Jak vypadá váš den s batoletem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nowena
Stálice 60 příspěvků 03.08.19 19:01
Jak vypadá váš den s batoletem?

Ahoj. Takové téna na odlehčení, jak vypadá váš den s batoletem? Máte každý den stejný a držíte se striktně režimu?
U nás je to jak kdy. Jediné co dodržujeme striktně pouze “večerní” rituál. Koupání, mazání a uspávám víceménně ve stejnou dobu, jinak máme každý den jiný, hodně cestujeme. Teď bydlíme měsíc s příbuznými, pomáháme jim a hodně nám do toho kecají. Jen tedy pokud najedu na ty režimy a každý den víceménně stejný, tak začínám upadat do nezájmu, nemám pak vůbec tak dobrý pocit na konci dne jako když si to děláme po svém. Zajímá mě jestli to tak taky někdo má, nebo jestli je to vážně tak neobvyklé.

Reakce:
ivisek85
Zasloužilá kecalka 772 příspěvků 03.08.19 19:22

My striktně taky dodržovali večerní rituály, ve stejnou dobu mýt, spát…přes to nejel vlak. Přes den bylo jedno kde jsme, ale opět ve stejný časy bylo jídlo i spaní po obědě. Myslím, že když ten den měl nějaký řád, vyplatilo se, bez ohledu na to, jestli jsme doma, na výletě nebo na návštěve.

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1287 příspěvků 99 inzerátů 03.08.19 19:24
@Nowena píše:
Ahoj. Takové téna na odlehčení, jak vypadá váš den s batoletem? Máte každý den stejný a držíte se striktně režimu?
U nás je to jak kdy. Jediné co dodržujeme striktně pouze “večerní” rituál. Koupání, mazání a uspávám víceménně ve stejnou dobu, jinak máme každý den jiný, hodně cestujeme. Teď bydlíme měsíc s příbuznými, pomáháme jim a hodně nám do toho kecají. Jen tedy pokud najedu na ty režimy a každý den víceménně stejný, tak začínám upadat do nezájmu, nemám pak vůbec tak dobrý pocit na konci dne jako když si to děláme po svém. Zajímá mě jestli to tak taky někdo má, nebo jestli je to vážně tak neobvyklé.

stereotyp mě ubíjí, takže tě naprosto chápu, proto mám 3 děti, s nima opravdu stereotyp nehrozí… a ano jediné rituály co máme s malou je ranní mléko a večerní koupání a opět mleko ;) a postel :hug:

mrav
Vesmírná mluvilka 32128 příspěvků 03.08.19 19:50

Záleží dost na tom, jak je batole staré. U nás - ženu nemám - je to jak kdy. Někdy stereotip, někdy koupání. A že dcera docela dobře a ráda plave s rukávky a plavacím kolem. Dcera bude mít v listopadu čtyři roky, bez mámy je od necelých dvou. Možná to chce chvilku počkat. :mavam:

stinga
Echt Kelišová 8999 příspěvků 03.08.19 20:14

@mrav jen technická, batole je dítě od 1 do 3 roků, od 3 do 6 se nazývají předškoláci

Nowena
Stálice 60 příspěvků 03.08.19 20:16

@mrav dceři je 15 měsíců, jsem na ní víceméně sama, ale já jsem dobrodružná duše a dcera to má asi po mě. Když je stereotyp, tak jsme nešťastné obě. Na druhou stranu se všude píše o režimech atd. a přitom nám zabírá v podstatě divočina.

mrav
Vesmírná mluvilka 32128 příspěvků 03.08.19 20:20
@Nowena píše:
@mrav dceři je 15 měsíců, jsem na ní víceméně sama, ale já jsem dobrodružná duše a dcera to má asi po mě. Když je stereotyp, tak jsme nešťastné obě. Na druhou stranu se všude píše o režimech atd. a přitom nám zabírá v podstatě divočina.

Každému vyhovuje něco jiného - nechal bych to tak. Ale jestli jsi s malou sama - taky si někdy odpočiň. Spokojená máma toho zvládne víc, než ta vyhořelá. :pankac: :mavam:

Sashie
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 03.08.19 20:38

Ráno vstát, hodinka příprav, pak na tři hodinky ven, oběd, spaní. Odpoledne podle počasí a potřeby. Syn je náročný na pohyb, takže se snažíme odpoledne být zase aspoň dvě hodiny mimo byt. Vracíme se na večerníček, pak večeře, čtení knih a příprava na spaní. Většinou v půl deváté do postele. Vše se přizpůsobuje aktuálnímu stavu. Ale mému dítěti vyhovuje pravidelný režim, jinak je na pěst. Pro mě je to stereotyp, ale funguje. Vařím a uklízím když spí, nebo když ho vezme ven manžel.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2328 příspěvků 03.08.19 20:42

@Nowena mám taky 15 měsíční, režim máme v jídle - dodržuji přibližně stejný čas, chodí kolem poledne spát a potom večerní rituál mléko - koupání - postýlka ve stejný čas. Jinak ty dny jsou různé, když jsme doma, tak samozřejmě stereotyp. Ale když někam vyrazíme, tak je to jinak. Ale ona si stejně o to jídlo nebo spinkání řekne přibližně podle toho režimu :lol: dělej si to jak chceš a hlavně tak, aby to vyhovovalo vám oběma ;)

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16658 příspěvků 03.08.19 21:20

@Nowena mame 14 mesicni a rezim mame velmi pevny. Cas jidla a spani se nemeni. Hodne menim program pres den, to se opakuje malokdy, ale casove se nemeni.

Pajka89
Závislačka 2602 příspěvků 03.08.19 22:03

Mam dite 2,5 roku a dodrzujeme spanek po obede a vecer +-ve stejnou hodinu. At jsme, kde jsme. Cim je starsi, tim jsem teda vic benevolentnejsi..

Hlavne bych si do toho nenechala od pribuznych kecat a delala si to po svem. Kazde dite je jine. Nektere, kdyz nema jidlo a spanek ve stejnou hodinu, tak je nesnesitelne, jinemu je to fuk.. Hlavne, kdyz jste obe spokojeny.

stinga
Echt Kelišová 8999 příspěvků 03.08.19 22:10

@Nowena nikdy jsem nebyla na tolika dovolených a tolika akcích jako, když jsem na rodičovské, rituál? snad jen mléko před spaním musí být každý den, na cestách ji odpoledne uspávám v kočárku, doma spí po obědě v posteli, když vstane pozdě, nespí po obědě vůbec

sonnys
Ukecaná baba ;) 2231 příspěvků 03.08.19 23:03
@Nowena píše:

Vstává ráno když se vzbudí a usíná když je unavená i večer což je většinou kolem 21. hodiny. Je to jediné období kdy se nemusí přizpůsobovat žádné pevné aktivitě, nevstává ráno do školky, nemá školu, nepřizpůsobuje se sourozencům… Nechávám vše na ní jak to cítí a potřebuje, ono si to její tělíčko řekne samo kdy přebalit, jíst, pít, vstát, usnout, hajat :nevim: nechci ji nutit něco co nepotřebuje. Jenom jí nabízím a ona buď chce nebo ne… Režim si malá nastavuje sama dle své potřeby… Jo a teda usne kdekoli a kdykoli jen si ji přendám do nosítka nebo do postele když vidím, že je unavená. Myslím, že je to tak správně :srdce:

Příspěvek upraven 03.08.19 v 23:06

sonnys
Ukecaná baba ;) 2231 příspěvků 03.08.19 23:05

@stinga přesně ony ty děti poznají sami kdy co potřebují ať už spát nebo… :kytka:

Váš příspěvek
Reklama