Kočka nežere

8108
19.11.20 10:21

Kočka nežere

Ahoj holky, můj dotaz se netýká paradoxně dětí ani těhotenství ale kočičky která najednou přestala žrát..máme 7 letého vykastrovaného kocoura který je na urinarni dietě.. granule baštil normálně nicméně poslední týden ne a ne do něj něco dostat..zajímavé ale na celé situaci je to, že by se mohl utlouct po kokinech..pije a čůrá normálně akorát nám z toho nezrani docela zhubl.. a co se u nás změnilo? Předělali jsme kotel z koupelny do technické místnosti - když byl kotel v koupelně, kocour chodil na vodu co odtékala z kotle, to jsme zatrhli protože voda byla špinavá,. odpadní..teď už nemá možnost se k ní dostat a spíš bych řekla, že to celé bojkotuje..

Ptám se jen jestli má někdo podobnou zkušenost a jestli je opravdu nutné letět k veterináři nebo stačí granule vyměnit.. kapsičky na něj nefungují, on prostě jen ty svoje smrady z kotle a suché granule.. nechci s ním hrát hru „kdo to vydrží dýl s nervama“, vím, že by to vyhrál, s kočkou nesoupeřím..

Děkuji za rady a pomoc.

Krásný den přeje Skaiqy :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19.11.20 10:54

Ahoj, podobnou zkušenost nemám, ale napadá mě, jestli třeba něco v tlamičce? Náš kocour přestal jíst, protože měl zánět dásní a zkažené dva zuby, nechali jsme mu je vytrhnout a už je zase spokojená a papá :-) dál mě napadají různé prebery - je odčervený? kvůli tomu by taky mohl přestat jíst…je otázka jestli je vybíravý nebo prostě nežere vůbec nic…třeba ani když bys mu nabídla kousek šunky nebo vařeného masa?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
657
19.11.20 11:01

Po tak dlouhé době bych na veterinu rozhodně jela. Když zvíře nejí, značí to většinou problém. Může mít třeba nějaký problém v tlamičce. A také bych zkusila odčervení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9333
19.11.20 11:22

Mamce domácí kocour přestal žrát a hubnul, protože měl škrkavky. Pak už to došlo tak daleko, že jen spal a byl slabý, jen, co se odčervil, do týdne lítal jako střela. Musel je naňuchat z bot, protože nikde venku nebyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9333
19.11.20 11:24

A jinak kokino máš na mysli sladké? To by kočky vůbec neměly, ve velkém množství to pro ně může být až jedovaté. Nepije víc, že by mohl mít cukrovku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14602
19.11.20 11:32

Je potřeba jet k veterináři - delší hladovění u koček může docela poničit právě ledviny. Delší hladovění je u koček pár dnů.

A rozhodně to nedělají naschvál, to je na kočku příliš abstraktní koncept, dělat něco naschvál. (včetně chcaní do bot a nebo postele - tam jsou motivace povětšinou strach a potřeba bezpečí, popřípadě teriorialita)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8108
19.11.20 11:38

Děkuji holky, odpovím hromadně jestli nevadí..

• odcerveny je ale tlamu mu určitě zkontroluji, děkuji za radu..pije normálně, loni v zimě jsme měli zase opačný problém kde nepil vůbec a skončili jsme na kapackach a katetrizaci protože měl kameny..teď to hlídame, na cukrovku byl vyšetřen a nemá.. Dostává svoje pamlsky (špatně jsem to napsala).. z domácího jídla nedostává absolutně nic.. mazlivý je stejně..

Ven vůbec nechodí a druhá kočka taky ne..on je docela paličák, je to miláček ale paličatý :) co Vám budu říkat..chlap :lol:

Ještě jednou Vám mockrát děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
238
19.11.20 11:38

Podobnou zkušenost mám, kocour zhubl a přestal jíst, bylo to selání ledvin, a už nešel zachránit. druhý nám pohubl, pro sichr jsme ho nechali zkontrolovat a měl zánět dásní na stoličkách který jsem neviděla, koukala jsem se jen na přední zuby. Třetí kocour přestal jíst a hodně spal a byl to zánět žlučníku.

prostě nečekat a jet na veterinu, krevní testy nesotjí tolik a aspoň budete vědět na čem jste. Zítra by mohlo být pozdě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3235
19.11.20 11:42

@Skaiqy zkusila bych mu nabídnout něco jiného, moje kočka má stále v misce granule, jinak dostává syrové maso, krůtí, kuřecí, hovězí, miluje vařeného kapra, venku loví myši, tak ji pravidelně odčervuji a dávám někdy smetanu. Prostě rozmanitou stravu.
Tvůj kocourek může mít zkažené zuby, měla známá, kočka jí přestala žrát a vet jí vytrh skoro většinu zubů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
19.11.20 12:15

@Skaiqy Já můžu dát akorát tip na granule. My máme kocoura také na urinální dietě kvůli struvitům. Před tím jedl kocour jen suché granule, poměrně levné (nějaká Purina) a odmítal cokoliv jiného…kupovala jsem všechny možné kapsičky, paštičky, prémiové granule, čerstvé maso, vařené maso…no prostě ke všemu jenom čuchnul a dokud nedostal tu svojí Purinu, tak by nežral. Pak měl problémy s těmi struvity a veterinářka nám tedy doporučila přejít na Royal Canin Urinary S/O…no tak jsme trochu skepticky objednali malé balení, že to do něj nejspíš stejně nedostaneme a kupodivu žere to jak prokopnutej :lol: a dokonce od té samé diety prodávají i kapsičky a ty začal žrát také.
Jinak určitě, jak píšou holky přede mnou, tak zkontrolovat tlamičku, i když si myslím, že kdyby měl bolesti při žraní, tak nesežere ani ty pamlsky…nevím, jaké dáváte, ale některé jsou taky dost tvrdé.
Spíš mi to přijde jako bojkot, kvůli tomu kotli… některý kočky jsou prostě psychicky trošku jiný no :D nám veterinářka řekla, že i ty močový problémy jsou obvykle psychické…koupili jsme kvůli tomu i ty feromony do zásuvky (Feliway) a to si myslím, že mu pomohlo. Samozřejmě za dodržování diety :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17257
19.11.20 12:24

@Skaiqy opravdu jeďte k veterináři, může to být cokoli, že by kocour nežral kvůli kotli mi připadá jako blbost, kdyby byl naštvaný, tak by spíš čural, kam se nemá

• zvíře, které nežere, je nemocné - ať pak nepláčete, že jste něco zanedbali - a po týdnu nejezení už mu fakt jde o život
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
19.11.20 12:27

Stres?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9333
19.11.20 12:39

Jinak tedy, my jsme od jednoho kocourka odjeli 25.prosince, kdy mu nic nebylo, 26. přestal žrát a když jsme ho odvezli 27.na veterinu, výsledky prokázaly selhání ledvin. Veterinář mu dal ještě infuzi a než mu stihla vykapat, tak zemřel. Bylo mu kolem 10 let, trpěl opakovaně na záněty močového měchýře, struvity a párkrát byl cévkovaný kvůli neprůchodnosti močové trubice. Dle doktora musel trpět dlouhodobě chronickými bolestmi a nikdy to na něm nebylo poznat. Byl to ten nejmazlivější plyšák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8108
19.11.20 14:09
@stinga píše:
@Skaiqy opravdu jeďte k veterináři, může to být cokoli, že by kocour nežral kvůli kotli mi připadá jako blbost, kdyby byl naštvaný, tak by spíš čural, kam se nemá
  • zvíře, které nežere, je nemocné - ať pak nepláčete, že jste něco zanedbali - a po týdnu nejezení už mu fakt jde o život

Jedem, hlavní granule nezral, chtěl jen pamlsky a doteď byl velmi aktivní, hrál si s druhou kočkou bez potíží..on je velká citlivka na vše, vadilo mu i když jsem odešla na 3 dny k našim nebo jsem jen přestěhovala křeslo o dva metry dál v obýváku..tak proto jsem soudila, že když jsme mu zamezili pít ten sajrajt z kotle tak se jednoduše naštval a stávkoval..Ale rozhodně jedeme na veterinu..už není nač čekat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8108
19.11.20 14:15

Děkuji holky, jedeme na veterinu, už není nač čekat..všem moc děkuji a prosím, držte nám palce.. :srdce: skutečně děkuji za vše..!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama