Dvouletá holčička pije až moc tekutin

28.10.19 15:16

Dvouletá holčička pije až moc tekutin

Dobrý den maminky. Mám s malou takový již dlouhodobější „problém“, ačkoli možná to zase takový problém není. Obecně zkrátka hodně pije (přes den a někdy i během noci, když se budí). Myslím, že takové 2litry tekutin vypije přes den zcela bez problému. Pije tak nějak obecně vše, ale je pravda, že je někdy vybíravější a čisté vody vypije míň, takže jí přidávám malinko ochuceného moštu, nebo dělám čaje. Začalo to přibližně v létě, kdy „nepustila lahvičku z ruky“, ale i přes ochlazení vesele lohní i nadále. Nejčastěji pije z kojenecké lahvičky, ale umí již normálně z hrníčku. Myslím si, že je to už takový zlozvyk, často se tím spíš uklidňuje, když je nevrlá apod..Když je např. zabraná do hry, zkoumá atd.., tak si na pití třeba dvě hodiny ani nevzpomene. Uvažuji, že to proberu i s dětskou lékařkou. Nemáte některé nějaký tip, jak tento zlozvyk odnaučit (pokud je to tedy zlozvyk).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1323
28.10.19 15:20

V první řadě bych ji sebrala tu láhev. Nejspíš je to zlozvyk v tom dumlani lahvičky. Dcera to tak taky měla, když jsem sebrala lahev, a zůstaly ji na pití jenom sportovní láhve nebo hrníčky, už ji to pití tak nebavilo samozřejmě. Plus není to dobré na zuby, mě jako dítě nechali pít z láhve asi do 4 let a měla jsem zkažené přední zuby a předkus :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.10.19 15:24

@Schíza008 tak jí dávej jen obyčejnou vodu, v čem je problém :nevim:? A vyhod lahvičku a používejte jen hrneček. Jestli i pak bude pít moc, tak to res s doktorkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2035
28.10.19 15:27
@Schíza008 píše:
Dobrý den maminky. Mám s malou takový již dlouhodobější „problém“, ačkoli možná to zase takový problém není. Obecně zkrátka hodně pije (přes den a někdy i během noci, když se budí). Myslím, že takové 2litry tekutin vypije přes den zcela bez problému. Pije tak nějak obecně vše, ale je pravda, že je někdy vybíravější a čisté vody vypije míň, takže jí přidávám malinko ochuceného moštu, nebo dělám čaje. Začalo to přibližně v létě, kdy „nepustila lahvičku z ruky“, ale i přes ochlazení vesele lohní i nadále. Nejčastěji pije z kojenecké lahvičky, ale umí již normálně z hrníčku. Myslím si, že je to už takový zlozvyk, často se tím spíš uklidňuje, když je nevrlá apod..Když je např. zabraná do hry, zkoumá atd.., tak si na pití třeba dvě hodiny ani nevzpomene. Uvažuji, že to proberu i s dětskou lékařkou. Nemáte některé nějaký tip, jak tento zlozvyk odnaučit (pokud je to tedy zlozvyk).

Měla jsem s dcerou to stejné. Pila jak duha.Pote ,co se rozbila láhev a začala pít z hrnku, pila míň. Ale celkově vypije určitě víc než já. Ted je jí 6.S tou lahví to bylo tak do 2,5-3 let.uz přesně nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.10.19 15:36
@Schíza008 píše:
Měla jsem s dcerou to stejné.Pila jak duha.Pote ,co se rozbila láhev a začala pít z hrnku ,pila míň.Ale celkově vypije určitě víc než já.Ted je jí 6.S tou lahví to bylo tak do 2,5-3 let.uz přesně nevím.
@dickys píše:
V první řadě bych ji sebrala tu láhev. Nejspíš je to zlozvyk v tom dumlani lahvičky. Dcera to tak taky měla, když jsem sebrala lahev, a zůstaly ji na pití jenom sportovní láhve nebo hrníčky, už ji to pití tak nebavilo samozřejmě. Plus není to dobré na zuby, mě jako dítě nechali pít z láhve asi do 4 let a měla jsem zkažené přední zuby a předkus :roll:

Dcera měla láhev do 2,5-3 let, dudel do 5.Mliko pila v noci do těch 3 let. Prvni zuby nádherné, ani jeden kaz. Druhe zuby ze začátku vypadly, že už tak rovné nebudou a nakonec se jí srovnaly tak, že je má opět krásné. Diky bohu.Ja sama jsem na tom jako dítě byla stejně s tou lahví i dudlem, zuby mám naprosto rovné, nikdy jsem neměla rovnátka. Tim nechci říct, že ta láhev a dudel na zuby nemá vliv, ale taky hrají velkou roli geny (aspoň dle toho, co vidím u nás).Někdo je prostě náchylnější na kazy a celkově -malokdo má dudel a flašku tak dlouho jak to bylo u nás a přesto má ty zuby v prd.eli už od dítěte… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
1085
28.10.19 15:39

Syn pije od mala hodně. Má lahev s brčkem. Vypije tak 2,5l denně. Pít z hrníčku samozřejmě umí, je mu 5, ale radši pije z té lahve. Dle dr. mám být ráda, že pije, protože rodiče většinou řeší opak. Ale nemělo by to překročit těch 2,5l.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.10.19 15:59

Moc nechápu, co tedy mamince vadí - dítě pije moc tekutin - to je snad dobře, nebo chce dítě mučit žízní? :think: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
10329
28.10.19 16:04

Má to místo dudlíku.

Domluv se s ní na odložení kojenecké láhve a dávej jí pít jen vodu nebo neslazený čaj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2160
28.10.19 16:08

Dávej jen vodu nebo neslazený čaj, nejlépe jen do hrnečku a uvidíš, jestli spotřeba klesne. Pokud by i dál pila víc, poradila bych se s doktorkou. A zkus opravdu spočítat kolik toho vypije. Dělej třeba čárky za celý vypitý hrnek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17327
28.10.19 16:12

Nejdřív zjisti jestli nemá cukrovku u té se pije hodně až budeš mít potvrzeno že ne tak je to zlozvyk

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
39625
28.10.19 16:32

Tak jestli ji davas sladky piti, tak to treba pije protože ji to proste chutná.. Moje deti nemaj problem s pitim, pijou jen vodu z lahve od kubika ale jak tam maj tu sladkou original vodu, tak to vypijou pul litru jako nic :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
28.10.19 17:12

Vem ji tu láhev s dudlíkem. Má to jen jako zlozvyk, jak říkáš uklidnuje se tím. A zbytečně si křiví zuby. A ještě jak pije sladké džusy to je na zuby to nejhorší a ještě to pije celodenně. Nic dobrého. Vzít láhev a dát jen vodu, případně neslazený čaj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.11.19 23:11
@Veru1987 píše:
Vem ji tu láhev s dudlíkem. Má to jen jako zlozvyk, jak říkáš uklidnuje se tím. A zbytečně si křiví zuby. A ještě jak pije sladké džusy to je na zuby to nejhorší a ještě to pije celodenně. Nic dobrého. Vzít láhev a dát jen vodu, případně neslazený čaj.
Tak rozhodně se pokusím, postupně jí „sebrat láhev“. Jinak dávám i čistou vodu, ale častěji to ředím. Rozhodně to ale nemá sladké, jen to není zkrátka zcela bez chuti. I čisté vody kolikrát vypije poměrně dost. S hrníčkem je to jiné, to pije umírněneji. Přes noc v polospánku jí ale z hrníčku asi jen tak pít nedonutím. Děkuji za rady, upřímně to také vidím jako naučený zlozvyk. Každopádně děkuji za rady.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
3.11.19 07:30
@Schíza008 píše:
Tak rozhodně se pokusím, postupně jí „sebrat láhev“. Jinak dávám i čistou vodu, ale častěji to ředím. Rozhodně to ale nemá sladké, jen to není zkrátka zcela bez chuti. I čisté vody kolikrát vypije poměrně dost. S hrníčkem je to jiné, to pije umírněneji. Přes noc v polospánku jí ale z hrníčku asi jen tak pít nedonutím. Děkuji za rady, upřímně to také vidím jako naučený zlozvyk. Každopádně děkuji za rady.

Dcera má tři roky a půl už skoro a pije UM taky z láhve z dudlu. Ale jen v noci kolem 4 ráno a před spaním večer. Tak přeji hodně štěsti :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
3.11.19 07:31
@Schíza008 píše:
Tak rozhodně se pokusím, postupně jí „sebrat láhev“. Jinak dávám i čistou vodu, ale častěji to ředím. Rozhodně to ale nemá sladké, jen to není zkrátka zcela bez chuti. I čisté vody kolikrát vypije poměrně dost. S hrníčkem je to jiné, to pije umírněneji. Přes noc v polospánku jí ale z hrníčku asi jen tak pít nedonutím. Děkuji za rady, upřímně to také vidím jako naučený zlozvyk. Každopádně děkuji za rady.
Dcera má tři roky a půl už skoro a pije UM taky z láhve z dudlu. Ale jen v noci kolem 4 ráno a před spaním večer. Tak přeji hodně štěsti :-)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama