Eko praní pro novorozence

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
169
18.2.19 08:55

Eko praní pro novorozence

Ahoj holky, prosím o radu ;) čekám první miminko a chtěla bych pro nej to nejlepší. Mohla by ste mi některá doporučit nějaký šetrný nejlépe eko práci prášek či gel na praní pro miminka? Plus v čem prát látkové pleny..koukala jsem na net ale je tam toho mraky a z D testu a podobne sem si toho moc nevzala..tak bych dala na rady zkušených maminek :)) na cenu nekoukam spíše na šetrnost k děťátko a prádlu.. každou radu uvítám :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1363
18.2.19 09:15

@Lesanka22 ahoj, taky čekám první, takže zatím nemám zkušenost, ale krom klasické Lovely jsem koupila a část věcí už prala v pracím gelu Attitude. Taky jsem to koupila dle rady. Je to dražší ale prý pere dobře potom i příkrmy třeba, je takový hodně hustý, stačí ho trošku. Ta značka toho dělá více, tuším i mýdla jsem viděla, aviváže, atd atd. Tak koukni, má i dobré recenze ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1367
18.2.19 09:15

Já jsem šla koupit frosh a nakonec jsem si odnesla jelena, jsem zvědavá jaký bude. Ještě si chválí ecover nevím jestli to píšu dobře :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571
18.2.19 09:26

Taky čekám první (dvě :lol:) a když jsem v jiné diskuzi vznesla tento dotaz, maminky mi hodně doporučovaly tu Lovelu nebo Persil Sensitive gel… Ty jsou možná k miminku šetrnější než normální prací prostředky, ale určitě nejsou eko. Takže jsme taky nakonec koupili JELENa :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57155
18.2.19 09:30

Na bílý klasika perkarbonát (Fichema), popř. s přídavkem Taedu, pere-li se na 40 (taktéž fichema.cz). Totéž na látkovky přebalovací, tam bacha, obzvlášť s flísovou vrstvou se nesnesou s prostředky na bázi mýdla. Na bázi perkarbonátu teď začal dělat prášek bamboolik.cz. Aviváž žádnou, obzvlášť ne na plenky, snižuje savost. Jinak cokoliv „eko“, ale kolikrát je to fakt drahý, třeba Tiera verde (Yellow and Blue) má suer věci, ale dost často právě předražený perkarbonát. Na skvrny žlučové mýdlo (z DM za dvacku) a sluníčko (zdarma). Obecně ale často platí, že čím víc eko a přírodnější, tím hůř pere, holt ty optické rozjasňovače v Arielu a spol. dělají svoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1367
18.2.19 09:34

Mam žlučové mýdlo z DM a koupila jsem i jelena v kostce, mají i na skvrny přípravek, ale myslím že zbytečné, uvidíme :lol: ten persil sensitive prý pro novorozence není vhodný :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2098
18.2.19 09:43

Koupila jsem si zlucove mýdlo v DM. Skvrnu namočím, několikrát prejedu žluč. mýdlem, přidám klasický prací gel a hotovo. Takový ty prášky sensitive považuju jen za reklamní trik. Zkusila jsem a žádný zázrak to nebyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4064
18.2.19 09:45

Sonett prasek. Až budu prat pleny, přidám perkarbonat. Chce si taky pohrát se sodou, máte-li tvrdou vodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29627
18.2.19 09:45

Já měla lovelu, nebo dětský gel z dm (ale nevím název, jsou to skoro 4 roky zpět a brali sme v Německu). Na plenky je prý dobré tu zlucove mýdlo, a pak vyprat normálně v tom dětském gelu. Ono je to hodně těžké, buď je to šetrné, bez parfemace a dalších blbin a nebo je to přírodní, ale zas potom zůstanou fleky nejen v těch plenach, ale třeba vyprat v dětském gelu takové ty první příkrmy byl nadlidský výkon :D ale možná jsou nějaké novinky teď, nemám úplně aktuální přehled, budu řešit tak za měsíc :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
18.2.19 09:48

Po Lovele se mi šíleně osypávalo dítě. Peru dodnes ve Froshi hypoalergenním a mám i Ecocover. Zkoušela jsem i jelena, ale moc se mi nelíbilo jak pral. Aviváže už roky nepoužívám, čím méně chemie, tím lépe. Samozřejmě to oblečení pak tak krásně nevoní, ale to mi nevadí …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21334
18.2.19 10:02

@Lesanka22 ahoj, je třeba si uvědomit, že jsou různé druhy a typy ekovýrobků…
některé jsou jen částečně ekologické… doporučuji pro představu přečíst tento článek

100% přírodní a česká je Yellow&Blue (Tierra Verde), německá Sonett

ekopraní: https://www.econea.cz/…nou-provzdy/

já peru v mýdlovém slizu, od prvního těhotenství nesnesu žádné chemické vůně, aviváže a prášky :poblion: , takže je to pro mě ideální, navíc jsem atopik a děti k tomu mají předpoklady.
:palec: kupuji marseillské mýdlo na praní a krystalickou sodu, vyjde to na pár korun a látkoji také, tedy budu znovu třetí dítko :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21334
18.2.19 10:06

holky, ty prášky typu šetrný k dětské pokožce lovela, persil sensitive…to není nic bez chemie a je to také neekologické, nedoporučuji, pokud se opravdu chcete vyhnout chemii a zatížení živ.prostředí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
18.2.19 10:16

Používám FeelEco, Sonett sensitive gely pro mimi. Pak pro zbytek domácnosti ještě Yellow and blue a sonett prášek. Lovela ani persil sensitive rozhodně nee, obsahují optické rozjasňovače, parfémy, pro citlivé osoby mohou být toxické. Doporučuji sledovat složení. Hodně mi pomohla knížka Tajemství přírodní kosmetiky - jednotlivé látky, které se používají, v kosmetice jsou tu rozepsány i s jejich vlastnostmi a vlivem na lidské tělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2582
18.2.19 10:43

Na skvrny jsem používala žlučové mýdlo z DM, funguje dobře. A peru v prášku Persil Sensitive. Není to eko, ale používám malé množství prášku a ještě vždycky extra máchání. Myslím, že to extra máchání je důležité. S tím méně práškem prádlo pak tolik nevoní, ale to mi vůbec nevadí. Skvrn se před praním zbavím tím žlučovým mýdlem.
Jinak látkové pleny vždycky prát na 60 a vždycky v dosatečném množství vody. Pokud máte moderní pračku, ty s vodou hodně šetří, a pleny se pak pořádně nevyperou a zapáchají. Někteří výrobci to i uvádějí v infu o praní, např. zde https://www.petitlulu.eu/…ece-o-pleny/

@Jasmina81 Co přesně je špatného na Persilu Sensitive pro novorozence? Já jsem ho používala a problém jsme neměli a to má syn hodně citlivou pokožku. Ale jak jsem psala, používala jsem menší množství a k tomu to máchání navíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2582
18.2.19 10:51

@Pínečka @Jasmina81 Hmm, tak asi změním prací prostředek. Díky za inspiraci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat