Dvouleté dítě a vyšetření u doktorů

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.11.21 13:20

Dvouleté dítě a vyšetření u doktorů

Dobrý den maminky.
Chtěla bych se prosím zeptat maminek které mají třeba trochu stejné zkušenosti.
Mám dvouletého synka a byli jsme teď u paní doktorky na kontrole, vzpomenula jsem jí že vtaci spičky dovnitř ( doma se snažím neustále upravovat aby seděl správně s nožičkami, ale opravdu to nepomáhá) tak nás poslala na ortopedii a poté neurologii. Jsme objednání na hned zkraje příštího roku.
Syn bohužel u lékaře opravdu strašně pláče. Připravuji ho že jdeme k lékařovi ve zkratce říkám co se bude dít aby vše věděl. Než jdeme mu ukážu i video kde chodí děti také k lékaři. Ale proste u lékaře hrůza, pláč, řev, nesmí se ho doktor nebo sestra doknout.
Chtěla bych se zeptat jestli má nějaká maminka taky takové děťátko a museli absolvovat vyšetřeni u lékařů, jak to probíhalo. Vůbec si nedokážu představit že ho vyšetří. Nedejbože nějaké cvičení. Nebo bych poprosila o radu jak více mu pomoci to zvládnout aby to bylo v pořádku.
Přijde mi že mu vadí prostě i to prostředí že je někde nově. A ještě neví co se bude dít a jak jsem zmiňovala hlavně když na něj někdo šahá cizí.
Druhá rada bych vás poprosila že doteď pije z lahvičky se savičkou. Já ho opravdu nemůžu přesvědčit aby se napil z něčeho jiného a to jsem nabízel a různé pítka, lahvičky, hrnečky opravdu vše. Také neustále nabízím takže si říkám že tohle snad máme jen my 8o
Jinak je to velice usměvavý chlapeček který se strašně rád směje dává najevo emoce když je šťastný ale také na druhou stranu má svojí opravdu velkou hlavu a prostě ta tvrdohlavost tam je.
Děkuji moc za jakoukoliv radu. :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
829
19.11.21 13:27

Kluk (2a čtvrt ) měl období kdy taky u dr brecel. Nic hroznyho se mu samozřejmě nedělo, běžná poradna, ale celý to prořval. Pak se otrkal a už je v pohodě, jeden čas jsme byli po nějakých doktorech každou chvíli, tak si podle mě zvyknul.

Nestresuj se dopředu, on to vyciti i z tebe. Snaž se byt v pohodě, nastuduj si cestu at nebloudite, vyrazte dost dopředu at mate čas, sebou knížky, hračky, odměny. Když bude brecet, bude brecet. Je ještě malinkej, má nárok ;) V deseti u doktorky brecet nebude :D A věřím, ze kdo pracuje s malými dětmi, je na to zvyklý …

Stejně tak s tou lahvickou, nestresuj se, nabizej dál různý alternativy a on na to přijde :) U dětí se fakt nevyplatí,,tlačit na pilu”, oni se pak kolikrat sprajcnou a nejde to. Syn pije doma nejradši z kelímku s klasickým brckem (okoukano od starší segry ) a obě děti mají Chytrou lahev, kterou berem ven a někdy i na doma, tu mají moc rádi. Nech ho vybrat třeba něco s obrázkem, který se mu bude líbit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11946
19.11.21 13:55

Děti mě u doktorů taky řvali. Ale prostě je to potřeba, takže o tom žádná, tak si řvali no :nevim: Jak byli větší tak to přešlo když pochopili že se jim tam nic strasnyho neděje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17053
19.11.21 14:11

Mám o trochu mladší a je to taky katastrofa. Ty špičky bych doma natočila na video, abys to kdyžtak mohla ukázat (moje dítě na fyzio vždycky předstírá buněčnou smrt). Když jde o něco, co můžu u doktora udělat já (vážení, měření, pokyny), dělám to sama. Injekce a jakékoliv vyšetření zahrnující kontakt a doteky holt na sílu. Nemám to ráda, ale jinak to nejde…

Jinak dcera nenávidí vše, co je speciálně pro děti. Nesedí v dětské židli, nesnáší lahvičky, dětský příbor. Voda a vše kolem ji momentálně naprosto fascinuje a miluje skleničky a hrnečky. Zkus mu nabídnout panáka nebo hrneček na espresso - je to malé akorát na pusu, lehké a opravdové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4961
19.11.21 14:21

Kromě výše uvedeného bych zkusila nějaké homeo, případně nějakej děsně vzácnej bonbon, že to je proti strachu z doktorů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.21 14:24

@Ba-stet dobry nápad s těma panakama asi to vyzkouším. Mám sice i hrneček který nabízím krtečka ale prostě nic. Ale zkusím ještě menší teda :mrgreen:
Jednou nám doktor který ho měl vyšetřit napsala že je nevyšetřitelny a že se to nedá poslouchat ať mu řeknu že nemusí becat že mu nic dělat velice nebudeš :zed: :zed: :zed: nechápala jsem.

@Any9 děkuji moc za napsání, určitě máte hodně pravdy.

• Citovat
  • Nahlásit
17053
19.11.21 14:42
@Anonymní píše:
@Ba-stet dobry nápad s těma panakama asi to vyzkouším. Mám sice i hrneček který nabízím krtečka ale prostě nic. Ale zkusím ještě menší teda :mrgreen:
Jednou nám doktor který ho měl vyšetřit napsala že je nevyšetřitelny a že se to nedá poslouchat ať mu řeknu že nemusí becat že mu nic dělat velice nebudeš :zed: :zed: :zed: nechápala jsem.@Any9 děkuji moc za napsání, určitě máte hodně pravdy.

U nás opravdu pomohl ten mini hrnek. Teď už pije i z Krtka i z půllitru :D Ale souhlasím i s Any, že nemá smysl tlačit. To vidím u dcery taky - jakmile ji k něčemu nutím, zabejčí se a je konec. Neboj, do školy se sosátkem určitě nepůde :kytka: A doktor, který tohle napsal, je bl-bec, tím se netrap. Myslím, že většina doktorů s odporem počítá. Samozřejmě je potřeba, abys prostě vydržela, zaklekla a holt jste to dítě nějak přeprali, no. Já měla kdysi nemocnou kočku, jednou jsem jí i píchala injekce. Takže batole pro mě není výzva :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2488
19.11.21 14:44

U nás zase to, že třeba v čekárně nebo před vizitou: „Maminko, mě moc bolí tenhle bok a hlava a v krku.“
Doktor: „Tak co, bolí tě něco?“
Dítě: „Ne, vůbec nic mě nebolí, vůbec…“ Doktor odejde.
Dítě během třiceti sekund: „Maminko, ten bok mě moc bolí, bolí mě i hlavička a krk.“
Matka: :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17053
19.11.21 14:46
@JanaDaR píše:
U nás zase to, že třeba v čekárně nebo před vizitou: „Maminko, mě moc bolí tenhle bok a hlava a v krku.“
Doktor: „Tak co, bolí tě něco?“
Dítě: „Ne, vůbec nic mě nebolí, vůbec…“ Doktor odejde.
Dítě během třiceti sekund: „Maminko, ten bok mě moc bolí, bolí mě i hlavička a krk.“
Matka: :pocitac:

Tak přesně tohle dělala naše babi :roll: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat