Dvoulete dítě a stale plinky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lolaOV
Stálice 93 příspěvků 08.08.19 12:25
Dvoulete dítě a stale plinky

Zdravím maminky, máme doma chlapečka 2roky a čtvrt a stále má plinky. Už několikrát jsem ho doma nebo venku nechavala bez plinky, bud jsem se ho neustále ptala či se mu chce čůrat a vždy mi řekl ne, nebo jsem ho prostě občas posadila na nočník nebo záchod s prkynkem, ale nikdy se nevycural :nevim: Potom jsem mu natáhla zpátky tepláky nebo slipy, šla na minutku pryč, dojdu zpátky nebo on za mnou a uz byl mokrý. Furt mu říkám at mi řekne az bude chtít čůrat ze půjdem a dostane kokinko apod, ale buď mi na to řekne : to ne. Nebo mi neřekne vůbec. Už nevím jak ho to naučit, chtěla jsem to stihnout dokud je venku teplo, ze může i po zahradě létat nahaty, ale vždycky se vycura kdekoliv a neřekne, takze nevim jak na to. Asi neni ještě úplně připravený? :kytka: Furt do mě někdo hustí jak už by neměl mít plinky, ze deti kolem uz dávno nemají apod :zed: Vždyť každé ditko je jiné přece. Jen teda nevim jak to udělat aby mu to už šlo :?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinea12
Hvězda diskuse 38474 příspěvků 08.08.19 12:28

Je malej, neres :nevim:
Mam za mesic dvouletého a pochybuju, ze za ctvrt roku bude bez plin, taky jsem ho zkousela, ale zatim bez uspechu, tak to nechavam bejt

Příspěvek upraven 08.08.19 v 12:29

arinecka
Kelišová 6954 příspěvků 08.08.19 12:29

@lolaOV Ještě není připravený, to přijde neboj. Kdo do tebe hustí že by je už neměl nosit? Každé dítě je jiné :nevim:

Ivul87
Ukecaná baba ;) 1130 příspěvků 08.08.19 12:30

Nestresuj :) Syn byl bez plenky cca ve 2,5 letech pres den. Na noc ji mel jeste tesne pred nastupem do skolky.

katyna1984
Zasloužilá kecalka 961 příspěvků 08.08.19 12:30

Máme doma to samé, i stejný věk a prostě se nedaří. Také jsem sázela na leto a na teplo. Klidně si na nočník sedne, ale to je tak vše. Pak si přinese plínku. Doufám, že už se brzo zadaří, myslím, že to je jen o prvním zdaru, pak už to půjde samo.

Keyllah
Extra třída :D 13211 příspěvků 08.08.19 12:31

@lolaOV je to kluk, potřebuje k tomu dozrát. Někdo to zvládne dřív, někdo později, protože má jiné zájmy ;) náš to ve 2 letech nedával, ale ve 2,5 to zvládl bez problémů. Bacha ať mu to nějak nezprotivíš, prostě počkej, postupně nabízej/ptej se, ale netlač na něj a uvidíš, že časem to půjde ;)

Lathi
Kecalka 359 příspěvků 08.08.19 12:32

Ja ma dceru starsi a to same. Je ji 2,5 roku a jen na plene. Jeste nevnima ze se ji chce a vim ze to nema cenu se stím trapit. Dej mi cas a neres. Prvni syn se odplenkoval chvilku druhem roce, nema cenu na nej tlacit. Navic je nechci ucit na nocnik ale rovnou na zachod.

lolaOV
Stálice 93 příspěvků 08.08.19 12:32

@arinecka Takové reci ma vždycky moje chytrá tchyně :lol: Ze muj uz v roce byl bez plinky apod

Aiya
Stálice 74 příspěvků 1 inzerát 08.08.19 12:32

Nechte ho i doma chodit nahatého, respektive alespoň od pasu dolů. Často mají děti i jen se slipama pocit, že maj plínku. Pár dnů trvá, než to dítěti dojde, ale pokud se třeba do týdne nechytne, zkuste to později.

Keyllah
Extra třída :D 13211 příspěvků 08.08.19 12:32
@katyna1984 píše:
Máme doma to samé, i stejný věk a prostě se nedaří. Také jsem sázela na leto a na teplo. Klidně si na nočník sedne, ale to je tak vše. Pak si přinese plínku. Doufám, že už se brzo zadaří, myslím, že to je jen o prvním zdaru, pak už to půjde samo.

ten můj se v létě do toho stejný oblečení s klidem i dvakrát po sobě počůral a nehlo s ním nic :mrgreen: prej, nech ho v mokrým, bude mu to vadit…houbelec, stihlo to na něm uschnout a pročůral ho pak znova :mrgreen:

Renca8
Ukecaná baba ;) 1605 příspěvků 08.08.19 12:33

Ahoj mam skoro dvouletou. Na nocnik ji posazuji co sama sedi. Taky jsem si myslela jak se me to ted pres leto povede a nic. Nerika si, ale obcas vidim ja si saha mezi nohy tak to na nocnik stihame. Ale vetsinou si ani tak neukaze takze plinku ma furt. Vykadi se vycura ale nerekne si. Zkousela sem ji nechavat v mokrym aby ji to vadilo a taky nic. Presne jak pises, dam ji na nocnik odejde ze nic a za chvili se vycura..tak jsem to vzdala a zkusim zase za cas. Curani a kadeni na nocnik ji nevadi jen si nerekne

Příspěvek upraven 08.08.19 v 12:36

Amelie30
Závislačka 3335 příspěvků 08.08.19 12:34

Malý byly dva teď, akorát učím na nočník. Je malej, do tří let času dost. A kluci dozrávají obecně později. Jinak, za ty děsně chytrý rady, že by dítě už mělo chodit na nocnik, bych vraždila. Tohle dělá hodně starší generace, si pamatuju s první dcerou jsme v roce a půl skončili ve špitále. Starší sestřička jecela jak píchlá, že už má dávno chodit na nočník, mladší to neresila, že má čas. Tož tak, bud v klidu. ;)

lolaOV
Stálice 93 příspěvků 08.08.19 12:35

@katyna1984 Přesně, u nás si taky jen sedne, ale to je všechno. Ale je to pokrok, jeste nedávno z něho utikal :D Jenze jak na to první vycurani, to teda nevim :nevim:

lolaOV
Stálice 93 příspěvků 08.08.19 12:36

@Keyllah No snažím se takto uz asi druhý měsíc a furt nic. Tak vždycky ho treba zase týden nechám tak a zkusím znovu, ale opět nic. Je fakt ze on je neskutečně akční dítě, takze ho zajímá furt něco jiného než nějaký nočník nebo záchod :D

Anny0694
Kecalka 125 příspěvků 1 inzerát 08.08.19 12:37

Také mi můj dvouletý nechodí na nočník, ještě k tomu nedozrál, ono to přijde :) snad :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama