Péče o pindíka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 21:43
Péče o pindíka

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli se má chlapečků přetahovat předkožka nebo ne. Co jsem slyšela, tak jsou dva tábory a každý říká něco jiného. Sama nevím jestli mám 4 týdennímu chlapečkovi přetahovat nebo ne? Lékařka mi říkala, že prý přetahovat nemám, že mu to pak udělá sama…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
reny14
Závislačka 2539 příspěvků 04.08.19 21:48

No řekla až po 3.roce…

Doctus
Závislačka 4546 příspěvků 04.08.19 21:49

Řeknu to asi takhle, pokud nebude mít potíže při močení (ballooning effect) nebo v budoucnu časté záněty (ať již předkožkového vaku nebo komplikované infekce močových cest), tak do 6 let se předkožky nemusíte příliš všímat. A určitě si nenechejte líbit, aby v časném batolecím (nedej Bože v kojeneckém) věku stahovala předkožku praktická lékařka.

(časný) Přetahovací tábor je zhruba stejně aktuální jako poslední vydání Rudého práva.

Netopýr1
Ukecaná baba ;) 1158 příspěvků 04.08.19 21:50

4 týdennímu fakt ne. 8o nám lékařka říkala, že od roka pomalu začínat, ale nějak neřešit. Klukům se uvolnila sama až kolem tří let, přetahovali jsme od roka když jsme si vzpomněli, občas ve vaně. Nijak pravidelně.
A hlavně jen kousíček, nijak násilně. Dokonce jsem četla nějaké poslední doporučení, že si tří let není třeba si ho vůbec všímat. :nevim:

Příspěvek upraven 04.08.19 v 21:51

Kristýna 526
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 04.08.19 21:50

4 týdennímu chlapečkovi je určitě brzy

LucieDom
Stálice 60 příspěvků 04.08.19 22:02

Nám doktorka říkala až od roka to zkoušet, malému jsou dva a už si přetahuje úplně sám

pufik20
Kecalka 388 příspěvků 04.08.19 22:10

Přidám otázku doufám, že nevadí zakladatelce. Od roku jsem přetahovala. Ve třech letech mu to šlo krásně. Ale najednou začal říkat, že ho to bolí a pak, už to nešlo vůbec. Dr nám na to dal mastičku, že jí máme zavádět dovnitř aby kůže byla zase pružná a šla přetáhnout. Když by to nepomohlo měl by jít syn za operaci. Měl někdo stejný problém? Nevím jestli máme čekat, když by mastička nepomohla, nebo nechat udělat operaci?

Doctus
Závislačka 4546 příspěvků 04.08.19 22:17

@pufik20
Neměl zánět nebo poranění? Bohužel u přetahování v tak malém věku vznikají i při zdánlivě bezproblémovém přetahováním malé trhlinky, které pak způsobí zjizvení, čímž se stav rapidně zhorší.

Kriss Tina
Extra třída :D 12214 příspěvků 04.08.19 22:21

Tak malému fakt ne. My přetahovali až od 3 let.

paandatko
Ukecaná baba ;) 1299 příspěvků 04.08.19 22:32

Hlavne bych si davala pozor, at mu lekarka predkozku nestrhne nasilim. Z toho jejiho " udela sama" to tak vyzniva.

Doctus
Závislačka 4546 příspěvků 04.08.19 22:36

Jak říká doc. Šmakal O přetažení předkožky se chlapci postará nejpozději první přítelkyně. :D

Tecumseh
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 04.08.19 22:39
...

Určitě přetahuj co nejčastěji, ale pouze tatínkovi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 23:08
@Doctus píše:
Jak říká doc. Šmakal O přetažení předkožky se chlapci postará nejpozději první přítelkyně. :D
:lol: asi blba reakce, ale prvni co me napadlo - jako fakt? Oni si to „nestahnou“ treba pri masturbaci? Omlouvam se za pitome dotazy, ale peci o muzsky ud vubec nerozumim a nerada bych mu s nim neco udelala. Me prave lekarka rikala at si ho nevsimam, ale babicky a jine starsi skoly me pomalu ukamenovaly, ze nestahuju, ze ony stahovaly. Manzel si samozrejme nic nepamatuje (nastesi, ale ma vse v poradku).

Jen se zeptam, co by se tedy mohlo stat, kdyz bych pretahovala uz ted? O nejakych drobnych poranenich jsem cetla, ale cemu presne to vadi? Moc dekuji.

Doctus
Závislačka 4546 příspěvků 04.08.19 23:09

To řekl samozřejmě v nadsázce, dané větě předcházel výrok Postupem času si začnou hrát s předkožkou sami…

Bídžej
Ukecaná baba ;) 2494 příspěvků 1 inzerát 04.08.19 23:11
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli se má chlapečků přetahovat předkožka nebo ne. Co jsem slyšela, tak jsou dva tábory a každý říká něco jiného. Sama nevím jestli mám 4 týdennímu chlapečkovi přetahovat nebo ne? Lékařka mi říkala, že prý přetahovat nemám, že mu to pak udělá sama…

4 týdennímu vůbec 8o a doktorce bych to zakázala, když už se to dělá, tak až nejdřív po roce a vždy při koupání, kdy je to zvlhčené. Já třeba přetahovat neplánuji vůbec, může to spíš ublížit, ale zkus si načíst na netu a udělej si vlastní názor :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama