme se 3×), a to byl všude bordel, věci, nový byt, nový nábytek… Čili bych to určtě zkusila.

Ale jinak jestli kočka zdrhá, je to lepší, než kdyby po sobě s kotětem šly. S tím Feliwayem bych tomu dala pár dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat