Educator - pánevní dno - zkušenosti

4.5.17 08:39

Educator, Kegel8, Aquaflex - pánevní dno - zkušenosti

Zdravím, má rehabilitační sestra mi doporučila kvůli oslabenému pánevnímu dnu zakoupit Educator (cena cca 450,–), nebo Aquaflex (1050,–), Kegel8 (1190,–). Zatím nějaké extra problémy nemám, ale ráda bych se dala do kupy. Máte s tím někdo zkušenosti? Pomohlo? Jinak mám doma venušiny kuličky, konkrétně Feelz Toys Love Balls, průměř 3,5 cm, říkala jsem si, že by mi mohly pomoct, ale nemám problém je udržet, tak nevím, zda mají vůbec nějaký efekt… Stačily by ty kuličky..?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
4.5.17 09:21

@statecna.oslice Mám Kegel8. Ten je dobrý, že má tři úrovně kuliček. Nejtěžší je udržet nejmenší a zároveň nejtěžší kuličku, nejlehčí je udržet největší a zaroven nejlehčí kulicku. Má dobrou ještě takovou tyčinku, která kontroluje správně zapojení svalů pánevního dna. Já se na tom učila správně zapojovat svaly pánevního dna, protože jsem to pořádně neuměla. Správně zapojit jen svaly pánevního dna a zároveň nezapojovat u toho jiné svaly. A zároveň ty tři kuličky je lehčí udržet než klasické Venušiny kuličky. Z toho co píšeš, mi nepřijde, že bys měla až takové problémy a na trénink pánevního dna ti stačí klasické Venušiny kuličky a volit různou zátěž (čím těžší a menší kulička, tím náročnější trénink). Pro toho, kdo neumí zapojovat svaly pánevního dna a neudrží klasické Venušiny kuličky Kegel8 rozhodně doporucuju.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama