Dvouleté dítě ve školce problém

15
12.11.20 16:10

Dvouleté dítě ve školce problém

Ahoj, prvně bych ráda řekla, že do do školky musí protože já musím do prace. Školka byla. bohuzel poslední možnost. Babičky ani kamarádky na hlídání nemáme. A teď k problémů.. dcera mi začala chodit do školky v září, první dny na dvě hodinky, pak na tři do. obeda. občas pobrecela, ale jinak. dobry, do. skolky se těšila, jen spaní byl problém, ale vypadalo to nadějně. Pak bohužel byla nemocná a měsíc byla doma. Dnes šla tedy po měsíci do školky, na tři hodiny, a šílenost
Prý nonstop rvala, nemohl se na ní nikdo ani podívat, nechtěla si hrát, oblíknout se, nic. Po obědě šla domů. Je jí 26 měsíců. Pořád je kojena. Usíná a spí s náma. Chci se zeptat, nemůže to být jednou z příčin, že se ve školce neadeptuje? O školce s ní pořád mluvíme, vysvětlujeme, diskutujeme, snazime se jí motivovat, ale už jsem v koncích. Víme, že to nebude hned, a že mesic je dlouhá doba a jedeme od začátku. Jen se jí to chci co nejvíc ulehčit, ať vše proběhne co nejlépe a bez traumat. Chci ukončit kojení, ale bojím se, že to akorát prileju vodu do ohně. hrozne se to ve mě pere, ráda bych aby se díky ukončení kojeni snad trochu „osamostatnila“ a lépe zvladala tu školku, možná to snáší tak jak to snáší i díky té fixovanosti na mě? Zase ji samozřejmě nechci odepřít tu jedinou jistotu co v tom kojení má, a aby to nebylo ještě horší. Další problém je v tom, že většinou (ne vždy, někdy to vyjde tak, že ji vyzvedneme po o) bude muset ve školce i spinkat, nebo mít minimálně klidový režim a ležet v postýlce, aby nebudila ostatní děti. Jenže ona vždy usíná u kojení a semnou. Chtěla bych tedy začít s učením na usínání sama a bez toho kojení tedy, že by to snad pomohlo. Já nevím, strašně se to ve mě pere a nemám s kým o tom mluvit, kdo by mi řekl názor nebo radu. Kdybych nemusela do práce nechám si ji doma, ale opravdu nemáme bohužel jinou možnost. Jaký na to máte názor vy? Přestat hned kojit, začít ji „osamostatnovat“ nebo počkat, kojit dál, uspávat ji a doufat, že 6 novin ve školce neprorve? Nemůžu si dovolit aby nás že školky kvůli tomu vyrazili, nevím, co bysme dělali, asi víte, jaká je teď situace na trhu práce…je to teď vše na prd a já bych jen potřebovala, aby zvladala tu školku. Máte. treba někdo. podobnou zkušenost s tak malým dítětem a nějakým (jakým?) Způsobem jste to nakonec zvládli? Budu vděčná za každou radu o názor.. moc děkuju 🙏🏽

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
855
12.11.20 16:19

Ja davala dite ve 2.5letech do statni skolky, predtim do DS uz do roka… ale v tomto veku jsem uz nekojila, dite usinalo samo ve svem pokoji… skolka byla skvela, byl takovy mazlicek mrnavy pro vsechny:-) v tvem pripade, asi neni pripravena a ani se ji nedivim, ty ji kojis, nespi sama a nacpes ji do kolektivu skolkoveho, kde se uz od ni ocekava trochu samostatne chovani… zkus jestli nemate v okoli detskou skupinu, tam byva podstatne mene deti a tety je muzou mazlit atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12419
12.11.20 16:20

Uprimne? Pozde bycha honit, ale to kojeni si mela ukoncit pred nastupem do MS. Zvlast pokud u toho je zvykla usinat.
Jako takhle moje dite chodilo do soukrome MS od 2 let, ale nebrecelo, bylo spoko, nekojila jsem a bylo tam na max 4 hodiny a prodluzovali jsme s vekem. Doma zvykle usnout v pokojicku stylem pohadka, pomazlit a zhasiname a ja odchazim.
Dcera chodi do klasicke statni MS? Podle me jste ji ten prechod rozhodne neusnadnili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19584
12.11.20 16:26

A co soukromá skolka? Neco, kde bude min deti a budou se ji venovat individualne. Ve 2 letech je malinka, ocividne nezrala, navic kojena, takze ma k tobe vetsi pouto. Ja teda neznam dite, co by bylo kojene a slo do skolky. Asi bych udelala léčbu sokem, utnout kojeni, neuspavat spolu v posteli (nebo at treba v zacatku uspava chlap at si zvyka na usinani s nekym jinym), ve skolce nedelat ustupky a doufat, ze si zvykne a zlomi se to. Ale byla blbost to nechat jako jedinnou moznost a predtim ani nezkouset nejake skupiny a rovnou ji hodit do vody :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
12.11.20 16:28

Je to dětská státní skupina, 8 děti, 2 učitelka a 1 pomocná síla. Odstav zkoušíme od léta, ale je to a ní těžký. Zkoušeli jsme vše"po dobrým" teď jak byla nemocná tak jsme to odložili, age už mám doma prášky na zastavení laktace. Což byla pro mě úplně poslední zoufalá možnost jak přestat kojit…on je od malá hodně kontaktní dítě ale jinak bezproblémová, ten první měsíc vypadal hodně nadějně. Myslíte, že teda přestat teď kojit pomůže? Já jsem pro odstav rozhodla, jen nechci aby jí to spíš ublížilo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
12.11.20 16:31

Soukromé školky u nás stojí minimálně 10 tisíc měsíčně, což je pro mě hodně peněz a hlavně nejsou úplně v okolí bydliště…nejsem pojízdná a než bych odvezla dítě do školky, a dojela do práce, tak si to můžu jít hodit.. tuhle ds máme pár min chůzí od domu…
Jsem asi moc mekka, ona zafnuka a já to nevydržím… Hlavně je dost tvrdohlavá. A přitom se do školky včera těšila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3991
12.11.20 16:44

Nechci rýpat a nevím, co chytrého a praktického bych Ti poradila. Na kojení je dle Tvého názoru dostatečně malá a na školku dostatečně velká.
Prostě ji hodíte do těžkého období a snad si zvykne. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
12.11.20 16:47

@dedrichov tos napsala hezky, jen bohužel nebylo na výběr.. nemám kam jinam ji dát, bohužel…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.11.20 16:48

@Akapa Ahoj, dokážu si představit tvoji zoufalost, přechod do školky je vždy těžký a to nejen pro dítě, ale i pro Tebe. Jak už tady zaznělo, chodí dcerka do klasické státní školky nebo do nějaké soukromé, kde jsou i další děti jejího věku? Samozřejmě čím menší kolektiv, případně širší personál, tím větší individuální přístup a jednodušší adaptace. Každopádně, ať je školka jaká je a ty to nemůžeš změnit, je dobře, že uvažuješ, jak to Vám všem ulehčit. Osobně si nemyslím, že aktuální utnutí kojení by dcerce nějak pomohlo, je to její jistota v aktuální velké nejistotě a nemám pocit, že by jí to nějak oslabovalo v samostatnosti. S tím uspáváním to samozřejmě má hodně společného, třeba by bylo fajn, aby se po obědě nekojila u uspávání, protože pak ve školce tu možnost mít nebude, ale pokud kojíte večer, nějak nevidím důvod, proč i toto kojení rušit, děti jsou dostatečně chytré na to, aby i ve 2 letech rozeznaly, že je rozdíl spaní/odpočinek po obědě a že je večer a noční spaní. Mám zkušenost, že zabírá, aby do školky vodil tatínek, pokud je dcera dost fixovaná na Tobě, odloučení od tatínka nebude pro ni tak náročné a je větší šance, že to proběhne v klidu. Další věc je také, jak samotné učitelky řeší její pláč, jestli jsou empatické a nebo je to naopak štve. Zkusit si s ní o školce co nejvíc povídat, říct, že se ti po ní taky stýská, ale že víš, že hned jak sníš oběd, tak už si pro ní jdeš a zas budete spolu. Může si vzít třeba nějakou oblíbenou hračku? Nebo jsem viděla hezký tip, že maminka sobě i dceři nakreslila na ruku malé srdíčko a řekla jí, že když jí bude smutno, že se na něj má podívat/zmáčknout cokoliv a že bude vědět, že maminka ji má moc ráda a že se zase pro ni vrátí, až skončí v práci.
Určitě nebude od věci, aby byla co nejvíce s jinýma lidma, tátou, babičkama či podobně, ale zase pozor, aby po tom nebyla ještě víc fixovaná a nehlídala tě na každém kroku, jestli náhodou nechceš odejít nebo jí někde nechat. Nejhorší je v tomto dětem lhát, že nikam nejdeš a pak zmizíš nebo že jde do školky jen „na chviličku“, když pro ní je to celý věčnost. Prostě na rovinu, bude tam do oběda, ideálně zjistit, jaký mají zhruba program a o tom si povídat, nejdřív si budeš hrát, pak budeš mít svačinu, pak půjdete ven, pak si dáte oběd a pak už přijdu. Začne se orientovat a nebude to pro ni tak nepředstavitelná doba.
Věřím, že to zvládnete, chce to hodně empatie a pevné nervy! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32117
12.11.20 16:49

Ne, kojením ani společným spaním to není. Já jsem obojí s každým dítětem praktikovala velmi dlouho. Naopak mi přišlo, že ty jistoty, které to do dítěte vložilo, se později milionkrát vrátily. Dítě vymazlené, má svoje jistoty, adaptace nebyla problém, nikdy a nikde. Jenže já jsem děti nedávala do školky ve 2 letech ale až po 4 narozeninách.
Ve 2 letech dítě prostě není zralé. Já zastávám názor, že málokteré dítě je zralé i v čerstvých 3 letech a rodiče, kteří nemusí, by ho tam dávat neměli.

To kojení je jedna z jistot a odstav jí spíš ublíží než pomůže. Pomohlo by ji dát do dětské skupiny nebo soukromé školičky, jde je jedna osoba na 4 děti, mají individuální přístup a docházku zkrátit na minimum, když už musí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3991
12.11.20 16:50

Hele to má málokdo. Prostě děti bývají s rodičem a podle rodinné situace nastupují do školek. Naše děti určitě připravené nebyly, proto šly do školky později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
12.11.20 17:00

@Pears206 Přesně to říkala i moje teta (učitelka v MŠ), že dítě do tří let patří k mámě. Ale když to jinak nejde. Já dávala až kolem 3,5roku oba a v pohodě. A to byla dcera kojena také, i v té době.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25119
12.11.20 17:15

Kojením to nebude, moje chodila od 1,5 roka a kojila jsem normálně do dvou let, když prostě byla unavená tak odpadla i bez kojení. Prostě to zkoušej, může to být jen dočasná stávka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9758
12.11.20 17:29

Bohužel, hlavní problém asi bude v tom, že dcerka ještě není na to vyzrálá a je na tebe dost fixovaná. Nicméně pár nápadů za mě:

1. Co soukromá školka? Kamarádka dala syna do nějaké soukromé školky, kde byly malinkaté třídy, už ani nevím po kolika dětech. Každé ráno při příchodu byla nějaká aktivita s rodiči na cca 10min, až pak rodič odcházel. Vím, že kamarádka i její syn byli z této školky nadšení.
  1. Nešlo by nějak zařídit, že by tam letos ještě nespinkala? Nevím jak často musíš na odpoledne do práce, ale kdyby to mělo být třeba 2× týdně spaní ve školce, nešlo by zařídit třeba nějakou slečnu na hlídání, co by jí vyzvedla a počkala s ní?
  1. Odnaučit usínat s Tebou. Jak usíná večer? Také s tebou? Co nějakého oblíbeného plyšáčka a naučit jí usínat s ním? Toho by si mohla snad vzít i do školky ne?
  1. Může to být jenom dočasná situace a za týden bude vše jinak :hug:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22824
12.11.20 18:26

@Akapa No mas spim zpzsobem rozcapene dite, ktete si fnukne a dostane, to co chce.
Proto ve skolce tak vyvadi, kdyz vi, ze mu tahke strategie doma funguje.
Jako neni na pobyt v te detske skupine pripravena, ale svuj dil vinny na tom mas taky. Jako uplne se mi jezi chlupy z vety ze kojieni je jedina jistita ditete. Brr. Snad jistota je rodic, jeho laska, objeti a ne prso. Pokud je dite v klidu jen s prsem, tak je neco spatne. Asi jako ja kdybych byla v klidu jen s flaskou rumu.
Pokud nechces kojit, tak proste nekoj. Pokud potrebujes dite osamostatnit, tak na tom proste pracuj. Ale zacit musis u sebe. Milujici, ale rozhodna a dusledna mama je zaklad.
Mam taky jedno dite mazla, co usinalo s nami, v noci se k nam pravidelne dlouho kvartyrovalu obe deti, ale s jeslemi problem nebyl. Krom toho, ze jsou spolecensti a maji rady nove podnety (to je proste povaha), tak chapali, co se deje, vedeli, ze si pro prijdeme, drzime slovo a nepotrebovali mit k naplneni citovych potreb v puse prso.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama