Emoční kouč a rodinná terapie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.14 10:48
Emoční kouč

Ahoj maminky,
potřebuju nutně poradit… Nemá některá z vás zkušenosti s nějakou rodinnou terapií nebo emočním koučem? Potřebovala bych se zbavit traumat z dětství, které neustále ovlivňují můj život… :,( Chtěla bych změnit svůj přístup ke své rodině (jsem na ně až moc měkká a naučili se mi ubližovat, strašně rychle odpustím). Potom, co se mi narodila druhá dcera, začala jsme víc myslet na svou vlastní rodinu a přestala skákat kolem své sestry, bratra a matky. Přestala jsme ze sebe dělat prostě blbce a oni mi vyčítají, jak jsme sobecká a zazobaná a povyšuju se nad nimi… Směšné. Potřebuju změnit veškěrý svůj postoj a postavit se realitě, nemalovat si vzdyšny zámky a smířit se s tím, jací jsou a neočekávat od nich to, co já si představuju. Pak startuju a zbytečně se vytáčím (což je následek výchovy, kdy se doma jen řvalo, bylo tam domácí násilí apod.). Prosím, potřebuju už pomoc a nevím, kam se obrátit. Nepomohl vám někdo s podobnými problémy?

Reakce:
Appel
Kelišová 6286 příspěvků 12.11.14 10:51

Ahojky jestli chces napis mi do zpravy

BaMaK
Závislačka 2991 příspěvků 20 inzerátů 12.11.14 10:57

Bohužel neporadím, jen chci napsat, že tě obdivuju a moc držím palce, málokdo má takovou sebreflexi a odvahu :potlesk:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.14 11:06

No, odvahou bych to nenazývala, jen už si nevím rady a mám strach, že to ovlivní mé chování k dětem… Potřebuji to řešit a změnit veškerý svůj postoj, abych pak nepoužívala podobné fráze jako moje matka… Chci svým dětem dopřát šťastné dětství, protože to je podle mého základ života (člověk přebírá různé zvyky, tvoří se osobnost a vztahy s ostatními). Moc dobře vím, o čem mluvím…Jen se mi zdá, že kouč je příšerně drahý, ale pokud by mi to pomohlo, klidně bych do toho šla. Jednou jsme byla u terapeuta a ten mi jen řekl, že nechápe, jak můžu být psychicky zdravá po takových traumatech…:D To bylo příjemné slyšet, ale já potřebuju opravdu pomoct změnit se, nechci už být naivní a blbá!!A nevím, jak na to:( Možná jsem měla absolvovat víc těch sezení… Nemám moc zkušenosti s psychology, terapeuty apod., proto se obracím na vás, za kým jít…A nechci žít už jen z křivd, které se mi kdysi staly…:(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.14 11:08

@BaMaK Ale děkuju moc!! :)

BaMaK
Závislačka 2991 příspěvků 20 inzerátů 12.11.14 11:10

A co je to, když ne odvaha…přečti si tady pár diskusí…je to samé mám dítě s blbcem, přítel mě týrá, manžel nadělal dluhy, mám odejít…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.14 11:13

@BaMaK Dobře dobře… :) Jsem odvážná ženská, co neví, jak se postavit bubákům z dětství… :lol: Možná je opravdu dobře, že si své špatné chování uvědomuju a chci s tím něco dělat… A možná máš pravdu - asi je to odvaha… Taky z toho mám pěknej knedlík v krku… :(

BaMaK
Závislačka 2991 příspěvků 20 inzerátů 12.11.14 16:39

Neboj, myslím, že to nejtěžší máš za sebou-to rozhodnutí-hlavně se nenech od nikoho odradit. A jestli můžu radit, asi bych nejprve zkusila psychologa nebo psychiatra a až pokud ti to nebude vyhovovat tak placeného emočního kouče-nic proti nim, ale nevím, jestli je toto případ pro ně-mě to spíš zní jako by se zabývali „unuděnýma, zazobanýma paničkama“…ale možná se mýlím, takže se předem všem em. koučům omlouvám.

Appel
Kelišová 6286 příspěvků 13.11.14 16:26

@BaMaK ja si myslim ze se mylis.. spousty emocnich koucu jsou psychologove.­.akorat je to desne moderni tento nazev :mrgreen: ;)

BaMaK
Závislačka 2991 příspěvků 20 inzerátů 13.11.14 20:20

@Appel Je to možné, tak tím spíš bych šla nejprve za „klasickým“ psychologem :-D

tartar
Kecalka 110 příspěvků 14.02.16 15:01
anonýmní

Ladislav Dvořák - Obejměte své vnitřní dítě, existuje terapie uzdravení vnitřního dítěte, uzdravuje právě traumata z dětství, zkuste tu knihu, neco můžete děl :andel: al i sama.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >