elidel

36
25.9.07 12:46

elidel

Ahoj, mate nekdo zkusenosti s Elidelem? Moji dceri 4roky byl napsan ted nove a ja z nej mam obavy, vzhledem k tomu, co jsem o nem nacetla. Ale neznam nikoho, kdo by ho zkutecne dlouhodobeji pouzival…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

682
25.9.07 16:40

My ho použili jenom jedno balení a to týden ( potom se mi ztratil) A A. ekzém z tváře zázrakem zmizel a už se nevrátil :-) Na ostatních částech těla, kde jsme nemazali vydržel do 2,5 let a ted se drží takz 10 procent :-)Neslyšela jsem o tom , že by se měl dlouhodobě používat.

Lime

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
25.9.07 20:15

Ahoj, to co se psalo o Elidelu je uz davno vyvracene.
My ho zrovna pouzivali dost casto a i dneska , kdyz se objevi ekzem, tak Vitana pred spanim natru a u nas to ma bajecny vysledky a rychle pomaha. Ja si ho nemuzu vynachvalit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
26.9.07 11:51

Bára ho používala. V době, kdy jsme ho vy:,–(ili, se mluvilo o tom, že děti do 2let ho používat nesmí, starší ano…takže bych byla v klidu.

Navíc je tu ta potíž, že on je fakt skvělej, zabírá - lepší už jsou asi jen hormony, ale ty spousta lidí taky odsuzuje a nechce.

Osobně jsm ho mazala jen jako předstupeň hormonů (na který už pak nedošlo) a to jen párkrát, protože zkrátka fakt zabral. Občas ho použiju dosud…

Já bych se jeho použití nebála

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
26.9.07 13:12

Ahojda, no my ho take pouzivame a potiz je v tom, ze nam take skvele zabira a lepe nez kortikoidy.Jenze: cetla jsem tu zpravu ustavu pro kontrolu leciv, kde se pise, ze se nepodarilo potvrdit ani VYVRATIT souvislost s tvorbou lymfomu a karcinomu kuze. Takze me to desi. Nevim, jestli nakonec kortikoidy nejsou lepsi volba. Pac ty pouzivame od jejich dvou mesicu, a zadny vedlejsi ucinky se zatim(tuk, tuk) u nas neobjevily. Tak nevim. Nejsem naivni a vim jak funguje trzni hospodarstvi a je mi jasny, ze Novartis udela vsechno mozny i nemozny, aby se tak drahy lek prodaval. Proto se ptam, jestli se skutecne ke spotrebiteli dostanou pravdive informace. Take jsem nikde nenasla zadnou statistiku u kolika pripadu a jakych se zminovane vedlejsi ucinky projevily. Tak se zkousim ptat na osobni zkusenosti maminek a lidi, kteri Elidel pouzivaji jiz delsi dobu… :? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
26.9.07 13:34

Ono jde o to, že ty vedlejší účinky se projeví většinou až při dlouhodobém užívání a ve vyšších dávkách. A projeví se to až časem. Třeba jako u kortikoidů.

Byla jsem teĎ na kožním sama v těhotenství. Doktorka byla nucená mi napsat kortikoidy (já proti nim ani nejsem) a po pár dnech dokonce ještě silnější. A vysvětlila mi, že aby to mělo nějaký vliv vedlejší, tak bych to musela užívat dlouhodobě ve velkém množství na veliké ploše těla. Což pokud vím, tak tyto léky se používají na postižené místo a jen pár dní…

Navíc nevím, jaká je situace dnes, ale „za nás“ byl elidel placený pojišťovnou jen jednou za 3měsíce na obličej…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
26.9.07 14:00

Pro deti je stale castecne placeny pojistovnou a my ho dostali po prve a to v kombinaci s kortikoidy. Ani jedno se nema pouzivat dlouhodobe,ale po vymizeni obtizi vy:,–(it
u kortikoidu vysazovat v intervalech, ale Elidel pry muzem pouzivat bez prestavek dokud se nezaleci akutni projevy. Coz u nas v praxi znamena: dva vecery kortikoidy, a pak Elidel. Zatim jsme ho mazaly jen dva dny v kuse- skvele zabral, ale za dva dny jsme byly tam, kde jsme zacaly… takze peklo. Nevim jestli mam mazat dele a treba se to pak hned nevrati? Na oblicej se hlavne pouziva, protoze tam by kortikoidy prijit nemely a nejlepe na te jemnejsi kuzi ucinkuje. Ja ale porad premyslim, jestli neni lepe pokracovat se slabymi kortikoidy a riskovat jejich vedlejsi ucinky, nebo Elidel, u ktereho muzou byt nasledky mnouhem horsi, pokud by se prokazala souvislost s karcinomy. Premyslim o tom stale dokola a nevim a nevim. :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
26.9.07 16:21

Nu já do toho moc nerýpala, když jsme to používaly málo (ale taky používaly). Něco jsem pochytla od doktorky, že sice se něco objevilo, ale ne na lidech, ale prý snad dokonce na prasatech! a proto to radši u dětí do 2let nedovolili. Ale ví cjsem tehdy nehledala a nepátrala.

Těžko soudit, ale jestliže to píše kožař, myslím, že ví, co dělá. O rizicích ví…nevím, je to můj názor…

Rozhodně si nemyslím, že něčemu pomůže postižené lokality mazat i po vymizení příznaků, určitě to neoddálí výsev dalšího…bohužel. Takže rozhodně bych nemazala do zásoby nebo preventivně či jak to nazvat…

Těžko říct…já bych mazala dle dosavadních zvyklostí.

Nevím, jestli to teď nemáte zhoršené dočasně, jestli bylo i lepší období, nebo se v tom „plácáte“ dlouhodobě. Já třeba vím, že ke zhoršení docházelo v sichravém počasí podzimním a v zimním, kdy musela pak být víc oblečená.

Tam už těžko radit, protože my jsme ve fázi, kdy má jednu jedinou plošku, která víc zarudá a zas bledne, na pipince a to je všechno…zaplaťpánbu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
182
27.9.07 22:37

Ahoj,my jsme použili Elidel jen jednou a malý měl na něj okamžitou reakci!Do pěti minut šíleně otekl a stále se to zhoršovalo,tak jsme jeli hned k doktorce a dostal injekci a bylo po všem.Mazali jsme ekzém na tvářích.Všichni doktoři z toho byli šíleně překvapení,že se s takovouhle reakcí ještě nesetkali.Tak jsme asi jediní,neboť to hned vyplňovali do toho jejich formuláře a odesílalo se to výrobci nebo takhle někam.
Je už to ale dlouho,co jsme tohle prodělali,zhruba 3-4 roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
29.9.07 11:06

Tak to koukam jak jelen. Takovou reakci bych zase necekala u nas se taky nic podobneho neprojevilo. Nicmene asi zustaneme u klasickych kortikoidu, mame ted jeden z tech nejslabsich(locoid krem). Jak s nim zachazet uz vime, tak snad se zadne vedlejsi ucinky nedostavi. Manzel se od detsvi maze kortikody a dost silnymi, a zadne problemy az do dnes nemel :) Tak snad se neni ceho bat. Elidel asi jeste jednou pri dalsi navsteve prokonzultuji s kozarkou. Ted mame jiz treti a s touto jsme zatim moc spokojeni, nevyhyba se zadnym debatam, dokonce ma urcene denne telefonicke konzultacni hodiny. :) Zatim jsem ale nevypatrala nikoho, kdo by s Elidelem mel nejake dlouhodobejsi zkusenosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
182
1.10.07 22:12

Ahoj Luci, nikdo nečekal takovou reakci,jaká se objevila u nás!Všechny to strašně překvapilo a překvapuje do dnes! Asi jsme byli jeden jediný případ,což mě vůbec nepřekvapuje,neboť náš Tomík reaguje pokaždé na něco jiného. :( Vloni v létě přivezla kamarádka paprikové brambůrky a Tom si jednu vzal a do dvou minut měl oteklé oči a do dalších pěti minut se dusil! :cry: 8O Do té doby jsem normálně červenou papriku do jídla přidávala a nikdy nic,pak jsem to omezila,ale od té doby už vařím normálně a paprika mu nevadí.Je fakt,že od té doby paprikové brambůrky neměl!
Ale abych se vrátila k tomu Elidelu,tak my jezdíme na kožní do Motola k dr.Čapkové (je prý jedna z nejlepších)a ta Elidel také doporučuje a vynachvaluje,že s ním má výborné zkušenosti a že je škoda,že nám ho nemůže dát. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
1.10.07 23:04

Ahojda, Viky uz mela take neobvyklou reakci a nevim dodnes na co. :? Jeji oblibena cinnost s tatinkem je vyrabet italsky nudle(bo jakykoli testoviny).Ma vlastni valecek a tatinek s ni ma velkou trpelivost. :) Takhle spolu casto pracuji, ze stale stejnych surovin(semolinova mouka, voda a janevimco- proste stejne).Ale jednoho dne delaji nudle a najednou Viky zacne tect z oci i z nosu otekat ji oblicej…nastesti se dusit nezacala a po Aeriu bo Zyrteku(uz si nepamatuji presne), se zklidnila. Dodnes pro mne zahada.
Jinak Elidel ji skvele zabira, ale jak uz jsem tu rikala…v momente kdy vy:,–(ime, jsme zpet na zacatku. Bojim se cokoli pouzivat casteji a Elidel zatim neni provereny mnoha lety v praxi…a ty mozne vedlejsi ucinky me stale strasi :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jarunaj
26.6.12 15:18

elidel

Elidel…dnes nám byl předepsán,(nehrazen, jen od kož. lék.)používá se nejdéle 6.týdnu, ne dlouhodobě a věřím, že nám pomůže, neobsahuje kortikoidy… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Reklama