Reklama

Dvoutýdenní miminko a spánek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Elishca85
Povídálka 36 příspěvků 23.04.18 18:39
Dvoutýdenní miminko a spánek

Holky poraďte, nevím, co dělám špatně. Mám doma dvoutýdenní holčičku a uspávání je boj. Malá mi usne u prsa, i ho vyplivne kolikrát, ale jak jí zvednu, v tu ránu je vzhůru a nechce usnout. Přitom je na ní vidět, že už by potřebovala spát. V kočárku mi usne, ale večerní uspávání je boj. Vydrží i čtyři hodiny, ale to už se vzteká a mává ručičkama, zkouším jí i zavinovat, to se zklidní, ale stejně, když ji předám, hned se probudí. Já nevím jak na to…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1096 příspěvků 23.04.18 18:42

Já jsem malýho nechala tvrději usnout na kojicím polštáři.

Anne87
Kecalka 184 příspěvků 23.04.18 18:45
@Elishca85 píše:
Holky poraďte, nevím, co dělám špatně. Mám doma dvoutýdenní holčičku a z je boj. Malá mi usne u prsa, i ho vyplivne kolikrát, ale jak jí zvednu, v tu ránu je vzhůru a nechce usnout. Přitom je na ní vidět, že už by potřebovala spát. V kočárku mi usne, ale večerní uspávání je boj. Vydrží i čtyři hodiny, ale to už se vzteká a mává ručičkama, zkouším jí i zavinovat, to se zklidní, ale stejně, když ji předám, hned se probudí. Já nevím jak na to…

Ahoj, já měla klidné miminko, ale stejně mě napadá - má malá dudlík? Jinak bych zkusila šátek nebo nosítko. Každopádně neboj, časem si to sedne :kytka:

Míša 95
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 23.04.18 18:46

Nam pomohl jen si ji nechat v posteli :) mela sem to same

luci.no
Kecalka 329 příspěvků 23.04.18 18:48

@Elishca85 Co kojit na polštáři a přendat do postýlky i s tím polštářem? Nebo uspávat ve své posteli a nechat tam malou spát a není třeba s ní hýbat. Nechat déle v náručí, než bude mít tvrdší spaní a pak přendat. :think:

Elishca85
Povídálka 36 příspěvků 23.04.18 18:49

Má dudlík. Ten si vezme přes den nebo v kočárku. Večer už je tak převážná, že ho pak už plive a chce prso. Já ji i nechám usnout, ale jak jí pak zvednu, hned kouká a hází s sebou…

Elishca85
Povídálka 36 příspěvků 23.04.18 18:52

Já mám docela strach ji nechat spát s námi, abychom jí neublížili…

dasajur
Kecalka 189 příspěvků 23.04.18 18:56

Spala jsem v polosedě, s miminkem na hrudníku. Jinak jsme nespali. Přes den byl v šátku. V noci u mě v náruči. Jinak se kroutil, hekal, vzdychal, kníkal. Střídali jsme se s manželem.

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1096 příspěvků 23.04.18 19:02

Tak nám tatínek zdrhl do obýváku, takže já, když je krize, nechám spát dítě na svojí půlce a odvalím se na jeho. Nicméně když vím, že spím s mimčem, dovedu nevím jak, ale spát celou dobu bez pohybu.

Elishca85
Povídálka 36 příspěvků 23.04.18 19:03

Zkusím tu postel jestli mi usne. A nosítko můžu mít už pro takhle malé dítě?

nonina
Závislačka 4027 příspěvků 23.04.18 19:04

My to řešili tím, že jsem na postýlce sundala postranní bočnici (musela se najít tyčka na zpevnění konstrukce - byla přišroubovaná v té výšce, kde vrch bočnice, aby se nevrtaly nové dírky), matrace v postýlce se dala do výšky našich postelí a celé se to přirazilo k mojí posteli.
Když to přeženu, tak jsem kojila tak, že jsem se nasunula do postýlky, odkojila a jakmile dítko usnulo, tak jsem se zase odkulila. Po nějaké době jsem zvládla i kojení z obou prsou ve stejné pozici, jenom jiným náklonem.
Moje dcerka byla totiž extrémně dráždivá a na probuzení stačil i můj jiný nádech, natož pohnutí s dítkem. V pozdější době pak moc pomáhalo velmi pevné zavinutí do pleny a následně do rychlozavinovačky a tak jak byla jsem ji kojila i přenesla do postýlky. Jakmile byla na tom se spaním lépe.

Therushka
Kecalka 441 příspěvků 23.04.18 19:08

Máte před spaním nějaký rituál? My měli vždycky koupání - masáž (hlazení) - kojení - postýlka. Fungovalo to na našich 3 dětech skvěle, v podstatě jsme v kojeneckém věku nikdy neuspávali.

Elishca85
Povídálka 36 příspěvků 23.04.18 19:09

No to zavinování zkouším, ale ještě si nejsem jistá, jestli jí to dělá dobře nebo ne…Ted jsem ji nechala usnout u sebe v posteli. Ale i tak se budí.

Elishca85
Povídálka 36 příspěvků 23.04.18 19:12

Koupání mi přijde, že ji spíš rozdráždí. Rituál úplně ne. Mám jí u sebe, kojím. Malá mi usíná u prsa, ale je taková neklidná. Hází sebou a ne a ne zabrat. Přitom je spáč. Když usne, spí a ne probudí jí nic.

Míša 95
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 23.04.18 19:14

@Elishca85 zkus tu postel, mas kontaktní miminko, takze jsou zbytečné rady od těch, co dedatko dali do postylky a hned spalo, potrebuje tvoji blizkost, jestli se hodně bojis, zkus si ji dat nejdriv do postele s hnizdeckem, bude aspon trochu ohraničena, ale ja sem si v tomhle jista s rodicovskym pudem, ani muj chlap male nikdy nic neudelal a to spi fakt tvrds a prevaluje se, nositko pro takhle male moc vhodne neni, myslim ze jen storchenwiege, pak zhruba od 6tydnu např. bondolino, no a nebo nejlíp šátek

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama