Ekzém u 3měsíčního miminka

31.10.19 09:22

Ekzem u 3 měsíčního miminko

Zdravím vás maminky, mám 3 měsíční miminko, vyrazku dostála tak ve dvou mes, do teď bojuje mé s tím, přestala jsem kvůli tomu kojit, dávám UM Nutrilon H, červené pupínky svedive, a suchá kůže, obličej hlavička a krk, detska Mudr.nic jasného ne říká prej ekzem, mastit vic a kapky fenistil 10×3 kr.dene prijde mi to moc, výrazka to mizi to zase projevuje se, venku třeba úplně zmizí, vůbec nevím s čeho by to bylo, peru uz v jadrovem mydlí, vyzkoušené mastí a krémy Aderma, excipial, lipobase, bepanthen sensiderm, modra indulona, na koupání linola do vody, oblečení bavlna. prosim o řadu. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9855
31.10.19 09:31

Obě mé děti měly jako mimina ekzém, syn fakt děsivej. Ono to chce zkoušet, co na to konkrétní dítě funguje. U nás to byl chlad (to píšeš taky, tak pozor na přílišné oblékání i doma!), ovesné koupele a nikoli promazávání, ale spíš správná volba krému. Nejvíc nám vyhovovala A-derma Exomega a ty nejčervenější a nejsvědivější místa jsem mazala Sudocremem paradoxně (vysouší). Kojit jsem kvůli tomu nepřestala ani jednou, spíš jsem se snažila vyřadit alergeny ze stravy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.10.19 09:39

Syn měl taky, v 6M dokonce měl napsáno po kontrole, ze má atopicky exzem, doktorka nám predepsala Lipobase, doporucuju nechat si předepsat… jak exzem přišel, tak zase odešel, cca v 8M ani flicek… a to jsem nekojila, stravu nijak výrazně nezměnila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13481
31.10.19 09:41

To je individuální, synovi úplně zázračně zabrala ta lipobase a linola do koupele, prostě se musel pořádně promazat. Mě se zas ekzém zhorší když sem v zimě- mrazu, když dělám s čistícími prostředky nebo dezinfekci. Taky materiál oblečení měl u syna celkem vliv, musí mít jen kvalitní bavlněná tricka, v něčem umělém se víc poti a hned má ohozene celé tělo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.10.19 09:49

Děkuji maminky, eště prosím v čím mám prat dětské oblečení? Teď zkouším v jadrovem mydlí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9855
31.10.19 09:49

Jo, je pravda, že dcera má dodnes (4,5) malá ložiska na hřbetech rukou, jak se ochladí nebo je nemocná, tak jí to začne svědit a vystupovat, na to pomáhá krásně ta Lipobase (je na recept, ale doktorka napíše bez řečí). Ale ten klasický miminkovský ekzém v akutní fázi (červené, vystouplé, svědící, v místech největšího pocení) obvykle lepší moc nemastit. Až když to začně zasychat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9855
31.10.19 09:50
@Lola 555 píše:
Děkuji maminky, eště prosím v čím mám prat dětské oblečení? Teď zkouším v jadrovem mydlí.

Prala jsem v Lovele, ale nepřišlo mi, že by to mělo vliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.10.19 09:51

Mam strachy s toho fenistilu prej 3×10 kapek prihde mí až moc pro 3 měsíční miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9855
31.10.19 09:54

@Lola 555 Fenistil bych dala maximálně na noc, dává se podle váhy (2 kapky na kilo váhy rozdělené do 3 denních dávek - takže pokud tvůj prcek váží 15kg, tak to odpovídá :mrgreen: ). Škabe se hodně, je neklidný? Pokud ne, Fenistil vůbec nedávej, nepomůže ekzému, jen zklidní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.10.19 10:10

Nám pomohl krém na předpis, který nám namichali v lékárně. Modrý, s hermankem, v lekarenskem bílém kelímku. Název na něm bohužel není. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.10.19 10:12
@unuděná píše:
@Lola 555 Fenistil bych dala maximálně na noc, dává se podle váhy (2 kapky na kilo váhy rozdělené do 3 denních dávek - takže pokud tvůj prcek váží 15kg, tak to odpovídá :mrgreen: ). Škabe se hodně, je neklidný? Pokud ne, Fenistil vůbec nedávej, nepomůže ekzému, jen zklidní.

Váží 6,5kg škrábe se ale až tak moc ně. dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.10.19 10:49

Takhle to vypadá. Mam to teď spíš vysušit? a pak ná suchou pokožku aplikovat lipobase.?děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9855
31.10.19 10:51

Počkej ale ty hnědé flíčky, to je chyba na foťáku, nebo to na kůži skutečně má? Takhle ekzém nevypadá :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9855
31.10.19 10:57

Syn to měl takhle, tohle je tedy fotka z nějakého 7m tuším, nic lepšího jsem nenašla. I jinde po těle, v záhybech rukou, nohou, pod krkem, na prsou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.10.19 11:05
@unuděná píše:
Počkej ale ty hnědé flíčky, to je chyba na foťáku, nebo to na kůži skutečně má? Takhle ekzém nevypadá :think:

To je foťá. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama