Embrya se nevyvíjí dobře

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
24
17.6.22 09:35

Embrya se nevyvíjí dobře

Ahojky, chtěla bych slyšet názor někoho kdo to má podobně 🙈 momentálně probíhá moje 3. IVF kde jsem se dozvěděla, že z 13 embryí se dobře vyvíjí jen jedno… u prvních dvou IVF to bylo stejne, folikulu i vajíček hodně ale žádné embryo nedošlo do 5 dne, tudíž nebyl ET ani nebylo co mrazit. Od začátku mi je tvrzeno, že mám “jen” PCOS a že to není nic hrozného, že mám vysokou šanci že se to povede, že jsem mladá, partner taky a že tam nic nebrání k tomu aby to vyšlo…no jak vidím tak nějaký problém jiný tam asi bude ale nechápu proč na to ještě někdo nepřišel, proč mě neposlali na nějaký další testy.. když jsem na prvním IVF se ptala doktora zda je možné, že žádné embryo nepřežije do transferu, že jsem to četla, tak mi odvětil, že se to stává ženským 40+ a že se nemusím strachovat..no za 3min přišla embryolozka a oznámila mi, že nic nepřežilo..doktor nebyl schopnej nic říct, jen Koukal jak puk…tak se chci zeptat zda jste některá nezažila něco podobného, zda si nemám zažádat o další testy, a jaké testy by to měli být..já jsem už zoufalá, psychicky na dně…mimochodem je mi 22 let, partnerovi 30.. u všech pokusu jsme měli ICSI a u posledních dvou i embryoskop🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
763
17.6.22 09:51

A co zkusit jiné centrum? Nebo jen požádat o konzultaci? Určitě to není v pořádku a myslím že to měly řešit ještě před 3.IVF …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
17.6.22 09:57

@LucEm toto 3. máme v Praze v Europe, tamty 2. byly v Teplicích ve Stellartu…teď v Praze byl vidět posun v tom, že jsem vajíček měla 37 a ne 10 jako v Teplicích ale očividně ty vajíčka proste budou špatný 😒 šla jsem do Prahy s tím, že tam udělají něco jinak a taky, že jo…dali mi jiné stimulace, větší dávky ale k ničemu.. když jsem se ptala tady v Praze jestli by nebylo dobry udělat genetiku embryí, bylo ki řečeno, že v mem věku je to zbytečné :( tak já už nevím…začínám počítat s tím, že 4. IVF podstoupim s dárcovskými vajíčky..sice to jsem opravdu nechtěla, přijde mi, že to je na jednu stranu zbytecne vzhledem k mému věku a tomu ze mám zatím jen to PCOS ale nechce se mi promrhat posledni pokus zbytecne :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
286
17.6.22 10:02

@Mich00 co zkusit třeba jiný CAR, domluvit zatím jen konzultaci třeba v Gennetu a slyšet jiný názor, návrh jiného postupu či testů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
17.6.22 10:19

@Nefesh jak jsem psala, po Teplicích jsme zkusili jedno centrum v Praze, tady to dopadlo tak jak jsem psala…můj gyn pracuje v Pronatalu v Praze, tak bych zkusila tam ještě nějaký možnosti..uvidím..nic jiného mi stejne nezbývá :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1834
17.6.22 10:26

A partner má sperma úplně v pořádku nebo je to nějak na hraně? A kolikátý den vývoje se obvykle embrya přestala vyvíjet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
17.6.22 10:29

@Thomassss Partner má podle doktoru ukázkové sperma, které se jen tak nevidí…většinou hned na začátku..hned 2. den mi řekli ze nevypadají dobře, ze jsou opožděný a 3,4 den odpadnou úplně..někdy odpadnou některý hned druhy den a někdy až 4. 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27506
17.6.22 11:33

Víc vajíček bývá na úkor kvality. Genetiku embryí je zbytečný dělat, protože pokud ani nedojdou do pátýho dne, není z čeho odebírat. Já bych si na tvým místě dala nějaký čas pauzu. Mít v 22 letech za sebou 3ivf, to je pro tělo darda. Času máte dost, tak nech tělo vzpamatovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
530
17.6.22 19:01

Poradit neumím, nemám zkušenosti. Ale měla bych dotaz, jaký byl důvod jít na IVF ve 22 letech? Nějaký tvůj zdravotní problém? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.6.22 19:38

Ve 22 máš ještě minimálně pět let čas na IVF, natož na tři, akorát si zničíš zdraví. Nejdříve by ses měla vyléčit, očividně tvé tělo není zdravé, když nemáš zdravé vajíčka.
A že je více vajíček na úkor kvality je jenom povídačka. Když budeš zdravá, vyjde ty každé OPU.

• Citovat
  • Nahlásit
24
17.6.22 19:40

@Koblizkova1980 moc nechápu otázku ale odpovím jednoduše :) chtěli jsme mimčo a zjistili jsme, že přirozeně děti mít nemůžu, proto jsme šli do IVF :) nic víc, nic míň…jestli je to nějaká narážka na to, že jsem moc mladá, tak ano, vím že na IVF chodí především starší ženy, ale já chtěla odjakživa dítě brzo, proto jsme si jednoho krásného dne řekli, že jsme na to oba připraveny, máme spolu dům, práci, zajištěny jsme, tak proč ne…nechali jsme se oba vyšetřit jestli jsme v pořádku, aby jsme se nesnazili třeba dva roky zbytecne a hle zjistilo se to co se zjistilo, takže jsem vděčná, ze jsem neztratila xx měsíců života zkoušením a vrhli jsme se rovnou na tohle 😇

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
17.6.22 19:44
@Anonymní píše:
Ve 22 máš ještě minimálně pět let čas na IVF, natož na tři, akorát si zničíš zdraví. Nejdříve by ses měla vyléčit, očividně tvé tělo není zdravé, když nemáš zdravé vajíčka.
A že je více vajíček na úkor kvality je jenom povídačka. Když budeš zdravá, vyjde ty každé OPU.

No a mě lékaři řekli, že je dobře, že to řeším hned teď a ne třeba za několik let kdy bych vajíčka neměla třeba vůbec 😅 mám pocit, že něco se proste jen tak vyléčit nedá, o mém problému taky řekli, že se vyléčit nedá, já lékař nejsem, takže důvěřují těm, kteří to vystudovali a mají nějaké zkušenosti s tím a nějaké výsledky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6264
18.6.22 11:47

Zásadní problém je, že kvalita vajíček se dá jen velmi těžko ovlivnit. Reprodukční medicína ještě není tak dlouho prozkoumaný obor a i když jsou nějaké studie, jak kvalitu vajíček zlepšit, jsou to spíš jen pokusy - na někoho to platí, na někoho ne. I když se změní stimulace, tak to prostě nemusí klapnout. Navíc ty folikuly jsou tam přichystané cca na 3-4 měsíce dopředu, tzn. změna stimulace ten daný cyklus už tomu moc nepomůže, pokud ty ivf sekáš jak Baťa cvičky jednu za druhou. Genetika embryí je taky k ničemu, protože z tvého popisu je jasné, kde je problém - kvalita vajíček. Opravdu bych teď tělu zkusila dát nějaký čas oddech, zkus si načíst něco o inzulinové rezistenci a zkusit to třeba za půl roku znovu. Nebo co třeba nějakou minimálku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
18.6.22 12:12

@BrnackaM tak jednotlivé cykly jsem měla s rozestupem 4-5 měsíců, což mi nepřijde zas tak hrozné. Každopádně včera jsem měla kontrolu kvůli riziku OHSS a paní doktorka říkala, že příště by jsme vlitli na ten přírodní/nativní cyklus s minimem stimulací, že by to pro mě bylo lepší možná…prý je možné ze vajíčka mám zdravá ale téma stimulacema se jejich kvalita zhorší :nevim: nechápu teda, že tohle někoho napadlo až po 3 cyklech ale hlavní je, že aspoň něco.. ráda bych měla mysl nastavenou tak, že se na to vyprdnu teď a zkusíme to třeba za rok ale bohužel, to si ani neumím představit…jestli to nevyjde ani příště, tak mi stejne nic jiného nezbyde než si dat voraz 😇 každopádně děkuji za tuhle odpověď :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.6.22 19:40

A nerekl Ti embryolog cim to je? Preci jen po 3 IVF uz musi videt, kde je problem.
Kam chodis do CARu?

A mozna hloupa otazka, proc nezkusit IUI? Nebo zkouset prirozene? Je tu spousta holek s PCOS co otehotnely prirozene…treba to chce jen cas.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat