Jak naučit batole se chvíli samo zabavit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Rhoda
Povídálka 48 příspěvků 07.08.19 11:58
Jak naucit batole se chvili samo zabavit?

Zdravim zkusenejsi maminky,

mam 16ti mesicniho syna. Od narozeni byl tzv. neodlozitelnej. Neustale vyzadoval chovani, noseni, blizkost. Jakmile jsem ho odlozila, plakal, vubec nevydrzel sam. No a to mu v podstate zustalo. Je to klidny, hodny, spokojeny kluk, ale jen dokud si s nim hraju nebo se mu venuju. Sam se skoro vubec nezabavi a nevydrzi proste sam. Je to pro me hodne narocne. Kdyz se mu nekdo venuje, dokaze byt uplne klidny a dlouho se na cinnost soustredit, sam ale ne. Jinak neni vylozene zavisly na mne. Je mu v podstate jedno, kdo z okruhu lidi, ktere zna, se mu venuje. Jde mu ale asi o tu pozornost a ze neni sam. Kdybyste mel nekdo napady ci postrehy, co s tim, budu rada. Za pul roku cekame druhe, tak bych rada, kdyby se aspon o trochu osamostatnil a vydrzel sam u nejake cinnosti treba 20min. Nebo myslite, ze to je moc velky pozadavek? Od kamaradek vim, ze jejich stejne stare deti vydrzi i samy.

Dekuju a hezky den preju :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Calendulka
Kecalka 395 příspěvků 07.08.19 12:12

@Rhoda Moje dcera si taky v tomto věku nehrála v klidu 20 minut sama :nevim: Ona se sice sama zabavit uměla, ale stylem, že všechno vyházela ze skříní, pak se tím chvilku přebírala, pak přes to přelézala, házela a vršila věci na sebe, pak začala vylézat na židle, gauč, stůl,… :roll: Prostě musela být neustále pod dozorem…
Až tak ve 2 letech si třeba v klidu seděla a skládala z kostiček nebo čmárala si nebo se koukala na pohádku. Podle mě některé děti holt musí k takové té pěkné klidné hře dozrát ;)

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1725 příspěvků 07.08.19 12:16

Dcera jako mimino vydržela pod hrazdičkou, zabavila se sama krásně, do roka pohodové mimčo. a pak už vyžadovala pozornost, a teď tak měsíc, byli ji 3 v červnu, si občas hraje sama v pokoji, až je děsivé ticho… ale začala až teď skládat skladáčky, puzzle, kuchynka atd.

Netopýr1
Ukecaná baba ;) 1129 příspěvků 07.08.19 12:32

U nás si kluci začali hrát sami až tak ve třech letech. :roll: mám asi divný děti. Nenaučila sem je to nijak. A kluci mi přijdou nějak horší než ty holky, nebaví je moc malovat, cancat si panenky asi nebudou a ani moc ty vyrabeci věci. Čest vyjimkam. :mrgreen: vydrz, nejlepší období začne až budou starší a budou si hrát spolu.

VilaAnalka
Povídálka 42 příspěvků 07.08.19 12:43

Dokud vzdycky nekdo vymekne a zacne si s nim hrat, nebude mit nejmensi duvod zabavit se sam. Az mu nezbyde nic jinyho, hrat si zacne.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15957 příspěvků 07.08.19 12:52

No na to aby si hrál sám půl dne je ještě malý :nevim:

Rhoda
Povídálka 48 příspěvků 07.08.19 13:00
@ka2ka píše:
No na to aby si hrál sám půl dne je ještě malý :nevim:

Chmm, ja nepisu nikde o pul dni :think: Neco takovyho by me ani nenapadlo. Pisu o 20 minutach. Neudelam s nim totiz nic, visi mi porad u nohy. Je to sice narocne, ale zatim to jde, kdyz na nej ten cas mam, i kdyz domacnost trpi. Az se za pul roku narodi druhe, nedovedu si to predstavit a proste se zacinam bat. Ja s nim ani neodepisu na sms. Hned po mne splha a chce pozornost.

Barrrbucha
Závislačka 2643 příspěvků 07.08.19 13:07

@Rhoda Ja dceru od narozeni ucila, aby si vystacila sama. Nejdriv to bylo po par minutach, ted je ji 20mesicu a je celkem samostatna. Samozrejme, ze chce i bavit, ale kdyz treba varim, tak ma svuj hrnec, sedi a micha si nebo si sama prinese knizku a listuje si… Obavam se, ze pokud ho chces naucit samostatnosti, bez nejakeho knourani se to neobejde :nevim: Dokud vzdycky povolis a budes se mu venovat, tak nema duvod, aby se zabavil sam…takze moje rada je zkouset to, a kdyz zacne knourat, tak nereagovat hned a postupne prodluzovat intervaly. Pokud na to mas nervy :kytka:

janickaIII
Závislačka 4449 příspěvků 07.08.19 13:08

@Rhoda a co zkusit třeba na půl den detskou skupinu, aby se naučil být s dětmi, hrát si a celkově měl jiné podněty? Ty bys mela aspoň pár hodin klid. Pak s miminkem ti může pomáhat, donést plenku, vanicku apod. Prostě bych ho zapojila do domácích činností (může dávat prádlo do pračky, zametat a pod., teda jestli mu to jde a chce se mu).

Příspěvek upraven 07.08.19 v 13:11

Calendulka
Kecalka 395 příspěvků 07.08.19 13:08

@Rhoda Podle mě to chce čas… Možná mu zkoušej dávat úkoly: např. ať poskládá puzzle (třeba 6 dílků) a pak ho pochválit :) Nebo ať naháže různé tvary do vkládací kostky a pak zas pochválit… Ale otázka, jak bude spolupracovat :think:

e008
Závislačka 3504 příspěvků 32 inzerátů 07.08.19 13:29

Ja mam 5 leteho, k cinnosti vzdy potrebuje nekoho dospeleho nebo jine dite a to pak ma silene napady. Je to jeho povaha, nezmenim ji.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15957 příspěvků 07.08.19 13:30
@Rhoda píše:
Chmm, ja nepisu nikde o pul dni :think: Neco takovyho by me ani nenapadlo. Pisu o 20 minutach. Neudelam s nim totiz nic, visi mi porad u nohy. Je to sice narocne, ale zatim to jde, kdyz na nej ten cas mam, i kdyz domacnost trpi. Az se za pul roku narodi druhe, nedovedu si to predstavit a proste se zacinam bat. Ja s nim ani neodepisu na sms. Hned po mne splha a chce pozornost.

bože to byla ironie i dvacet minut je moc i pět minut je na takový dítě moc prostě se budeš muset naučit dělat věci i s ním a naučit se u toho ho zabavit

Aduš8
Kelišová 5352 příspěvků 07.08.19 13:33

Je to problém dnešní doby. Stojíme naším dětem neustále za zadkem, aby se náhodou nebouchly, nespadl, když se učí chodit a aby náhodou neutrpěly psychickou újmu, když si chvilku pobrečí, když není po jejich. Pak z nich vyrůstají,, malí teroristi " a my se hroutime, co s tím. Já jsem v tomhle začala být neoblomná od jeho roka. Malému je 20 měsíců, máme třítýdenní miminko. Prostě teď nemůžu a může se vztekat a na hlavu stavět. A taky to zkouší. Hraju si s ním dost, věnuji se mu, co to jde, chodím ho uspávat. Ale prostě musí pochopit, že se vše netočí jen kolem něj. V životě to je úplně stejně.

Gortyna
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 07.08.19 13:42

Jé u nás se to zlepšilo teď ve 2,5 letech. Do té doby jsem byla nonstop v jednom kole. Nám pomohlo to, že se rozmluvil. Dříve jsme spolu museli všechno i vařit, když nemohl míchat tak jecak. Teď vařím sama i v autě když řídím je klid, prostě mu stačí že si s ním povídám. Dáme i cestu skoro 2 hodiny sami na jeden zátah. Dříve jsem stavěla třeba třikrát a cesta pak trvala tři hodiny. Prostě to přijde časem

Calendulka
Kecalka 395 příspěvků 07.08.19 14:04

@Aduš8 Po pravdě si myslím, že je celkem risk si dělat děti s menším věkovým rozdílem než 2 roky. Leda pokud je to starší dítě úplně zlaté a nenáročné. Moje máma nás měla s rozdílem něco přes rok a upřímně mi řekla, že to bylo psycho a že mi to nedoporučuje. A to bývaly jiné výchovné metody… Ale pokud je dítě živel, na některé věci není mentálně zralé, apod. tak ho můžeš řezat, jak chceš… A stejně to pohodička nebude. Možná až tak od určitého věku, kdy to dítě začne pobírat rozum :nevim:

Jinak k zakladatelce: do 18 měsíců může být ve hře ještě separační úzkost…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama