Dvouletý neposeda

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mini86
Stálice 59 příspěvků 27.02.19 20:49
Dvoulety neposeda

Dobry den, prosim o radu. Nas chlapecek ma 2 roky a 3 mesice. Co me trapi je to ze kdyz je s jinyma detma ( coz on je s nema strasne rad) tak treba kdyz hrajou na honenou tak z niceho nic do nich strci. Nebo kdyz jedno ditko lezi na zemi tak on si lehne na neho. Nebo proste z niceho nic postrci nekoho. Nevim jestli s nema chce komunikovat a nevi jak nebo to asi dela z nudy. Kdyz jsme v hernicce tak je to v pohode protoze ho zaujmou hracky, ale kdyz jsme ve znamem prostredi, kde to zna tak je jak splaseny a misto hracek si spis vsima ostatnich deti a prave semtam do nich strci nebo po nich neco hodi. Domlouvam, zakazuju, nekdy mi ulitne ruka :( nic nezabira…

Reakce:
unuděná
Kelišová 7077 příspěvků 27.02.19 20:54
@Mini86 píše:
Dobry den, prosim o radu. Nas chlapecek ma 2 roky a 3 mesice. Co me trapi je to ze kdyz je s jinyma detma ( coz on je s nema strasne rad) tak treba kdyz hrajou na honenou tak z niceho nic do nich strci. Nebo kdyz jedno ditko lezi na zemi tak on si lehne na neho. Nebo proste z niceho nic postrci nekoho. Nevim jestli s nema chce komunikovat a nevi jak nebo to asi dela z nudy. Kdyz jsme v hernicce tak je to v pohode protoze ho zaujmou hracky, ale kdyz jsme ve znamem prostredi, kde to zna tak je jak splaseny a misto hracek si spis vsima ostatnich deti a prave semtam do nich strci nebo po nich neco hodi. Domlouvam, zakazuju, nekdy mi ulitne ruka :( nic nezabira…

tohle obvykle delaji deti,ktere nevedi,jak na sebe upoutat pozornost kamaradu.Dcera resila zrovna nedavno ve skolce,ze ji jedna holcicka porad postuchovala a ona z toho byla nestastna,az jsem ji rekla,ze mozna si s ni ta holcicka chce jen hrat a nevi,jak na to.Od te doby je klid -dcera ji pripojila mezi sve kamosky,hraji si spolecne a holcicka uz nikoho neponouka ;) Z tveho pohledu bych zkusila vysvetlit,ze kdyz bude detem tohle delat,tak si s nim pak nebudou chtit hrat,mozna mu i ukazat,jak je neprijemne,kdyz do tebe nekdo strci.Ale je dost malinky,takze tohle mozna chapat nebude.Tak bud hlavne hodne u nej a „konfliktum“ predchazej a snaz se vypozorovat,kdy vznikaji.

Mini86
Stálice 59 příspěvků 27.02.19 20:58

@unuděná no ja prave nevim. Me prijde ze proste kdyz mame navstevu tak je celkove rozdivocely. Uplny opak toho kdyz je jen se mnou, uplne ozije. A proste ve hre placne, postrci. Nekdy mi to prijde prave v zapalu hry, v radosti…

lolink
Ukecaná baba ;) 1367 příspěvků 27.02.19 21:16

Muj byl taky takovy. Pomohl castejsi kontakt s detmi. Pristehovali jsme se do vsi, kde jsem nikoho neznala a ze zacatku jsme byli trochu sami. Ted je maly dost oblibeny v kolektivu. Zacali jsme s jednim, klidnejsim ditetem. Co ho muj rozradostneny nerozhodil a postupne si to sedlo.

unuděná
Kelišová 7077 příspěvků 27.02.19 21:25
@Mini86 píše:
@unuděná no ja prave nevim. Me prijde ze proste kdyz mame navstevu tak je celkove rozdivocely. Uplny opak toho kdyz je jen se mnou, uplne ozije. A proste ve hre placne, postrci. Nekdy mi to prijde prave v zapalu hry, v radosti…

Jo,to muze byt,ze z radosti placne,stipne,povali atd.Ale myslim,ze kdybys byla u nej v te inkriminovane dobe a bud tu akci vcas zarazila,nebo alespon hned vysvetlila,proc to delat nema,tak,by to urcite pochopil brzy.

Taky zalezi,jak na to reaguji ostatni deti.Ja deti nikdy nenechala skodit druhym,at uz neco brat,nebo treba kousat (dcera mela takove blbe obdobi :roll: ).Ale v momente,kdy nejakemu diteti provedla nejake prikori (ne z meho pohledu,ale spis dle reakce toho ublizeneho ditete),tak jsem nekompromisne odvedla z hriste/herny,vysvetlovala,vysvetlovala,nekdy i ukazala,jak boli co udelala,a preslo ji. to za par tydnu.

Mini86
Stálice 59 příspěvků 27.02.19 21:25

@lolink my jsme s detmi celkem casto. Ale on byl pravy opak tak do roka a pul… ale chlapecek od kamaradky ho prave popostrkoval a placal… a pak to zacal delat on. Ale zacal to delat v obdobi kdy se nam narodil druhy prcek… tak nevim jestli to se sebou take nesouvisi…

Mini86
Stálice 59 příspěvků 27.02.19 21:27

@unuděná jo ja zakrocim vzdycky… mozno to nekdy prezenu… ten nekdo nekdy ani nezareaguje a ja ho servu:( ale proste nekdy mi rupnou nervy… a prave si rikam ze po pul roce by to pochopit mohl

lolink
Ukecaná baba ;) 1367 příspěvků 27.02.19 21:58

Pokud placnul nebo udelal neco, co se mi nelibilo, chytla jsem ho silne za zapesti, podivala se mu do oci a durazne rekla ne. A tu ruku chvilku drzela. Tohke jediny fungovalo. Na rev se vyprdni, oni si pak zvyknou. Biti nema smysl. A porad dokola. On za chvilku vyroste a uz domluva bude prinosnejsi. Memu je 3.5 a od toho 3. Roku to je dobry. Ale dle meho to chce byt dusledna a nepolevit. Coz neni jednoduchy :mrgreen:

Mini86
Stálice 59 příspěvků 27.02.19 22:01

@lolink polevit jak polevit ale nevybuchnout :D a jak dlouho mel takove obdobi?

Origamia
Kecalka 259 příspěvků 27.02.19 22:33
@Mini86 píše:
@lolink my jsme s detmi celkem casto. Ale on byl pravy opak tak do roka a pul… ale chlapecek od kamaradky ho prave popostrkoval a placal… a pak to zacal delat on. Ale zacal to delat v obdobi kdy se nam narodil druhy prcek… tak nevim jestli to se sebou take nesouvisi…

Nesouvisí. Je to prostě takové období co zas přejde, učí se dovedněji komunikovat, citlivě ho veď. Hlavně si neříkej, že je něco u něj špatně či tak, je to úplně normální :kytka:

Calendulka
Kecalka 291 příspěvků 28.02.19 02:19

Dcera je taky někdy divočejší, strká do dětí, apod. Vzdycky ji napomenu, odvedu bokem, někdy jí řeknu, že si s ní děti nebudou hrát, když bude zlá,… Většinou pomáhá, když řeknu, že jdeme pryč (z hřiště např.) nebo že návštěva půjde pryč (což už se jednou stalo, protože kamarádčina holčička se jí prostě bála). Ale už se to postupně zklidňuje…

lolink
Ukecaná baba ;) 1367 příspěvků 28.02.19 07:07

@Mini86 pul roku. Ono se tohle hodne zlepsilo v tech 2.5 roce. Co zacal vic rozumnet.

lolink
Ukecaná baba ;) 1367 příspěvků 28.02.19 07:10

@Mini86 jinak ja taky kricela a dost. U prvniho. A byla jsem i hodne prisna. Ted uz pracuju i na sobe. V duchu nekdy uplne rvu, navenek mu to s co nejvetsim moznym klidem vysvetlim. Ono tyhle obdobi nastesti netrvaji vecne. Vse jednou skonci. Ta to svetlo na konci mne uklidnuje. :mrgreen:

Mini86
Stálice 59 příspěvků 28.02.19 08:21

@lolink no taky budu muset hlavne na sobe zapracovat… vzdycky vecer toho lituju a uvedomim si ze jsem cely den jen prorvala:(

lolink
Ukecaná baba ;) 1367 příspěvků 28.02.19 10:47
@Mini86 píše:
@lolink no taky budu muset hlavne na sobe zapracovat… vzdycky vecer toho lituju a uvedomim si ze jsem cely den jen prorvala:(

Co sleduju, nejsme samy. Rve dost matek. Ale ja mam treba dite, co to blbe snasi. Je dost emotivni. Revem jsem ho vzdy jen vypsychla. Pak jsme byli oba nastvani nebo on plakal. U nej dost funguje jit po dobrem a ac to stoji dost casu, tak mluvit. Porad. Ted mam druhy a to mi dost pomohlo. Trochu jsem ubrala a je to fakt lepsi i v tom vztahu mezi nami. Ono se to vsechno s vekem fakt zlepsi. U nas bylo tohle mezi 1.5 - 2 roky. To jsem rvala, brecela, byla vyrizena. Edit: Matkou se nerodis. Matkou se ucis byt. Tohle poznani mi dost pomohlo. Je to priste vyvoj ;)

Váš příspěvek
Reklama